Dwa dokumenty z teczki TW "Bolka" są fałszywkami? Grafolog stwierdził to w 1990 r.

24.02.2016 09:42
IPN udostepnia teczki Bolka

IPN udostepnia teczki Bolka " (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

1. IPN udostępnił dokumenty TW "Bolka" z szafy gen. Kiszczaka
2. W teczce są dokumenty, które już w 1990 badał grafolog
3. Dwa pokwitowania zostały wówczas uznane za fałszywe

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W 2000 roku Lech Wałęsa został oczyszczony z zarzuty współpracy z SB, bo obciążające go materiały uznano za sfałszowane, spreparowane przez służby.

Już w 1990 roku przeprowadzono analizę grafologiczną dokumentów przedstawionych przez historyków Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka, którzy w swojej książce nazywają Wałęsę "agentem Bolkiem".

Wśród nich były m.in. pokwitowania odbioru pieniędzy z 18 lutego 1971 r. i 29 czerwca 1974 r. Pokwitowania z takimi datami znalazły się w teczce TW "Bolka" ujawnionej w domu wdowy po gen. Czesławie Kiszczaku.

14 tomów fałszywek

"Sąd ustalił, że od lipca 1978 r. do kwietnia 1982 r. w sprawie rozpracowania Lecha Wałęsy o kryptonimie "Bolek" wytworzono 14 tomów akt, które miały być wykorzystane w planowanym przeciwko niemu procesie karnym, bądź posłużyć do skompromitowania go" - przypominała sędzia Trembska podczas kolejnej rozprawy w 2008 roku.

Warto przeczytać: "Wódz", polityczny portret Lecha Wałęsy >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Komentarze (596)
Zaloguj się
 • jestem_z_pisu

  Oceniono 347 razy 289

  Za parę dni, może tydzień, miesiąc - wszystkie dokumenty "okażą się" zwykłymi fałszywkami -
  a cała "akcja" prowokacją przygotowaną przez PiS w celu wykonania politycznego mordu na LW.
  Nadejdzie czas, gdy IPN i PiS sowicie zapłacą za tę hucpę.

 • 1pirat2

  Oceniono 221 razy 191

  Niektóre dokumenty juz dawno uznano za fałszywki, dla IPN to nic nie znaczy , najważniejsze żeby Prezes był zadowolony.

 • lethal_devotion

  Oceniono 200 razy 164

  Jeżeli już tak ochoczo władza zabrała się za odbrązawianie Wałęsy, to może pójdźmy dalej w tej samej konwencji.
  Proponuję dokładnie prześwietlić udział przenajświętszego Wojtyły w tuszowaniu licznych afer pedofilskich w kościele kat. oraz udział w tuszowaniu przekrętów banków Ambrosiano i Vaticano.
  Proponuję też przyjrzeć się dokładnie rzeczywistym 'sukcesom' polityki mikroprezydenta Kaczyńskiego.
  Przy okazji przyjrzyjmy się dokładnie jak zdrada państwa w wykonaniu sprzedajnego Kuklińskiego, urasta do rangi bohaterstwa w oczach 'patriotów' z PiS i ich otumanionego elektoratu.

 • pysio62

  Oceniono 149 razy 127

  Pewnie jesli nie wszystkie dokumenty, to zdecydowana wiekszosc, i zwlaszcza te najwazniejsze, okaza sie "falszywkami". Ciekawe co wtedy powie Kaczynski, Duda, Macierewicz i inni PIS-owcy? Zerszta co oni powiedza tak naprawde nie ma zadnego znaczenia dla kazdego w miare patriotycznie nastawionego i uczciwego Polaka.

 • ksiadz_ale_pedofill

  Oceniono 135 razy 119

  nawet jak stado karłów moralnych i hipokrytów pokroju TW Balbina czyli Jarozbawa Kłamczyńskiego stanie jeden na drugim to i tak bram stoczni już nie przeskoczy.
  sorry,
  was, pisowskie ćwoki, TAM WTEDY nie było!

 • adam_paszkowski

  Oceniono 127 razy 111

  jeśli grafologia udowodni, że chociaż 2 z tych podpisów są fałszywe - wszystko można wrzucić do pieca. Tyle to warte, co te podpisy.

 • Artur Sawicki

  Oceniono 116 razy 104

  Mamy też specjalistę od koni, który podziwia je z odległości np. na obrazach Kossaków. I to wystarczy, by zostać prezesem stadniny. Wraca stare, gdzie każdy może być ministrem od wszystkiego

 • agent-0700

  Oceniono 120 razy 98

  Fałszywki fałszywkami ale fama poszła w świat. Dziś moja babcia słuchająca co drugie słowo w Wiadomościach stwierdza że Wałęsa to oszust wiec zdaje się że zamierzenie PiS zrealizowane w 100%

 • wujtommy102

  Oceniono 107 razy 91

  Ekspertyzę grafologiczną w 1990 r. robili niewłaściwi grafolodzy nie zweryfikowani poprzez lustrację. Jedyni właściwi i wiarygodni grafolodzy zostaną powołani przez komisję PIS,(w razie potrzeby nawet z USA) , którzy znają się na wszystkim : grafomanii , grafologii i zamachach lotniczych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje