Poseł Polski Razem podsumował wczorajszy marsz KOD: "Krępująca przeszłość w SB. To nie jest naród polski"

28.02.2016 08:38
Marsz KOD w Warszawie, 27 lutego 2016 r.

Marsz KOD w Warszawie, 27 lutego 2016 r. (Tomasz Golonko)

1. Wczoraj w Polsce odbyły się manifestacje pod hasłem "My, Naród"
2. Ich uczestnicy stanęli w obronie Lecha Wałęsy
3. "To nie jest naród polski"- skomentował Jacek Żalek z partii Gowina

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Sobotnia manifestacja w Warszawie, według różnych rachunków, liczyła od 15 (dane policji) do 80 tys. uczestników (dane ratusza), a zdaniem organizatorów mogło to być nawet 200 tys. osób Ludzie biorący udział w marszu mieli na sobie maski ze zdjęciem byłego prezydenta i transparenty krytykujące obecny rząd.

Mieli przypięte do ubrań plakietki z napisem: "KOD łączy, nie dzieli", "Gorszy sort" oraz kotyliony w barwach narodowych. Widać było flagi biało-czerwone oraz unijne, trąbki i transparenty z hasłami: "Demokracja zaKODowana w naszych sercach", "Panie Rydzyk przekaż dolary na krakowskie opary", "IPN- Instytut PiSowskiej Nienawiści", "Wiosna, lato, jesień, zima - wszystko nasze, PiSu ni ma", "Kwa vadis? POLSKO?"

Marsz "My, naród" w solidarności z Wałęsą. Ilu było uczestników? Jakie mieli hasła?Podczas manifestacji Mateusz Kijowski odczytał list od Wałęsy, w którym po raz kolejny przekonuje on, że "nie współpracował z SB i nigdy nikogo nie skrzywdził".

"To doświadczenie nauczyło mnie, że tylko wspólne działanie daje szansę na sukces. Ale nie tylko. Daje też poczucie bezpieczeństwa. Przestajesz być sam", napisał Wałęsa.

List Lecha Wałęsy do manifestującego tłumu. "Nigdy nie zgodziłem się na współpracę"- Jeżeli to jest naród, to rozumiem, że to jest ten naród, który miał krępującą przeszłość w SB i UB. Ale to nie jest naród polski - ocenił w rozmowie z TVN24 poseł Polski Razem, prawicowej partii Jarosława Gowina - Jacek Żalek.

Nieco bardziej łagodną linię krytyki przyjął inny wypowiadający się w materiale "Faktów" polityk, Janusz Śniadek - Stare broni się i krzyczy - stwierdził były szef "Solidarności".

Zupełnie odmiennego zdania na temat sobotniego marszu jest Marcin Meller, który nie zgadza się zwłaszcza na retorykę przyjętą w telewizji publicznej. "Nie trzeba zawile tłumaczyć dzisiejszym małolatom, czym była komunistyczna propaganda lat 80; wystarczy, że sobie włączą 'Wiadomości' TVP", napisał na swoim profilu na Facebooku.

"Panie Lechu, Pan się nie boi. Dziś 'gorszy sort' za Panem murem stoi" [MARSZ NA ZDJĘCIACH]Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (812)
Zaloguj się
 • antykaczysta40

  Oceniono 297 razy 263

  w 1981 miałem 4 lata. Jestem SB-kiem do kwadratu. Żal słuchać tych Żalków i innych pisdziaków.

 • fakiba

  Oceniono 288 razy 248

  Ten wymoczek Żalek powie wszystko żeby tylko pochwałę od prezia dostać , a może i audiencję na dywaniku zaliczyć , kretyn

 • fakiba

  Oceniono 233 razy 205

  Panie Śniadek ciekawe jak pan będzie razem z Szydło i Dudą górników za chwilę na zieloną trawkę wysyłał , łapka pewnie nie zadrży bo prezio drugi raz parasola nie pozwoli potrzymać

 • marudna.maruda

  Oceniono 225 razy 195

  Naród Polski to narodowcy, demonstrujący słuszne poglądy. To procesje, na czele których opaśli faceci w sukienkach. To zamknięty w limuzynie prezes i jego świta. A te tłumy na ulicach... zapewne stały tam, gdzie zomo. A wśród nich małpy w czerwonym. Zwyczajnie- gorszy sort.

 • okoni

  Oceniono 181 razy 165

  Człowiek po takim newsie, loguje się i chciałby coś napisać, zbiera myśli, zastanawia się czy wysmarować coś z żartem czy na serio. Tyle tylko po co? Po co tracić czas na idiotę?

 • fakiba

  Oceniono 188 razy 156

  Temu ogżałkowi już całkiem we łbie się pomieszało , od kiedy blisko Antka się kręci zgłupiał doszczętnie

 • signum_t

  Oceniono 182 razy 152

  Widzę, że trolle grasują do rana, PiS zabodła ilość ludzi na demonstracji.

 • czechy11

  Oceniono 137 razy 117

  Zalek idź lizać rowa twojemu Bogu na Zoliborzu. Tylko do tego sie nadajesz umysłowa kaleko.

 • 6nine9

  Oceniono 130 razy 116

  W przeciwieństwie do wielu posłów, którzy zmieniają sie w szuje po wstąpieniu do PiS, Zalek był gnida juz będąc w PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje