CBA w domu Andrzeja Biernata. Były minister sportu usłyszy sześć zarzutów

29.02.2016 08:43
Andrzej Biernat

Andrzej Biernat (Fot. Sawomir Kamiski / Agencja Gazeta)

1. CBA przeszukuje dom byłego ministra sportu
2. Akcja ma związek ze śledztwem w sprawie jego majątku
3. Biernat usłyszy zarzuty dot. nieprawdziwych oświadczeń majątkowych

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Akcja Centralnego Biura Antykorupcyjnego w domu Biernata pod Łodzią zaczęła się w poniedziałek rano - podała TVP Info.

Jak poinformowało CBA, podczas przeszukania funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na ewentualne znalezione pieniądze, papiery wartościowe, rachunki za zakup biżuterii, wakacji czy drogiego wyposażenia domu.

Biernat nie został zatrzymany, ale dostał wezwanie na przesłuchanie. W komunikacie, jaki pojawił się na stronie CBA czytamy:. "Były minister sportu Andrzej B. stanie przed prokuratorem i usłyszy 6 zarzutów podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych". Jak dodano, chodzi o dokumenty złożone w latach 2010-2014. Zdaniem CBA, b. minister miał zaniżać swoje dochody "nawet o ponad 85 tys. zł oraz nie ujawniał posiadania wspólnego majątku - samochodu".

"Przeszukanie ma związek z podejrzeniem ukrycia majątku i składania fałszywych oświadczeń majątkowych" - informował z kolei portal tvp.info. Precyzował, że CBA już rok temu zainteresowało się zakupami polityka. Chodziło o samochód terenowy, na który, wg oświadczeń majątkowych, nie było go stać.

- W toku kilku miesięcy śledztwa prokurator gromadził obszerną dokumentację i analizował ją, celem ustalenia rzeczywistego stanu posiadania Andrzeja B. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na uzasadnione podejrzenie, iż popełnił 6 przestępstw - przekazał na konferencji prasowej rzecznik prokuratury Przemysław Nowak. - Andrzej B. został wezwany do prokuratury, celem przeprowadzenia z jego udziałem czynności w charakterze podejrzanego - dodał Nowak. I uzupełnił, że dopiero po nich będą znane szczegóły dotyczące zarzutów oraz wyjaśnień.

Nowak powiedział także, że celem przeszukania jest znalezienie dowodów w sprawie.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (323)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 171 razy 143

  Ciekawe kiedy wezmą się za przeszukanie domu Biereckiego i domów innych kacyków ze SKOK

 • marple_jane

  Oceniono 137 razy 115

  Nieudana próba zniszczenia Lecha Wałęsy,opinia Komisji Weneckiej i inne wpadki "białoczerwonej drużyny",muszą być przykryte jakimiś igrzyskami. Pościgi, strzelanina, zasadzki,"pieniądze w workach po mące".ciemny lud może się skusi.....?Misiaki Pisiaki do dzieła !

 • 6nine9

  Oceniono 95 razy 89

  Znajdą zegarek?

  Im gorzej w gospodarce, im więcej obietnic niespełnionych, im niższe sondaże pisu - będzie tego coraz więcej.

 • miksztal2354

  Oceniono 76 razy 72

  Ciekawe kto steruje tym CBA i dlaczego nie sprawdzają złodzieja z Torunia.

 • da3lek

  Oceniono 75 razy 71

  "Przeszukanie ma związek z podejrzeniem ukrycia majątku" to jest taka bzdura... policja polityczna pana zero znowu w natarciu

 • boooolek

  Oceniono 73 razy 67

  Biernat no pokaż te skarpetki wypchane łapówkami- przecież pislam twierdzi że po i zwolennicy to złodzieje. Bo oszczędności i samochody mogą mieć tylko pislamy-wtedy to nie jest złodziejstwo to patriotyzm nasz polski !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje