Oglądalność "Wiadomości" leci na łeb na szyję. Kolejny duży spadek widowni

02.03.2016 15:46

"Wiadomości" TVP1 (TVP1 (kadr))

1. O 470 tys. widzów spadła w lutym oglądalność "Wiadomości" TVP 1
2. Spadek jest większy niż w styczniu, kiedy wyniósł on 410 tys. osób
3. Pierwszy raz od wielu miesięcy "Fakty" TVN miały więcej widzów

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dane dotyczące oglądalności podał serwis Wirtualne Media. Powołuje się na opracowanie Nielsen Audience Measurement, w którym porównano oglądalność z lutego 2016 r. z lutym 2015 r. Z badania wynika, że "Wiadomości" odnotowały największy spadek widowni wśród programów informacyjnych.

Pierwsze miejsce w rankingu tych programów zajmuje, tak jak przed rokiem, "Teleexpress" TVP1. W lutym oglądało go średnio 3,97 mln widzów. To 9,55 proc. (420 tys. osób) mniej niż w lutym 2015 roku.

"Fakty" przegoniły "Wiadomości"

Na drugie miejsce wysunęły się "Fakty" TVN. Jako jedyne wśród programów informacyjnych odnotowały wzrost. Oglądalność na antenie TVN wzrosła w lutym 2016 r. o 0,41 proc. (15 tys. osób) w porównaniu do zeszłego roku i wyniosła 3,54 mln widzów.

"Fakty" są emitowane też na antenie TVN24 Biznes i Świat. Na obu antenach oglądalność w lutym wyniosła 3,71 mln osób. To o 5,5 proc. (220 tys. osób) mniej niż przed rokiem, kiedy program był nadawany też na TVN24.

Jak informują Wirtualne Media, na trzecie miejsce w zestawieniu spadły "Wiadomości" TVP1, które rok temu były zajmowały drugą pozycję. W lutym straciły 12 proc. widzów (470 tys. osób) w porównaniu z zeszłym rokiem. Średnia oglądalność wyniosła 3,44 mln.

Kolejny duży spadek

To kolejny gorszy miesiąc dla tego programu. W styczniu pisaliśmy, że oglądalność spadła o 410 tys. w porównaniu ze styczniem 2015 r.

Zmiany w TVP

W styczniu fotel prezesa TVP objął Jacek Kurski. W "Wiadomościach" przeprowadzono duże zmiany. W ich wyniku zwolnionych została duża część prezenterów oraz wydawców i reporterów. Stanowisko szefa serwisu stracił Piotr Kraśko, a w jego miejsce pojawiła się Marzena Paczuska.

Obecnie "Wiadomości" są prowadzone przez Danutę Holecką, Krzysztofa Ziemca i Michała Adamczyka.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy oglądasz ''Wiadomości'' TVP w obecnym wydaniu?

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (890)
Zaloguj się
 • chasingcars

  Oceniono 291 razy 247

  Nie tylko Polska w ruinie, ale i Media Narodowe. Oby tak dalej. Jeszcze kilka miesięcy faszerowania ciemnoty goebbelszczyzną, a Ziemiec i Holecka pójdą z torbami. Brawo!

 • navaira

  Oceniono 254 razy 224

  Jest prosty sposób! Ogłosić, że program 500+ będzie tylko dla rodzin oglądających reżimowe Wiadomości. $ukce$!

 • fakiba

  Oceniono 241 razy 203

  Jak widać "dobra zmiana"nawet ciemnemu ludowi nie przypadła do gustu

 • fakiba

  Oceniono 205 razy 165

  Jeszcze trochę i pisiory będą musieli obowiązkowo tvpis pod wodzą oszusta Kurskiego oglądać , a potem będą przepytywani na wyrywki przez regionalnego I sekretarza

 • lodzermensz1

  Oceniono 150 razy 122

  Jestem głęboko przekonany, że za chwilę prawdziwi przedstawiciele narodu polskiego, powiedzą nam co mamy o tym myśleć i dlaczego możemy zaśpiewać: Nic się nie stało! Polacy, nic się nie stało!.

 • puuchatek

  Oceniono 132 razy 116

  Czy pan Kurski i jego mocodawcy naprawdę nie rozumieją, że ludzie nie są idiotami? I że nikt nie lubi nachalnej propagandy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje