Internauci oburzeni zdjęciem posła Kukiz'15. "Trzeba nie mieć sumienia", "kanalia narodowa"

Adam Andruszkiewicz

Adam Andruszkiewicz (Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta)

1. Kontrowersyjne zdjęcie Adama Andruszkiewicza wywołało dyskusję w sieci
2. "Ani krzty wstydu", "żenada" - to tylko niektóre z reakcji Internautów
3. Niczego nie sugerowałem, chciałem pokazać piękno Podlasia - wyjaśnia poseł

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wpis Adama Andruszkiewicza wywołał burzę. Chodzi o zdjęcie, na którym widać uśmiechniętego posła Kukiz'15 pozującego na tle jednego z domów w skansenie Sioło Budy.

Fotografię wykonano po hajnowskim marszu ku czci żołnierzy wyklętych, w trakcie którego podkreślano m.in. patriotyczne zasługi Romualda Rajsa "Burego". Zdjęcie pozostałoby pewnie niezauważone, gdyby nie fakt, że dom, który widać za posłem, wybudował Sergiusz Niczyporuk. To między innymi członków jego rodziny w 1946 roku wymordowały oddziały "Burego".

Klimaty Podlasia, w drodze powrotnej z Hajnowskiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ;)

Posted by Adam Andruszkiewicz - publicystyka i komentarze on 27 luty 2016


To nie spodobało się części Internautów. "Trzeba nie mieć sumienia", "to przekracza granice przyzwoitości", "kanalia narodowa", "ani krzty wstydu" czy "żenada" - to tylko niektóre z reakcji komentujących i udostępniających zdjęcie Andruszkiewicza.

- Ja uważam za żenadę takie komentarze, ponieważ przy tym zdjęciu niczego nie sugerowałem. Wręcz przeciwnie, napisałem wyraźnie, że chciałem podkreślić piękno Podlasia. Nie było tutaj żadnej złej woli z mojej strony - tłumaczył w rozmowie z Gazeta.pl Andruszkiewicz.

I dodał: - Za dużo tutaj jadu i negatywnych emocji. Gdybym napisał coś prowokacyjnego, to rozumiałbym takie reakcje, ale wyraźnie jest tam napisane, że podkreślam klimaty Podlasia. Takie zdjęcia udostępniałem już wcześniej, np. z pozdrowieniami dla wyborców. Jestem parlamentarzystą i nie bawię się w tanie prowokacje. Ale rozumiem, że Internet ma swoje prawa, i tyle.

Zbrodnia w Zaleszanach

Mord na cywilach zamieszkujących wieś Zaleszany miała miejsce w ostatnich dniach stycznia 1946 roku. Oddziały Pogotowia Akcji Specjalnej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, kierowane przez "Burego" spaliły wówczas kilkadziesiąt domów. W wyniku tego zdarzenia zmarło w sumie szesnaście osób, w tym cała rodzina Niczyporuków.

Hajnowski marsz

I Hajnowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych został zorganizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny w Białymstoku, Narodową Hajnówkę oraz Stowarzyszenie Historyczne im. Danuty Siedzikówny "Inki". Początkowo miał mu patronować Andrzej Duda, jednak po przedostaniu się tej informacji do mediów kancelaria prezydenta poinformowała, że zrezygnowano z patronatu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Wierzysz w tłumaczenie posła Andruszkiewicza?
Zobacz także
 • Konferencja posłów Kukiz'15 Tego jeszcze nie było. Narodowcy od Kukiza chcą wybudować mur na granicy polsko-ukraińskiej
 • Dyrektor GIS jako Raper Gisu Dyrektor GIS-u rapuje do Liroya: "Ja cię bardzo proszę, nie idź dalej błędną drogą. Zaszczep swoje dzieci"
Komentarze (384)
Internauci oburzeni zdjęciem posła Kukiz'15. "Trzeba nie mieć sumienia", "kanalia narodowa"
Zaloguj się
 • miw.d

  Oceniono 1 raz 1

  Nieuk nie wiedział, przed czyim domem się ustawił! Nie do wiary, co za poseł!!!

 • ryszardkuc

  Oceniono 1 raz 1

  Tak rodzi się faszyzm ! Sam Kukiz15 robi wrażenie człowieka"nawiedzonego", który jak by mógł wsadzał by wszystkich do więzienia, bo myslą inaczej !

 • Janusz Kozak

  Oceniono 2 razy 2

  Autor napisał :"W wyniku tego zdarzenia zmarło w sumie 16 osób, z tym cała rodzina Niczyporuków". Zmarli w wyniku zdarzenia czy zostali bestialsko zamordowani?

 • chomik1966

  Oceniono 1 raz 1

  To pokazuje miałkość intelektualną posła, zresztą jak większości narodowców. Często z brakami wiedzy lub logicznego myślenia próbują przebić się ze swoją pseudo-filozofią wyższości jakiegoś narodu nad innymi.

 • nowakowskaalbina

  Oceniono 4 razy 4

  Zenada to jest to że czci sie mordercóww !

 • awers777

  Oceniono 6 razy 6

  Bydle, kanalia - to dobre określenia internautów,
  Sam udział w faszystowskim pochodzie wykorzystującym historię wyklętych to powód do napiętnowania (p)osła

 • zbych21

  Oceniono 7 razy -5

  Czy ktoś mi wytłumaczy, na czym polega nietakt popełniony przez Andruszkiewicza? Nic nie kumam.

 • kontrakcjax1

  Oceniono 5 razy 3

  Chrześcijanin /polski/ pełną gębą.

 • jadujadu

  Oceniono 5 razy 3

  Widać, że techniki PR stosowane przez pisuar (prezia, szefa tv-pis) trafiły na podatny grunt.
  Takie to te nowe "elity" - inteligentne, wygadane....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje