Katastrofa niewielkiego samolotu pasażerskiego w Nepalu. Zginęły 23 osoby

24.02.2016 06:18
DHC-6 Twin Otter

DHC-6 Twin Otter (Fot. Ansgar Walk/ Wikimedia Commons)

1. W Nepalu rozbił się samolot z 23 osobami na pokładzie; nikt nie przeżył
2. Przyczyną tragedii były prawdopodobnie złe warunki pogodowe

Polub i bądź na bieżąco!

Niewielki samolot z 23 osobami na pokładzie zmierzał z Pokhary do położonego na północy kraju Jomsom. Wieża kontroli lotów straciła kontakt z maszyną niedługo po starcie. Wcześniej informowano, że komunikacja z samolotem urwała się 18 minut po starcie.

Policja podkreśliła, że w miejscu, w którym doszło do katastrofy panowały trudne warunki pogodowe - mgła ograniczała widoczność. Samolot "rozbił się, nikt nie ocalał" - powiedział agencji Reutera przedstawiciel policji Bishwaraj Khadka. Wśród ofiar są najpewniej obywatele Chin i Kuwejtu.

Wcześniej rzeczniczka lotniska podkreśliła w oświadczeniu, że w położonym 126 km od stolicy kraju Katmandu mieście Pokhara panowały złe warunki pogodowe. Podczas startu transportowego samolotu krótkiego startu i lądowania DHC-6 Twin Otter, lotnisko było spowite mgłą - zaznaczyła. Wyraziła też przypuszczenie, że samolot rozbił się w górach.

Lot do Jomsom był obsługiwany przez lokalną kompanię Tara airlines. Miejscowość jest popularnym miejscem skąd wyrusza wiele wypraw himalaistów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (3)
Katastrofa niewielkiego samolotu pasażerskiego w Nepalu. Zginęły 23 osoby
Zaloguj się
  • pbe64

    Oceniono 3 razy 1

    To są miejscowości po dwóch stronach Annapurny, a ten samolot leci wokół góry. Dziwię się, że w ogóle dopuszczają loty wokół ośmiotysięcznika we mgle.

  • kocurxtr

    Oceniono 4 razy -2

    mógłby sobie już wowka odpuścić ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje