Wałęsa: "Abp Głódź mówi, że wyrządziłem jakieś krzywdy. Aż się prosi by zmierzyć, kto więcej?"

24.02.2016 08:44
Lech Wałęsa

Lech Wałęsa ($fot. ukasz Gowala / Agencja Gazeta)

"Na polecenie kierownika do 1976 r. spotkałem się pięć razy z kontrwywiadem, a nie z funkcjonariuszami SB" - napisał Lech Wałęsa na swoim blogu. Do 1976 r. był też - jak podkreślił - formalnie wzywany na komendę milicji. Odnosząc się do wypowiedzi abp. Sławoja Leszka Głodzia podkreślił, że nikomu nie wyrządził żadnej krzywdy.

Polub i bądź na bieżąco!

"Abp Sławoj Leszek Głódź mówi, że wyrządziłem jakieś krzywdy, aż się prosi by zmierzyć, kto więcej?" - napisał.

"Oświadczam, że nie znam żadnej krzywdy wyrządzonej. Proszę o konkrety gdzie, co, komu, kiedy ? To co opowiadają Jagielski Szyler Lenarciak to bezczelne kłamstwa. To wytworzyła SB, by brać na moje konto pieniądze. Ja musiałem spotkać się w pracy na polecenie kierownika i nie z SB, a z kontrwywiadem i było tego może pięć razy do 1976 r." - wyjaśnił Wałęsa.

"Potem było kilka wezwań formalnych do komendy i tu musiałem stawić się na wezwanie, ale tego też było około pięć razy do 1976 r. Na żadnym z tych spotkań nie padło z mojej strony żadne nazwisko, ani jakikolwiek donos" - zaznaczył. Według Wałęsy jest to udowodnione w upublicznionych ostatnio przez IPN dokumentach.

Abp Głodź: Wałęsa powinien przeprosić

Abp Sławoj Leszek Głodź proszony o refleksję w związku z dyskusją na temat współpracy Wałęsy z SB, powiedział KAI, że chciałby, aby w Roku Miłosierdzia były prezydent przeprosił tych, których skrzywdził, a jednocześnie wybaczył to wszystko, co teraz na niego spływa. "Należy tę sprawę zamknąć publicznie, wobec ludzi i Pana Boga oraz polecić ją Miłosierdziu Bożemu. Inaczej pozostanie krwawiąca rana" - dodał.

IPN udostępnił w poniedziałek dokumenty dotyczące agenta SB "Bolka", zabezpieczone w domu gen. Czesława Kiszczaka. Lech Wałęsa w ostatnich dniach kilkakrotnie zaprzeczał informacjom zawartych w tych dokumentach, które określił jako "fałszywki".Na dokumenty składa się m.in. teczka personalna i teczka pracy TW "Bolek" oraz odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy, podpisane: Lech Wałęsa "Bolek" i datowane na 21 grudnia 1970 r. Są tam też doniesienia "Bolka" oraz notatki funkcjonariuszy SB ze spotkań z nim. Dokumenty znajdujące się w obu teczkach obejmują lata 1970-1976.Warto przeczytać: "Wódz", polityczny portret Lecha Wałęsy >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (482)
Wałęsa: "Abp Głódź mówi, że wyrządziłem jakieś krzywdy. Aż się prosi by zmierzyć, kto więcej?"
Zaloguj się
 • probono1210

  0

  Lechu byl, jest i bedzie nipodwazalnym bohaterem wolnej Polski.

 • hrabin1

  0

  Flaszka sam sie oddaj bozemu milosierdziu, smieciu w sukience

 • piotrek410

  0

  Cenckiewicz w swojej ksiazce "Walesa, czlowiek z teczki" dobrze przedstawil portet psychologiczny mlodego Walesy z tamtego okresu: szczerze oddanego wladzy "ludowej" ktora dala mu przeciaz mozliwosc wyjscia z ogromnej biedy. Takich jak on bylo wielu w Stoczni. W 1968 nie trzeba ich bylo wcale namawiac, zeby poszli z palami bic studentow Politechniki, zeby szpiclowali na kolegow, a kiedy towarzysz Gierek przyjechal do Stoczni fotografowali sie z nim jak to bylo widac na slynnym zdjeciu pokazanym we "Wprost". Walesa wyroznial sie wsrod nich szczegolna gorliwoscia...

 • greeg99

  Oceniono 1 raz 1

  a czy arcyPISkup w roku miłosierdzia przeprosił tych którym on i kościół wyrządzili krzywdę, czy nadal za pedofilię odpowiadają dzieci, które wykorzystują księży ?

 • jdkonrad

  0

  Abp Głodź: Wałęsa powinien przeprosić
  ==================================
  Polacy: Głodź powinien przeprosić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • lob1

  Oceniono 1 raz 1

  Nowe rządy chcąc ukryć swoje błędy zaserwowali Polakom inny temat AKTA SB.Ale my się na to nie nabierzemy i akta mamy w dupie.

 • lob1

  Oceniono 1 raz 1

  :Panie Głódż!!!,a ile krzywd wyrządzili księża pedofile, dzieciom.To pana nie interesuje, jak już dorosłe osoby skrzywdzone przez księży pedofilów, mają do tej pory traumę i nie mogą się do teraz otrząsnąć.Najpierw, niech się pan zajmie Waszymi grzechami.

 • lob1

  0

  Jesteśmy z panem panie WAŁĘSA,niech pan im wszystkim wypnie.Kochamy pana ,nawet jakby pan był diabłem.

 • lob1

  0

  Panie WAŁĘSA ,jest pan i będzie zawsze nasz ,po wsze czasy.Ten co nic nie robi i nie nadstawia karku zawsze ma najwięcej do powiedzenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje