Wniosek o odwołanie Mariusza Błaszczaka. PO ostro uzasadnia i apeluje o poparcie

24.02.2016 12:19
Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak (Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta)

1. PO złożyła wniosek o wotum nieufności wobec Mariusza Błaszczaka
2. PO: Kierowanie MSWiA przez Błaszczaka grozi obniżeniem poziomu bezpieczeństwa
3. PiS: Wniosek PO absurdalny. Policja funkcjonuje normalnie

Polub i bądź na bieżąco!

- Naszym zdaniem dalsze zajmowanie stanowiska ministra spraw wewnętrznych przez Mariusza Błaszczaka grozi obniżeniem poziomu bezpieczeństwa w Polsce jak również dalszym upolitycznieniem policji - przekonywał na konferencji poseł PO Marek Wójcik.

Dodał, że zdaniem PO ostatnie zdarzenia - szczególnie okoliczności związane z odwołaniem komendanta policji Zbigniewa Maja - pokazują, że Błaszczak nie radzi sobie z nadzorem nad policją. Wójcik przekonywał też, że szef MSWiA powinien stracić stanowisko w związku z niepotwierdzonymi doniesieniami dot. rzekomego nielegalnego podsłuchiwania dziennikarzy przez służby za czasów rządów PO-PSL.

Wójcik dodał, że brak nadzoru nad policją jest jego zdaniem "tak ewidentny", że liczy na poparcie wszystkich klubów opozycyjnych.

PiS: Wniosek PO absurdalny. Policja funkcjonuje normalnie

Policja funkcjonuje normalnie - przekonywali w odpowiedzi na oskarżenia PO posłowie PiS. Jacek Sasin - nazywając wniosek Platformy "absurdalnym" - podkreślił, że daje on jednak dobrą okazję, żeby opowiedzieć jak wiele w zakresie poprawy bezpieczeństwa obywateli, funkcjonowania policji się wydarzyło.

Poseł Arkadiusz Czartoryski zaznaczył z kolei, że tworzona jest "mapa bezpieczeństwa kraju" konsultowana z samorządami. Dodał, że została podjęta decyzja "o zatrzymaniu likwidacji kolejnych posterunków policji". Zapadają też - kontynuował - decyzje o odbudowie gminnych posterunków, które przestały istnieć.

Czartoryski mówił również o planach wzmocnienia policji. - Doczekaliśmy się decyzji o redukcji 150 etatów w Komendzie Głównej Policji i skierowanie tych etatów bliżej ludzi do komend wojewódzkich. To jest bolesne dla polityków PO, że resort spraw wewnętrznych i policja podjęły dobre decyzje kierując się do obywateli - powiedział.

- Policja funkcjonuje normalnie, w ostatnim czasie odnosi sukcesy (...) a Platforma Obywatelska stwarza wrażenie, że panuje chaos w policji - ocenił poseł PiS.

W ocenie Sasina, za czasów PO MSW kierowały "osoby niekompetentne, albo skompromitowane", a na czele policji stał Marek Działoszyński, który - jak stwierdził - "był obarczany niejasnymi związkami i okazał się politykiem współrządzącej partii". (Działoszyński kandydował do Sejmu z list PSL w Łodzi - red.).Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (222)
Wniosek o odwołanie Mariusza Błaszczaka. PO ostro uzasadnia i apeluje o poparcie
Zaloguj się
 • muzyk_barokowy

  0

  Kopacz ostro, PO ostro, a gazeta miażdży. :)))))

 • senior2244

  Oceniono 1 raz -1

  Cały rząd to jedna zgraja nieudaczników . I tylko Polski żal.

 • optymat

  Oceniono 1 raz -1

  MIMO TAKIEGO KIEROWNICTWA ..... policja pracuje normalnie i nie zasługa to takiego ministra . w normalnej firmie , taki kierownik wyleciał by z pracy na "zbity pysk" . no ale ten rząd to sami "fachowcy" .... inaczej .
  (jeszcze tylko 3,5 roku)

 • uthark

  0

  "Policja funkcjonuje normalnie"

  Na wezwanie, że jacyś kolesie wchodzą do sąsiadów przez okno, nie przyjechali przez godzinę, a powinni być w 2-3 minuty.

 • rita57

  Oceniono 5 razy -3

  Partia Petru złożyła projekt ustawy. Co za bubel! – uznał Sąd Najwyższy

 • fernando51

  Oceniono 2 razy 2

  Kariera błaznów jest krótka lecz treściwa. Nie wiem jakim faktycznie funkcjonariuszem był zdymisjonowany szef policji ale zapisał się w pamięci jako kompletny kiep wpuszczony w maliny przez innych kiepów. Farsa jaką odstawił w dniu objęcia przez siebie funkcji szefa policji przejdzie do annałów obciachu i głupoty. No i właśnie za to powinien ponieść polityczną odpowiedzialność minister MSW.

 • horatio_valor

  Oceniono 5 razy 1

  A mnie interesuje co innego. Dlaczego pod tekstem o tym, że pasażer samolotu z Warszawy do Tel Awiwu (mieszkaniec Izraela) wpadł w szał, wyłączyliście komentarze? Czyżby wasze przewrażliwienie na treści antysemickie sięga już takich wyżyn?

 • razb1947

  Oceniono 5 razy -3

  Kapuś Schetyna doprowadza PO przez kapowanie do UE na Polskę do całkowitego upadku zobaczcie jak spadają słupki dla PO przez tego kapusia a rośnie dla PIS.

 • plautilla

  Oceniono 5 razy -3

  GóWna milczy o sukcesach i poparciu dla Rządu B.Szydło : nigdzie ani słowa o 100 dniach Rządu RP, o poparciu 68% Polaków i tempie reformowania państwa !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje