Błaszczak: chaosu w policji nie ma. Cztery powody, dla których szef MSWiA nie powinien zostać odwołany

25.02.2016 12:04
Mariusz Błaszczak o wniosku PO w sprawie swojego odwołania

Mariusz Błaszczak o wniosku PO w sprawie swojego odwołania (Agencja Gazeta)

Minister Błaszczak powiedział dziennikarzom, że wniosek opozycji o jego odwołanie jest bezpodstawny. Jako dowód, że policja działa sprawnie, przytoczył kilka ostatnich sukcesów polskich śledczych. Między innymi... zatrzymanie Kajetana P.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Zarzuty opozycji, jakoby w policji panował chaos, są bezpodstawne - powiedział dziennikarzom Mariusz Błaszczak przed spotkaniem ministrów spraw wewnętrznych państw UE w Brukseli. Odniósł się w ten sposób do kwestii złożonego przez PO wniosku o wotum nieufności wobec niego.

Argumentował, że ostatnie działania policji to pasmo sukcesów, które są także zasługą sprawnie działającego Ministerstwa. Oto dlaczego, zdaniem Błaszczaka, wniosek o jego odwołanie jest pozbawiony realnych podstaw:

- "Zatrzymanie i wcześniejsze wytropienie Kajetana P., czyli człowieka podejrzewanego o wstrząsające zbrodnie"

Kajetan P. jest podejrzewany o makabryczną zbrodnię na warszawskim Żoliborzu. Policjanci w zeszłym tygodniu zatrzymali mężczyznę na Malcie. Jutro, specjalnym samolotem, ma zostać przetransportowany do Polski.

- "Zatrzymanie fałszywego konwojenta, podejrzanego o skradzenie ponad 8 mln złotych"

Ministrowi chodzi o sprawę krawca z Łodzi, który w 2015 roku ukradł prawie 8 mln złotych z konwoju w Swarzędzu. O akcji policji pisaliśmy dwa tygodnie temu.

- "Zatrzymanie przemytników narkotyków"

Błaszczak najprawdopodobniej miał na myśli styczniową akcję CBŚP. Zatrzymano wtedy trzech mężczyzn związanych ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu Chorzów, którzy przemycili z Czech 6 kg marihuany.

- "Odzyskanie dzieł sztuki, m.in. obrazów Jana Matejki, utraconych w czasie II wojny światowej"

Policjanci z wydziału kryminalnego zabezpieczyli w prywatnych mieszkaniach w Warszawie dwa utracone w czasie II wojny światowej obrazy Jana Matejki i Michała Borucińskiego. O tym niewątpliwym sukcesie śledczych również pisaliśmy TUTAJ.

Wydaje się jednak, że argumenty ministra Błaszczaka nie trafiają w sedno. Jako sukces MSWiA pod swoimi rządami traktuje rutynowe działania policji. Opozycja uzasadnia natomiast złożenie wniosku o wotum nieufności sprawą dymisji komendanta głównego Zbigniewa Maja. Do faktu, że Maj został szefem policji, kiedy toczyło się przeciwko niemu śledztwo, Błaszczak się nie odniósł.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (28)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 13 razy 9

  Jedyną zasługą Błaszczka w tych wszystkich sukcesach policji jest to że nie zdążył fachowców wymienić na swoich zaufanych , typu Maj

 • pysio62

  Oceniono 11 razy 7

  Jak mozna bylo dopuscic do tego zeby tacy ludzie jak Kaczynski, Duda, Szydlo, Macierewicz, Kaminski, Ziobro, Blaszczak i inni PIS-owcy mogli rzadzic Polska? To nie jest juz tylko nieodpowiedzialnosc czy zwykla glupota, to jest po prostu brak zwyklego, chamskiego instynktu samozachowawczego.

 • fakiba

  Oceniono 10 razy 6

  A niby jaki był wkład Błaszczaka w zatrzymanie Kajetana , chyba tylko taki że nie zdążył nic tam namieszać i nikogo zwolnić

 • antropoid

  Oceniono 7 razy 5

  Wywalą Płaszczaka, to przyjdzie inny PiSsior i na to samo wyjdzie, bo to partia pieniaczy, oszołomów i kapuścianych głąbów o zerowych kompetencjach do rządzenia.

 • fakiba

  Oceniono 7 razy 5

  Jeszcze kompletnego chaosu w policji nie ma bo za krótko rządzicie , ale za dwa miesiące to już będzie komletna rozpierducha , Płaszczak to gwarantuje

 • jurek4491

  Oceniono 8 razy 4

  Co ten Błaszczak pier.doli ,cegła mu spadła na baniak czy spotkało go jakieś inne nieszczęście .
  Kajetana złapali policjanci z "oddziału cieni ", bo właśnie od tego są żeby chwytać najgroźniejszych przestępców a szkolenia takiego policjanta trwają lata a ten mongoł zasługi przypisuje sobie i kierownictwu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych .

 • zielona-galazka

  Oceniono 8 razy 4

  Podaję cztery powody dla których Błaszczak powinien pozostać ministrem.
  1. Wierność Kaczyńskiemu,
  2. Wierność Kaczyńskiemu,
  3. Wierność Kaczyńskiemu,
  4. Wierność Kaczyńskiemu.

 • chasingcars

  Oceniono 3 razy 3

  Pan Błaszczak wie co mówi. Jako członek zespołu "oddziału cieni" pod pseudonimem "pucybut Jarosława" sam schwytał Kajetana P. Udał się na Maltę i niczym super-bohater komiksów Marvelowskich przyczaił się na polskiego Hannibala wysiadającego z autobusu. Po czym chwycił go za fraki i przytargał za nie na posterunek. To dopiero nazywa się zaangażowanie w sprawę...

 • yeah_bunny

  Oceniono 5 razy 3

  akurat sposób i skutecznosc działania "lowcow cieni" to nie twoja zasluga Mariuszku...
  Jeszcze kilka takich akcji jak ta Antka w placowce NATO i łowcow cieni tez nie bedzie.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje