Meller obejrzał "Wiadomości" i jednym wpisem podsumował, czym dzisiaj jest program "informacyjny" TVP

27.02.2016 22:43
''Wiadomości'' i Marcin Meller

''Wiadomości'' i Marcin Meller (TVP.Info/AG)

To jeden krótki wpis, dzięki któremu wiele można się dowiedzieć o tym, jakie są dzisiejsze "Wiadomości". Marcin Meller zobaczył główny program "informacyjny" TVP i napisał wprost, co o nim myśli.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Tak sytuację w mediach publicznych ocenił dziennikarz:

Oglądanie "Wiadomości TVP" to prawdziwy eliksir młodości. Znowu mam kilkanaście lat, jest stan wojenny a z telewizora...

Posted by Marcin Meller on 27 luty 2016


Co w "Wiadomościach"?

A czego widzowie TVP nie dowiedzieli się z sobotniego serwisu "informacyjnego" tej stacji? Mogli np. usłyszeć, że odbył marsz KOD, ale dlaczego Komitet Obrony Demokracji w ogóle demonstrował - tego już nie. Zostali za to poinformowani - już w pierwszym zdaniu wypowiedzianym przez prowadzącą Danutę Holecką - że NIEKTÓRZY uczestnicy marszu twierdzą, że "dowodem na zagrożenie demokracji jest m.in. ujawnienie dokumentów świadczących, że Lech Wałęsa współpracował z tajnymi służbami PRL". Chociaż w materiale, który miałby udowadniać tezę pracowniczki TVP, nie ma na to ani jednego potwierdzenia jej słów.

Prowadząca "Wiadomości" podała też dane dotyczące frekwencji na marszu, ale... posiłkowała się tylko tymi niższymi - szacunkami policji, według których na marszu było 15 tys. osób. Dla porównania miejski ratusz twierdzi, że pojawiło się 80 tysięcy. Tego widzowie TVP już się nie dowiedzieli.

GarstkaTak wygląda 15 tysięcy wg policji i TVP :-D (fot.od G.Żołcik)

Posted by Komitet Obrony Demokracji on 27 luty 2016


Z kolei w samym materiale o marszu KOD, podczas którego Komitet zbierał podpisy pod swoim projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (o tym też widzowie TVP się nie dowiedzieli), reporter wspomniał, że "Gazeta Wyborcza" dzisiaj dotarła do projektu opinii Komisji Weneckiej ws. zmian w Polsce, ale nie zająknął się, co w nim jest. A jest w nim mocny cios dla rządzącej partii - Prawa i Sprawiedliwości - właśnie za zmiany w Trybunale Konstytucyjnym.

Jednak "Wiadomości" wprost zaatakowały KOD dopiero w drugim materiale - tym krytykującym Wałęsę (nie przedstawiono w nim ani jednego głosu, który nie uderzałby w b. prezydenta za rzekomą współpracę z SB). Tu, aby oczernić Komitet i jego zwolenników, "Wiadomości" posłużyły się wpisami z Twittera - w większości anonimowych - internautów.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (806)
Zaloguj się
 • zoob2

  Oceniono 438 razy 394

  Panie Marcinie - teraz po dobrej zmianie Wiadomości się nie ogląda. Oglądanie bowiem grozi albo wybuchem ogólnej wesołości zwanej przez PiS "rechotem" lub głęboką depresją spowodowaną troską o denny poziom PiSowski propagandy...

 • pysio62

  Oceniono 375 razy 345

  Jeszcze raz. Tak zwana telewizja publiczna, czy tez tak zwana "narodowa", a zwlaszcza "Wiadomosci", to jest po prostu zwykla PIS-owska gadzinowka.

 • olla2011

  Oceniono 364 razy 338

  Po dobrej zmianie telewizja jest tak samo publiczna jak dom publiczny.

 • yuo7leo9

  Oceniono 322 razy 300

  Radiowa Trójka niestety też padła ofiarą "dobrej zmiany". O marszu KOD wspomniano dopiero w wiadomościach o 23. O marszu ONR w Hajnówce - co godzina. Z kilkoma wypowiedziami nazioli i 2 opiniami mieszkańców Hajnówki przeciwnych marszowi.
  Szkoda Trójki!

 • klara551

  Oceniono 245 razy 219

  A według PiS Ludność Polski to niecałe 8 mln bo Polakami są tylko co co na nich głosowali,reszta to gorszy sort. A ja się cieszę,że nawet jeżeli pisięta nie ogarniają tak dużych cyfr jak liczba dzisiejszych kodowców pokazaliśmy im że nie mściwość,zazdrość się liczy. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu nawet jak w sprawozdaniu dla prezesapana podzielą nas przez 4. Panie prezesie śmiech to broń której pan nie docenia.Panie prezesie kropla drąży skałę a my jesteśmy wodospadem.

 • 635csi

  Oceniono 227 razy 195

  kogo obchodzi co oglądają wsiowe półgłówki. Telewizja generalnie jest takim sobie źródłem informacji, a TVP zawsze miała problemy z wyczyciem. Za kwiatkowskiego czy LPRU. Teraz to jest TV Republika, czyli śmiech na sali. Dobre dla klientów zakładów zamknięttych

 • fakiba

  Oceniono 202 razy 180

  Dziennik w stanie wojennym był bardziej obiektywny i więcej prawdy w nim mówili niż teraz w tvpis Kurskiego

 • Janusz Senex

  Oceniono 191 razy 177

  Marcin,rozumiem,że obejrzałeś jeden raz tytułem eksperymentu.
  Oglądać TVP(i)SKur(w)ski,to taka sama żenada jak oglądanie TV"Trwam" lub TV"Republika - szmatławe media pełne kłamstw,manipulacji i nienawiści.
  Media dla gawiedzi.

 • antropoid

  Oceniono 178 razy 162

  Jak sobie przypomnę, że Holecką kiedyś lubiłem, to mam niezły ubaw - z samego siebie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje