Wniosek o odwołanie Mariusza Błaszczaka. PO ostro uzasadnia i apeluje o poparcie

24.02.2016 12:19
Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak (Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta)

1. PO złożyła wniosek o wotum nieufności wobec Mariusza Błaszczaka
2. PO: Kierowanie MSWiA przez Błaszczaka grozi obniżeniem poziomu bezpieczeństwa
3. PiS: Wniosek PO absurdalny. Policja funkcjonuje normalnie

Polub i bądź na bieżąco!

- Naszym zdaniem dalsze zajmowanie stanowiska ministra spraw wewnętrznych przez Mariusza Błaszczaka grozi obniżeniem poziomu bezpieczeństwa w Polsce jak również dalszym upolitycznieniem policji - przekonywał na konferencji poseł PO Marek Wójcik.

Dodał, że zdaniem PO ostatnie zdarzenia - szczególnie okoliczności związane z odwołaniem komendanta policji Zbigniewa Maja - pokazują, że Błaszczak nie radzi sobie z nadzorem nad policją. Wójcik przekonywał też, że szef MSWiA powinien stracić stanowisko w związku z niepotwierdzonymi doniesieniami dot. rzekomego nielegalnego podsłuchiwania dziennikarzy przez służby za czasów rządów PO-PSL.

Wójcik dodał, że brak nadzoru nad policją jest jego zdaniem "tak ewidentny", że liczy na poparcie wszystkich klubów opozycyjnych.

PiS: Wniosek PO absurdalny. Policja funkcjonuje normalnie

Policja funkcjonuje normalnie - przekonywali w odpowiedzi na oskarżenia PO posłowie PiS. Jacek Sasin - nazywając wniosek Platformy "absurdalnym" - podkreślił, że daje on jednak dobrą okazję, żeby opowiedzieć jak wiele w zakresie poprawy bezpieczeństwa obywateli, funkcjonowania policji się wydarzyło.

Poseł Arkadiusz Czartoryski zaznaczył z kolei, że tworzona jest "mapa bezpieczeństwa kraju" konsultowana z samorządami. Dodał, że została podjęta decyzja "o zatrzymaniu likwidacji kolejnych posterunków policji". Zapadają też - kontynuował - decyzje o odbudowie gminnych posterunków, które przestały istnieć.

Czartoryski mówił również o planach wzmocnienia policji. - Doczekaliśmy się decyzji o redukcji 150 etatów w Komendzie Głównej Policji i skierowanie tych etatów bliżej ludzi do komend wojewódzkich. To jest bolesne dla polityków PO, że resort spraw wewnętrznych i policja podjęły dobre decyzje kierując się do obywateli - powiedział.

- Policja funkcjonuje normalnie, w ostatnim czasie odnosi sukcesy (...) a Platforma Obywatelska stwarza wrażenie, że panuje chaos w policji - ocenił poseł PiS.

W ocenie Sasina, za czasów PO MSW kierowały "osoby niekompetentne, albo skompromitowane", a na czele policji stał Marek Działoszyński, który - jak stwierdził - "był obarczany niejasnymi związkami i okazał się politykiem współrządzącej partii". (Działoszyński kandydował do Sejmu z list PSL w Łodzi - red.).Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (222)
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 110 razy 84

  Dlaczego tylko Blaszczaka, a nie calego rzadu? Prezydenta takze?
  Na co czekacie?
  Czy jeszcze za malo Wam pokazali i dokonali przez te 3 miesiace, zebyscie wreszcie zrozumieli do jakiej przepasci oni prowadza Polske?

 • antropoid

  Oceniono 83 razy 71

  Te nieudaczniki pissowskie wszystko tu rozwalą, nawet stadninom koni nie podarują, bo nepotyzm i kumoterstwo (większe niż u wszystkich innych rządów razem wziętych) ważniejsze - tyle z ich zas...nej "naprawy państwa" wyszło :)

 • biesczad1

  Oceniono 66 razy 56

  Błaszczak za całokształt powinien wylądować na śmietniku historii...

 • leszek.30

  Oceniono 64 razy 54

  Nie udała sie prowokacja Błaszczaka w stylu SB {podsłuchy dziennikarzy}, Maj się zbłaźnił i teraz PiS się miota, jak wesz na grzebieniu..! ...Co teraz, jaką aferę, prowokację przygotują Błaszczak, Ziobro, Kamiński, Macierewicz i ich wódz, Kaczyński i IPN !?.....Będzie się działo..!!!

 • antropoid

  Oceniono 65 razy 53

  Żaden głąb z PiS nie radzi sobie z obowiązkami - bo ich zwyczajnie przerastają.

  A już szczególnie taki jak Błaszczak, co tylko przytulanką wodza w życiu był i do niczego więcej się nie nadaje.

 • maciacho30

  Oceniono 52 razy 42

  Matoły przejęły władzę i co jeszcze chcecie, przecież Ci ludzie nie potrafią odpowiedzieć na proste pytanie a tylko mają swoją wersję zawsze nie na temat!

 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 51 razy 39

  No to w końcu policja jest w ruinie czy działa dobrze? Czy może działa dobrze od trzech miesięcy.

 • kocurxtr

  Oceniono 35 razy 33

  co zrobi (nie)Rząd ?
  wyjdzie Szydło zaświeci brochą i zawyje: 'damy radę'
  Ziobro aresztuje wskazanych 'reakcjonistów'
  Prezes pomlaska i każe przydzielić Rydzykowi i SKOKom dodatkowe finansowanie
  Duda... Duda podpisze co mu się każe..
  ciemny pisoski lud to kupi, pohejtuje na forach i pójdzie miesiączkować..

  a na końcu powiedzą, że to wina Tuska...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje