Doradca Dudy: Zastanawiam się, czy ostatnie marsze KOD nie są elementem wojny hybrydowej Rosji

- Obserwując ostatnie manifestacje KOD, zastanawiałem się, czy nie jest to kolejne posunięcie w ramach wojny hybrydowej Rosji. KOD demonstruje w obronie donosiciela, płatnego kapusia, który niszczył ludzi - powiedział w programie ?Jeden na jeden? w TVN24 doradca Andrzeja Dudy prof. Andrzej Zybertowicz.

Polub i bądź na bieżąco!

- 10 godzin trwało przeszukanie IPN w domu gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Panu się te działania IPN-u podobały - zaczął prowadzący Bogdan Rymanowski. - Jeśli odbyło się to zgodnie z prawe i znaleziono dokumenty, których Jaruzelski nie miał prawa przechowywać, to znaczy, że on przez 25 lat transformacji czuł się jak u siebie w domu, rosyjski namiestnik czuł się bezpiecznie, robiąc coś, co jest nielegalnego. Co to mówi nam o naturze III RP? - odparł Zybertowicz.

- Pan mówi "rosyjski namiestnik"... - zwrócił uwagę dziennikarz. - Ponieważ generał Jaruzelski zajmował najwyższe urzędy nie dlatego, że w ramach demokratycznej gry politycznej obejmował funkcje, ale dlatego, że szedł drogą kariery w ramach instytucji stworzonych przez Związek Sowiecki - odpowiedział doradca prezydenta.

Zybertowicz: Marsz KOD może być elementem wojny hybrydowej Rosji

Zybertowicz, odnosząc się do sprawy teczek TW "Bolka" i marszu KOD w obronie Lecha Wałęsy, stwierdził, że demonstracje mogą być elementem gry prowadzonej przez Moskwę. - Istota wojny hybrydowej polega na tym, że w jej ramach nie robi się na początku rzeczy niedopuszczalnych, czyli nie zabija się ludzi, nie zatruwa wody w wodociągach. Ale zatruwanie umysłów już jest dopuszczalne - tłumaczył.

I dodał: - Obserwując ostatnie manifestacje KOD, zastanawiałem się, czy nie jest to kolejne posunięcie w ramach wojny hybrydowej Rosji. KOD demonstruje w obronie donosiciela, płatnego kapusia, który niszczył ludzi. Co to znaczy, gdy wzywamy tysiące ludzi do solidarności z kimś, kto łamał i łamie podstawowe zasady moralne i logiki? Wzywamy ludzi do solidarności ze złem i kłamstwem, a to może powodować nieodwracalne szkody psychiczne - mówił Zybertowicz.

Więcej na portalu TVN24.pl >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (749)
Doradca Dudy: Zastanawiam się, czy ostatnie marsze KOD nie są elementem wojny hybrydowej Rosji
Zaloguj się
 • agnrodis

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Z. ma powiazania z Toruniem, byl członkiem komitetów naukowych II i III Konferencji Smoleńskiej w 2013 i 2014, byl doradca L. Kaczynskiego do spraw bezpieczenstwa ..... to taka hybryda Rydzyka z Macierewiczem.

 • agnrodis

  Oceniono 1 raz 1

  Podjudzac i Sklamac = PiS

 • agnrodis

  Oceniono 1 raz 1

  Tak, KOD jest ODPOWIEDZIA na wojne hybrydową wywolaną w Polsce przez Rosje przy uzyciu PiSu i Rydzyka.... czyli de facto KOD jest czascią tej wojny. Taką samą wojne Putin wywolal w Wielkiej Brytanii, na Wegrzech, we Wloszech, w USA......

 • tina1180

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Zybertowicz jest maluczkim człowieczkiem, który powiela teorie Kaczyńskiego a tym samym robi z siebie śmiesznego i żałosnego profesora socjologii! Jest mi wstyd za niego. Gdyż sama jestem socjologiem , Studiowałam na Uniwersytecie Łódzkim i jestem bardzo zniesmaczona wypowiedziami tego pana! Zdaję sobie sprawę z tego, ze pan Zybertowicz chce dużo dla siebie ugrać, Ale robi to w wyjątkowo obrzydliwie! Oby jego studenci nie mieliby powtórki z życiorysu tego pana’

 • onkelrobert

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Zybertowicz takie opinie można wygłaszać tylko po trafieniu w głowę bronią magnetyczną

 • kazfil

  Oceniono 3 razy -3

  Czy to prawda,ze ktos zobaczyl pod plaszczem jednego demonstranta KOD mundur z medalami rosyjskiego generala?

 • flymen22

  Oceniono 1 raz 1

  Mamy hybrydowy rząd, bez funkcji myślenia zastąpinej pychą.

 • insmy

  Oceniono 2 razy 2

  Zybertowicz, ty faszystowski gnoju. Ty i twój prezydent jesteście ostanimi bydlakami polskimi. To właśnie ludzie , jak wy prowadzicie Polskę do wojny domowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX