Tego jeszcze nie było. Narodowcy od Kukiza chcą wybudować mur na granicy polsko-ukraińskiej

Czterech posłów Kukiz'15 zorganizowało konferencję prasową, na której zaprezentowali projekt budowy muru na granicy polsko-ukraińskiej. Ich zdaniem tą drogą do Polski napłynie "wielotysięczna fala imigrantów".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdaniem czterech posłów Kukiz'15 (trzech z nich reprezentuje Ruch Narodowy) "jest wielce prawdopodobne, że ruszy kanał przerzutowy imigrantów przez granicę polsko-ukraińską". - Jako Polska powinniśmy być gotowi do postawienia ściany, muru przeciwko tej fali uchodźców - argumentowali na konferencji prasowej.

Z ich informacji wynika, że w ostatnim czasie na granicy zatrzymano kilkunastu imigrantów.

- Ci, którzy będą przeciwni budowie muru, będą w przyszłości odpowiedzialni za tragedie ludzkie, będą odpowiedzialni za to, że do Polski wpłynie wielotysięczna fala imigrantów, którą będziemy musieli przyjąć w Polsce, i ona wyprzedzi kwoty, które są nam narzucane z UE - mówili posłowie.

Jeszcze nie ma problemu, ale...

Narodowcy tłumaczyli, że na odcinku bieszczadzkim granica jest trudna do ochrony przez Straż Graniczną. - To, że w tej chwili nie ma większych problemów z ochroną tej granicy, jest spowodowane tym, że nie ma jeszcze otwartego kanału wschodniego, którym imigranci będą się przedostawać do Europy - stwierdził jeden z posłów. - W bieszczadzkich lasach, na odludziu, ochronić tą granicę bez takiego zabezpieczenia fizycznego, budowy muru, będzie bardzo trudne - wtórował inny.

Według wyceny zleconej przez Ruch Narodowy, budowa muru na tym odcinku kosztowałaby 225 milionów zł.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (243)
Tego jeszcze nie było. Narodowcy od Kukiza chcą wybudować mur na granicy polsko-ukraińskiej
Zaloguj się
 • robert-karol

  Oceniono 1 raz 1

  i mają rację ,należy postawić mur albo siłą zatrzymać.Poco w ogóle sa granice państwa jeśli można je dowolnie przekraczać.Dlaczego nie można wyjechać sobie do Stanów ponieważ tam się więcej zarabia?

 • stanislaw50

  Oceniono 1 raz 1

  Nie mają co robić, niech budują - ale sami !!!!!!
  Kukiz niech w betoniarce miesza zaprawę, a oni Antek podaj cegłę i do roboty.
  Może przy uczciwej pracy zmądrzeją.
  Cegłę i cement oraz żwir finansują oczywiście ze swojej i partyjnej kasy.
  demos

 • apep54

  Oceniono 1 raz 1

  Rzadki przykład szkód jakie mogą wyniknąć ze spóźnionej abstynencji. Kukiz--byłoby lepiej gdybyś chlał,chlał.....Byłby spokój.

 • octopus_buster

  0

  Profesor Jebiewdenko byłby z nich prawdziwie dumny!

 • Karol Cyk

  Oceniono 1 raz -1

  niech wezmą cos cięzkiego i się przypie... w łby

 • Zonia Switajska

  Oceniono 2 razy -2

  KATO..FASZYŚCI POWINNI WYBUDOWAĆ MUR NA CAŁEJ POLSKIEJ GRANICY..A SZCZEGÓLNIE Z NIEMCAMI...ALE NIE MOGLIBY PRZYWIEŹĆ KASY Z UNII ..NIEMIEC...DO KIEDY PŁYNIE FORSA MURU NIE WYBUDUJĄ

 • smurrfff

  Oceniono 4 razy 0

  Proponuję, by panowie możliwie wysokim murem ogrodzili swoje domy. Niech nie zapomną o drucie kolczastym pod napięciem, aby ich skutecznie zatrzymał.

 • bl4z3n

  Oceniono 5 razy -1

  Żydów niestety u nas już nie ma. Komuna się skończyła, nawet ta wyimaginowana jako władza PO. Problemów z emigrantami z krajów arabskich również brak. Jak tu być narodowcem, naziolem, faszystą?! Skąd wziąć wroga? Jak żyć? Może chociaż Ukraina da jakiś powód do nienawiści?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje