"Klan" i "M jak Miłość" jednak nie znikną? "Intencją TVP jest dalsza emisja tych seriali"

Kadr z serialu

Kadr z serialu "Klan" (vod.pl)

1. TVP nie chce zrezygnować z produkcji "Klanu" i "M jak miłość" 2. Zapowiadane są zmiany systemu produkcji seriali 3. Jacek Kurski: Już rozpoczęliśmy proces zmian, będzie lepiej

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Seriale "Klan" i "M jak Miłość" na razie nie znikną z ramówki TVP. A przynajmniej tego właśnie życzą sobie władze telewizji publicznej. O tym, że dalsze losy serialu "Klan" w TVP są niepewne, pisaliśmy tydzień temu.

Jak informuje w liście do naszej redakcji zespół rzecznika prasowego Telewizji, TVP chce, żeby kolejne odcinki kultowych seriali dalej były produkowane.

"Intencją TVP jest dalsza emisja tych seriali. Nie zależy to jednak wyłącznie od nas" - czytamy w liście. Zespół pisze również, ze to stworzony przez poprzedni zarząd system produkcji seriali "doprowadził do sytuacji, w której seriale o wielomilionowej widowni przynoszą wielomilionowe straty".

Rzecznik TVP wskazuje w liście na konieczność reorganizacji zasad produkcji z udziałem producentów zewnętrznych. Zarząd TVP miał już podjąć "intensywne prace nad nowym modelem" oraz "przeprowadził pierwsze udane renegocjacje kontraktów zwartych przez poprzedników".

W liście zawarto także komentarz prezesa TVP Jacka Kurskiego. - Otwieramy się na kontakt z twórcami, aby pozyskać z rynku najlepsze projekty. Procesem produkcji w większym stopniu niż dotąd zarządzać będzie TVP - wyjaśnia Kurski.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Jacek Kurski, prezes TVP Kurski dla "W Sieci" o obiektywizmie TVP, "pluszowym krzyżu męczeństwa" Lisa oraz... żartach ze Smoleńska
 • Kadry z "poprawionej, edukacyjnej i krytycznej wersji filmu" "Polska super, Polacy tacy dobzi". Tak powinny wyglądać napisy do "Idy"?
 • Rysio Lubicz/Kadr z serialu "Klan" "Chciałbyś dziś znać przyszłość, lecz musisz poczekać..." Niepewne losy "Klanu" w TVP
Komentarze (61)
"Klan" i "M jak Miłość" jednak nie znikną? "Intencją TVP jest dalsza emisja tych seriali"
Zaloguj się
 • guru133

  Oceniono 1 raz -1

  Już miałem nadzieję że będzie przynajmniej jedna dobra zmiana i że ta szmira Klan, czyli telewizyjni Matysiakowie, raz na zawsze zniknie z ekranów TVP, ale na dobrą sprawę lata mi to bo TVPiS i tak nie zamierzam oglądać.

 • acototak

  Oceniono 3 razy 1

  Kurski Jacek nie chce żeby oglądalność TVPiS spadła do ziobry.

 • niezajetylogin2

  Oceniono 3 razy -3

  Huk z tym! Już dawno powinni pościągać ten chłam! . . . Podobno Rudy chce wrócić i wystartować w wyborach prezydenckich !! Buhahahah. Elektorat Gazety Żydorczej i Lisłika na pewno zagłosuje za "jeszcze lepszą zmianą". Może wystartuje jeszcze Bredzisław, może Radosław, a może sam Romans Giertycz albo Thomek Lis -> będziemy mieć tercet egzotyczny!! |Co to się porobiło!!??

 • jego-wysokosc

  Oceniono 2 razy 0

  Płace abonament więc zamiast "M jak miłość" żądam "J jak Jarosław". To ma być telewizja misyjna!

 • rabingoldblatt

  Oceniono 3 razy 1

  Czyli jednak Jerzy przyzna się do współpracy z SB....

 • 31.februarius

  Oceniono 3 razy -3

  A co z najdłuższym serialem powojennej Europy, "B jak brzoza"?!

 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 4 razy 2

  "Zapowiadane są zmiany systemu produkcji seriali"

  Myślę, że bez aktorów byłoby łatwiej i ciekawiej.

 • habib78

  Oceniono 4 razy 2

  no potrafię sobie wyobrazić ten - 'product placement' - w nwym sezonie:
  Każda baba w ciąży, te stare od razu z bliżniakami - bo pińcset:)
  Młodzi wreszcie przechodzą ze śmieciówek na umowę o pracę,
  Jescze żeby coś złego spotkało kogoś kto tmama kasę. Może wiem Lubicza klinika zbamkrutuje, bo publiczna służba zdrowia ją pokona.
  Myślę, żę może byc jescze lepiej:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje