Błaszczak: chaosu w policji nie ma. Cztery powody, dla których szef MSWiA nie powinien zostać odwołany

Minister Błaszczak powiedział dziennikarzom, że wniosek opozycji o jego odwołanie jest bezpodstawny. Jako dowód, że policja działa sprawnie, przytoczył kilka ostatnich sukcesów polskich śledczych. Między innymi... zatrzymanie Kajetana P.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Zarzuty opozycji, jakoby w policji panował chaos, są bezpodstawne - powiedział dziennikarzom Mariusz Błaszczak przed spotkaniem ministrów spraw wewnętrznych państw UE w Brukseli. Odniósł się w ten sposób do kwestii złożonego przez PO wniosku o wotum nieufności wobec niego.

Argumentował, że ostatnie działania policji to pasmo sukcesów, które są także zasługą sprawnie działającego Ministerstwa. Oto dlaczego, zdaniem Błaszczaka, wniosek o jego odwołanie jest pozbawiony realnych podstaw:

- "Zatrzymanie i wcześniejsze wytropienie Kajetana P., czyli człowieka podejrzewanego o wstrząsające zbrodnie"

Kajetan P. jest podejrzewany o makabryczną zbrodnię na warszawskim Żoliborzu. Policjanci w zeszłym tygodniu zatrzymali mężczyznę na Malcie. Jutro, specjalnym samolotem, ma zostać przetransportowany do Polski.

- "Zatrzymanie fałszywego konwojenta, podejrzanego o skradzenie ponad 8 mln złotych"

Ministrowi chodzi o sprawę krawca z Łodzi, który w 2015 roku ukradł prawie 8 mln złotych z konwoju w Swarzędzu. O akcji policji pisaliśmy dwa tygodnie temu.

- "Zatrzymanie przemytników narkotyków"

Błaszczak najprawdopodobniej miał na myśli styczniową akcję CBŚP. Zatrzymano wtedy trzech mężczyzn związanych ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu Chorzów, którzy przemycili z Czech 6 kg marihuany.

- "Odzyskanie dzieł sztuki, m.in. obrazów Jana Matejki, utraconych w czasie II wojny światowej"

Policjanci z wydziału kryminalnego zabezpieczyli w prywatnych mieszkaniach w Warszawie dwa utracone w czasie II wojny światowej obrazy Jana Matejki i Michała Borucińskiego. O tym niewątpliwym sukcesie śledczych również pisaliśmy TUTAJ.

Wydaje się jednak, że argumenty ministra Błaszczaka nie trafiają w sedno. Jako sukces MSWiA pod swoimi rządami traktuje rutynowe działania policji. Opozycja uzasadnia natomiast złożenie wniosku o wotum nieufności sprawą dymisji komendanta głównego Zbigniewa Maja. Do faktu, że Maj został szefem policji, kiedy toczyło się przeciwko niemu śledztwo, Błaszczak się nie odniósł.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (28)
Błaszczak: chaosu w policji nie ma. Cztery powody, dla których szef MSWiA nie powinien zostać odwołany
Zaloguj się
 • zyks

  0

  Sukcesy Błaszczaka są przygniatające. Ale najbardziej, ze zatrzymał Kajetana P. (i to, jak się przemieszczał !)

 • jdkonrad

  0

  wypier..... pajacu!!

 • trezor62

  0

  Za kilka miesięcy ŚDM i NATO wywiadem jak zwykle kierować bę,dą harcerze w Policji następne zmiany oby wam tylko ktoś nie zrobił akuku .Rząd PiS jak zwykle przygotowny jak do lotu na uroczystości w Katyniu ? Jeden minister nie informuje drugiego że mu pracownika śledzą znaczy się takiemają zaufanie do siebie?

 • dzialkowiec27

  Oceniono 1 raz 1

  Te sukcesy Błaszczaka to są jego porażki. Zamiast dać swoich, to pozwolił pracować nie sprawdzonym. A teraz podstawia nogę do kucia, jak żaba w kuźni.

 • chasingcars

  Oceniono 3 razy 3

  Pan Błaszczak wie co mówi. Jako członek zespołu "oddziału cieni" pod pseudonimem "pucybut Jarosława" sam schwytał Kajetana P. Udał się na Maltę i niczym super-bohater komiksów Marvelowskich przyczaił się na polskiego Hannibala wysiadającego z autobusu. Po czym chwycił go za fraki i przytargał za nie na posterunek. To dopiero nazywa się zaangażowanie w sprawę...

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 3 razy -1

  Prawdziwą miarą sukcesów Policji byłoby zapuszkowanie całej lewizny z samorządów. Sukcesy, które podaje Pan Minister to tylko przypadki losowe i conajwyżej dowód na to, że Rząd nic nie robi.

  No wielkie sory, ale jak pisiory przed wyborami obiecały złote góry, to teraz ludzie mają prawo dużo wymagać i o obietnicach przypominać.

 • zelenyles

  Oceniono 3 razy 1

  ŻENADA i tyle !

 • antropoid

  Oceniono 7 razy 5

  Wywalą Płaszczaka, to przyjdzie inny PiSsior i na to samo wyjdzie, bo to partia pieniaczy, oszołomów i kapuścianych głąbów o zerowych kompetencjach do rządzenia.

 • yeah_bunny

  Oceniono 5 razy 3

  akurat sposób i skutecznosc działania "lowcow cieni" to nie twoja zasluga Mariuszku...
  Jeszcze kilka takich akcji jak ta Antka w placowce NATO i łowcow cieni tez nie bedzie.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX