Ryszard Bender nie żyje. Kontrowersyjny polityk zmarł w wieku 84 lat

Ryszard Bender

Ryszard Bender (Fot. S3awomir Kaminski / AG)

Ryszard Bender dwukrotnie był posłem (jeszcze w PRL) i trzykrotnie senatorem z ramienia LPR i PiS. Zmarł w wieku 84 lat.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ryszard Bender był profesorem KUL. Przed laty w Radiu Maryja obwieścił: "Oświęcim nie był obozem zagłady, lecz obozem pracy. Żydzi, Cyganie i inni byli tam niszczeni ciężką pracą; zresztą nie zawsze ciężką i nie zawsze byli niszczeni, bo są relacje, iż w obozie posiłki bywały trzy razy dziennie".

Bender za pieniądze miliardera z Ameryki Łacińskiej Janusza Kobylańskiego, którego IPN podejrzewał o udział w wydaniu w czasie wojny w ręce gestapo żydowskiej rodziny, pojechał w listopadzie 2006 r. na zjazd zrzeszenia organizacji polonijnych z Ameryki Łacińskiej - USOPAŁ. Jej szefem jest właśnie Kobylański.

Aktywność polityczna

Bender był posłem na Sejm w latach 1976 i 1985. Do senatu startował z rekomendacji Wyborczej Akcji Katolickiej (nalezał wówczas do ZChN), następnie z Ligi Polskich Rodzin, której był współzałożycielem, a ostatnim razem - z PiS.

W 1993 r. został powołany przez prezydenta Lecha Wałęsę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, był jej przewodniczącym w 1994 r.

W 2006 roku razem z senatorem Czesławem Ryszką zwrócił się do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry podjęcie kroków prawnych przeciwko rozpowszechnianiu filmu "Kod da Vinci". Politycy stwierdzili, że film "tworzy zakłamany, pełen oszczerstw i nienawiści wizerunek chrześcijaństwa i Kościoła katolickiego" a także "świadomie atakuje chrześcijaństwo i wszelkie świętości".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Jan Dziedziczak Sobecka, Polaczek... - oni spadli na listach. Czym mogli się narazić? [INFOGRAFIKA]
Komentarze (307)
Ryszard Bender nie żyje. Kontrowersyjny polityk zmarł w wieku 84 lat
Zaloguj się
 • wiwi2662_beauty

  Oceniono 1 raz -1

  nie pomogły koneksje z ojcem Muchomorem ....przyszła kostucha i kopnął w kalendarz....chyba zaraz z żalu zaszlocham...... A Sobecka to kiedy?????

 • viperaursini

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda,że Bender nie załatwił sobie wtedy kilku turnusów w Oświęcimiu,skoro wg,niego aż tak dobrze tam było.Był wtedy dzieckiem,ale dla dzieci Oświęcim też był otwarty.Ciekawe czy wówczas mały Bender myślałby,że jest na kuracji gdzieś w Karlsbadzie czy Rabce Zdroju?

 • michr

  Oceniono 1 raz -1

  84 lata, no i wystarczy

 • 18261826www

  Oceniono 1 raz -1

  Jezeli o zmarlych zle sie nie mowi to nazwiska tego czlowieka nie powinno sie nawet wymieniac.Przestal istniec i powinnismy wszyscy o nim zapomniec.

 • atyczarownico

  Oceniono 3 razy 1

  Bozi bardzo smutno z tego powodu, ale całe szczęście, że w pisie takich kanalii są nieprzebrane zasoby

 • andree111111

  Oceniono 4 razy 2

  Kontrowersyjny????? Odrażający typ z gębą pełną nienawiści. Nie wiadomo jak dostał te tytuły naukowe ale wszystko wskazuje na to, że był kapusiem.

 • vogon.jeltz

  Oceniono 3 razy -1

  Ch.uj mu na grób.

 • Juliusz Wnuk

  Oceniono 2 razy 0

  Kato-talibski OSZOLOM - lepiej iz go nie ma i nie zatruwa atmosfery " bredniami" katolickimi...

 • leszek.30

  Oceniono 2 razy 0

  Może jego kumpel, imć Rydzyk, uda się za nim ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje