RMF FM: CBA inwigilowało Zbigniewa Maja. Kamiński wiedział. Ale nie powiedział Błaszczakowi

25.02.2016 08:21
Zbigniew Maj, Mariusz Błaszczak, Mariusz Kamiński

Zbigniew Maj, Mariusz Błaszczak, Mariusz Kamiński (Agencja Gazeta)

1. RMF FM: CBA inwigilowało Zbigniewa Maja
2. Mariusz Kamiński miał wiedzieć o zarzutach stawianych byłemu szefowi policji
3. Kamiński nie poinformował jednak MSWiA o ustaleniach CBA

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak podaje RMF FM, CBA mogło przez wiele dni prowadzić inwigilację komendanta głównego policji Zbigniewa Maja. Wszystko miało się odbywać za wiedzą koordynatora służb specjalnych - Mariusza Kamińskiego. Zdaniem dziennikarzy śledczych RMF FM, nie wiedzieli o tym przełożeni Maja, czyli kierownictwo MSWiA. W tym minister Mariusz Błaszczak, którego odwołania domaga się Platforma Obywatelska. W środę posłowie PO złożyli wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSWiA.

Informacja już w dniu nominacji

Kamiński już w dniu nominacji Zbigniewa Maja na stanowisko szefa policji miał dostać informację, że nazwisko komendanta pojawia się w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w kaliskim samorządzie. Koordynator miał ocenić, że materiały CBA są poważne i istnieje realna groźba postawienia zarzutów. Ale, jak twierdzi RMF FM, wiele wskazuje na to, że te informacje zachował dla siebie.

Dziennikarze radia dodają, że Kamiński ani w dniu nominacji Maja, ani w kolejnych dniach jego urzędowania nie poinformował o zarzutach szefa MSWiA. Miał polecić za to CBA zbadanie sprawy - m.in. wysłać szefa biura do prokuratora generalnego, żeby dowiedział się na jakim etapie jest śledztwo i czy Maj usłyszy zarzuty.

I mimo że CBA miało zdobyć informacje na temat problemów szefa policji bardzo szybko, Zbigniew Maj zrezygnował ze stanowiska sam, dopiero po dwóch miesiącach urzędowania.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (167)
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 79 razy 69

  Wszystkie służby po przejęciu władzy przez PiS dzielców zajęły się szukaniem haków na poprzedników i obsadzaniem stanowisk przez SWOICH .
  Maja nie sprawdzali w ogóle bo był rekomendowany przez Zielińskiego który jest wickiem w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych
  SZCZUREK zakapował samego siebie stwierdzając że nic nie wiedział o prowadzonym śledztwie przeciwko Majowi , dowiedział się o tym z mediów .
  To co on ta robi do k...y nędzy , przecież jest koordynatorem służ .

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 69 razy 59

  Kamiński wiedział ale nie powiedział... Błaszczakowi
  ---
  co za banda nieudaczników, nadają się jednie do rozdawania kasy z budżetu, ochraniania geszefciarzy ze Skoków, robienia z kryminalistów ministrów, podrabiania teczek, szukania układu i urojonych zamachów....
  oczywiście maja również plan gospodarczy: dać w łapę Rydzykowi i przekopać mierzeje za miliard do głębokości zatrważających 5 metrów.... dobra q... zmiana

 • gangaseiro

  Oceniono 60 razy 50

  Jak mozna wierzyc kryminaliscie,ktory za caloksztalt i tak kiedys bedzie siedzial?

 • fakiba

  Oceniono 60 razy 44

  Szczurek Kamiński to stary pisior stosujący zasadę kaczora , wiem ale nie powiem

 • sacc77

  Oceniono 49 razy 43

  Potrzebna była miotła do wykonania prostego zadania wykopania ze stanowisk komendantów wojewódzkich to wzięli takiego jednego niespecjalnie lotnego ale umoczonego.
  Murzyn zrobił swoje
  Murzyna można wy... powiedzmy że wykopać.
  Przy okazji, powinna to być nauczka dla kazdego z oficerów wojska i służb wszelakich, jakimi standardami kieruje się PiS w swej "polityce kadrowej".
  Wykorzystać, przerzuć i wy.s.rać delikwenta gdy przestanie być użytecznym idiotą.

 • Jerzy Bucholc

  Oceniono 41 razy 41

  Kamiński to normalny przestępca ułaskawiony przez kolesia który jest takim samym kombinatorem. Przestępca chroni przestępcę.Normalka , solidarność zawodowa.

 • pajak_tez_krzyzak

  Oceniono 38 razy 38

  Już słyszę co powie pani, której się wydaje, że jest premierem Polski: "zarówno pan Błaszczak jak i pan Kamiński są dobrymi ministrami, zaś afera z inwigilacją Maja to wina PO, a w szczególności Tuska.

 • czechy11

  Oceniono 42 razy 38

  PiSiory ot wasza wymarzona Polska. Inwigilacja, donosy, inwigilacja donosy judzenie, inwigilacja, donosy, judzenie. Wspaniała przyszłość zgotowaliscie swoim dzieciom i sobie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje