Internauci oburzeni zdjęciem posła Kukiz'15. "Trzeba nie mieć sumienia", "kanalia narodowa"

03.03.2016 17:53
Adam Andruszkiewicz

Adam Andruszkiewicz (Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta)

1. Kontrowersyjne zdjęcie Adama Andruszkiewicza wywołało dyskusję w sieci
2. "Ani krzty wstydu", "żenada" - to tylko niektóre z reakcji Internautów
3. Niczego nie sugerowałem, chciałem pokazać piękno Podlasia - wyjaśnia poseł

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wpis Adama Andruszkiewicza wywołał burzę. Chodzi o zdjęcie, na którym widać uśmiechniętego posła Kukiz'15 pozującego na tle jednego z domów w skansenie Sioło Budy.

Fotografię wykonano po hajnowskim marszu ku czci żołnierzy wyklętych, w trakcie którego podkreślano m.in. patriotyczne zasługi Romualda Rajsa "Burego". Zdjęcie pozostałoby pewnie niezauważone, gdyby nie fakt, że dom, który widać za posłem, wybudował Sergiusz Niczyporuk. To między innymi członków jego rodziny w 1946 roku wymordowały oddziały "Burego".

Klimaty Podlasia, w drodze powrotnej z Hajnowskiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ;)

Posted by Adam Andruszkiewicz - publicystyka i komentarze on 27 luty 2016


To nie spodobało się części Internautów. "Trzeba nie mieć sumienia", "to przekracza granice przyzwoitości", "kanalia narodowa", "ani krzty wstydu" czy "żenada" - to tylko niektóre z reakcji komentujących i udostępniających zdjęcie Andruszkiewicza.

- Ja uważam za żenadę takie komentarze, ponieważ przy tym zdjęciu niczego nie sugerowałem. Wręcz przeciwnie, napisałem wyraźnie, że chciałem podkreślić piękno Podlasia. Nie było tutaj żadnej złej woli z mojej strony - tłumaczył w rozmowie z Gazeta.pl Andruszkiewicz.

I dodał: - Za dużo tutaj jadu i negatywnych emocji. Gdybym napisał coś prowokacyjnego, to rozumiałbym takie reakcje, ale wyraźnie jest tam napisane, że podkreślam klimaty Podlasia. Takie zdjęcia udostępniałem już wcześniej, np. z pozdrowieniami dla wyborców. Jestem parlamentarzystą i nie bawię się w tanie prowokacje. Ale rozumiem, że Internet ma swoje prawa, i tyle.

Zbrodnia w Zaleszanach

Mord na cywilach zamieszkujących wieś Zaleszany miała miejsce w ostatnich dniach stycznia 1946 roku. Oddziały Pogotowia Akcji Specjalnej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, kierowane przez "Burego" spaliły wówczas kilkadziesiąt domów. W wyniku tego zdarzenia zmarło w sumie szesnaście osób, w tym cała rodzina Niczyporuków.

Hajnowski marsz

I Hajnowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych został zorganizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny w Białymstoku, Narodową Hajnówkę oraz Stowarzyszenie Historyczne im. Danuty Siedzikówny "Inki". Początkowo miał mu patronować Andrzej Duda, jednak po przedostaniu się tej informacji do mediów kancelaria prezydenta poinformowała, że zrezygnowano z patronatu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Wierzysz w tłumaczenie posła Andruszkiewicza?
Zobacz także
Komentarze (384)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 410 razy 362

  Najpierw uczcił pamięć bandyty , a potem focie sobie strzelił na tle domu którego mieszkańców jego idol wymordował , ale to "prawdziwy polak patriota" od Kukiza , nie dziwi nic

 • wk-19

  Oceniono 334 razy 300

  Szanowni Państwo!
  Wśród żołnierzy uważanych dzisiaj za wyklętych bohaterów narodowych byli także zwykli bandyci. Tacy bandyci zamordowali w 1947 roku mojego stryja. Cześć jego pamięci.

 • jerzysm42

  Oceniono 266 razy 234

  Gratuluję wyborcom Kukiza.
  Chcieli mieć narodowokatolickich kretynów w sejmie i mają.

 • dziadekjam

  Oceniono 239 razy 191

  Może to i dobrze, że pokazał dom "wyzwolonych" przez żołnierzy wyklętych, wyklętych przez ludność cywilną "wyzwalanych" terenów... Tak nawiasem, to nazywanie tych bandziorów żołnierzami, to poważne nadużycie.

 • fakiba

  Oceniono 192 razy 158

  A czy ktoś spodziewał się czegoś innego po matole od Kukiza , musiał udokumentować co i gdzie zrobił jego idol

 • zoob2

  Oceniono 169 razy 143

  Mam nadzieję że ten poseł nie będzie się rozmnażał. To będzie z jego strony prawdziwy akt patriotyzmu.

 • red.kris

  Oceniono 139 razy 117

  SS i banderowcy to też żołnierze wyklęci - chcieli wszak dobrze ;))
  Żenada, a nadto to coś w rodzaju kłamstwa oświęcimskiego !!!

 • jdkonrad

  Oceniono 121 razy 95

  to świadczy tylko o Polakach! ktoś na niego głosował.. ktoś go wybrał!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje