Tego jeszcze nie było. Narodowcy od Kukiza chcą wybudować mur na granicy polsko-ukraińskiej

25.02.2016 17:38
Czterech posłów Kukiz'15 zorganizowało konferencję prasową, na której zaprezentowali projekt budowy muru na granicy polsko-ukraińskiej. Ich zdaniem tą drogą do Polski napłynie "wielotysięczna fala imigrantów".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdaniem czterech posłów Kukiz'15 (trzech z nich reprezentuje Ruch Narodowy) "jest wielce prawdopodobne, że ruszy kanał przerzutowy imigrantów przez granicę polsko-ukraińską". - Jako Polska powinniśmy być gotowi do postawienia ściany, muru przeciwko tej fali uchodźców - argumentowali na konferencji prasowej.

Z ich informacji wynika, że w ostatnim czasie na granicy zatrzymano kilkunastu imigrantów.

- Ci, którzy będą przeciwni budowie muru, będą w przyszłości odpowiedzialni za tragedie ludzkie, będą odpowiedzialni za to, że do Polski wpłynie wielotysięczna fala imigrantów, którą będziemy musieli przyjąć w Polsce, i ona wyprzedzi kwoty, które są nam narzucane z UE - mówili posłowie.

Jeszcze nie ma problemu, ale...

Narodowcy tłumaczyli, że na odcinku bieszczadzkim granica jest trudna do ochrony przez Straż Graniczną. - To, że w tej chwili nie ma większych problemów z ochroną tej granicy, jest spowodowane tym, że nie ma jeszcze otwartego kanału wschodniego, którym imigranci będą się przedostawać do Europy - stwierdził jeden z posłów. - W bieszczadzkich lasach, na odludziu, ochronić tą granicę bez takiego zabezpieczenia fizycznego, budowy muru, będzie bardzo trudne - wtórował inny.

Według wyceny zleconej przez Ruch Narodowy, budowa muru na tym odcinku kosztowałaby 225 milionów zł.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (243)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 106 razy 70

  Prościej i taniej będzie odgrodzić tych troglodytów od normalnych ludzi i to jak najszybciej

 • fakiba

  Oceniono 73 razy 43

  zorce prosto od Adolfa biorą , niedługo zaproponują wybudowanie takich specjalnych ośrodków odgrodzonych drutem kolczastym pod napęciem dla myślących inaczej niż oni

 • e-komentarz

  Oceniono 53 razy 35

  Czy panowie narodowcy słyszeli coś o uchodźcach którzy chcieliby zostać w Polsce na dłużej?
  Taki mur na granicy (wybudowany za nasze pieniądze) chroniłby Niemcy, i następne kraje Europy zachodniej, a uchodźców i tak by nie zatrzymał. Zarobiliby najwyżej wytwórcy drabin.

 • led2007

  Oceniono 43 razy 27

  Najlepiej zamurować tych panów i karmić makaronem przez szczelinę... aż zmądrzeją.

 • jdkonrad

  Oceniono 45 razy 23

  mam ochotę wybudować mur wokół jurty na Wiejskiej i nikogo stamtąd nie wypuszczać. pewnie kukizi otworzyliby granice z Okręgiem Kaliningradzkim?!

 • neokles

  Oceniono 30 razy 22

  W bieszczadzkich lasach, na odludziu, ochronić tą granicę bez takiego zabezpieczenia fizycznego, budowy muru, będzie bardzo trudne

  Budować mur w lasach i górach? Co za jełopy... niech oni już lepiej sami emigrują, bo ten kraj nie zniesie takiej masy głupoty...

 • hastatrespasos

  Oceniono 27 razy 15

  Do roboty! Do roboty! Hej chłopy, wasz patrYjotyzm/IDIOTYZM udowodnijcie natychmiast. Wy sami, niezłomne pętaki, bierzcie się już teraz nocą do wznoszenia tego muru. Własnymi łapskami nieskażonymi normalną, uczciwą pracą. Macie mur budować na własny koszt, bez czyjejkolwiek pomocy, 24 godziny na dobę, aż do kresu waszych sił. A jeśli ten szczytny zamiar wam się uda, potem bierzcie się do ogrodzenia Polski murem na wszystkich granicach…Jak sobie poradzicie z Bałtykiem…? To już tylko wasze zmartwienie.

 • big_bezet

  Oceniono 20 razy 14

  "Według wyceny zleconej przez Ruch Narodowy, budowa muru na tym odcinku kosztowałaby 225 milionów zł"

  Załóżmy, baaardzo optymistycznie, że wpłynie przez tą granicę 20 tys ludzi. Koszt więc wynosi ponad 11 000 zł na zatrzymanie pojedynczej osoby.

  Czy muszę coś jeszcze dodać?

 • nunulek0904

  Oceniono 20 razy 12

  4 pustaki już mają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje