Wpadka Kancelarii Prezydenta. Zamieścili na Twitterze słowa Dudy, których nie wypowiedział

Andrzej Duda

Andrzej Duda (MICHAEL DALDER / REUTERS / REUTERS)

1. "Popieram wolę odebrania lotnisku im. Lecha Wałęsy"
2. Takiej treści tweet pojawił się dziś na oficjalnym koncie Kancelarii Prezydenta
3. Duda jednak nie wypowiedział tych słów, a wpis szybko zniknął
4. Za wpadkę przeprosiła prowadząca konto Magdalena Żuraw

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prezydent udzielał dziś wywiadu Wirtualnej Polsce. Rozmowa siłą rzeczy dotyczyła również ostatnich wydarzeń w sprawie teczek "Bolka".W pewnym momencie na oficjalnym koncie Kancelarii Prezydenta RP na Twitterze pojawił się wpis o takiej treści:"Popieram wolę odebrania lotnisku im. Lecha Wałęsa", napisano. Tweet szybko został usunięty, ale jak wiadomo w Internecie nic nie ginie. Tymczasem na stronie WP pojawiła się informacja, że "prezydent nie wypowiedział takich słów".

Głos zabrała odpowiedzialna za obsługę konta Magdalena Żuraw:"Andrzej Duda nie powiedział, że chce zmiany nazwy lotniska im.Lecha Wałęsy. Twierdzenie odwrotne jest wyłącznie moim błędem. Przepraszam", napisała Żuraw.

"Głosowałem na Lecha Wałęsę"

W wywiadzie z WP prezydent wypowiadał się z uznaniem o swoim poprzedniku. - Z całą moją rodziną głosowałem na Lecha Wałęsę, broniąc go przed zwolennikami Tadeusza Mazowieckiego - mówił Duda. Zaznaczył, że sprawa "współpracy agenturalnej Wałęsy z SB" jest mu znana od dawna. - Te rzeczy, które pojawiają się dzisiaj, nie robią na mnie wrażenia - dodał.

- Jest mi przykro, że Lech Wałęsa w pewnym czasie nie był w stanie zdobyć się na pewien gest wobec Polaków, który w sensie społecznym załatwiłby sprawę. Wyjść i powiedzieć "były trudne lata 70., potem zdobyłem się na odwagę i zrobiłem, co było można" - podkreślił prezydent. - Wałęsa ma tyle lat, ile ma, jest człowiekiem specyficznym. Obiektywnie patrząc, ta sprawa jest dla niego trudna, a wręcz wstydliwa - zaznaczył Duda.

"Ręce precz od Wałęsy"

Pomysł zmiany nazwy portu lotniczego w Gdańsku popiera poseł PiS Andrzej Jaworski. Chce, żeby w tej sprawie rozpisano referendum. Wśród pomysłów na nowych patronów wymienia się m.in.: "Solidarność", Dywizjon 303 i Annę Walentynowicz. Co na to prezydent Gdańska? - Ręce precz od Lecha Wałęsy. On był, jest i będzie patronem naszego lotniska - zapewnił Paweł Adamowicz.

Więcej o sprawie TUTAJ.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (396)
Wpadka Kancelarii Prezydenta. Zamieścili na Twitterze słowa Dudy, których nie wypowiedział
Zaloguj się
 • magda-warszawianka

  0

  ,,komunistycznych bandytów nazywano ludźmi honoru" i która "z honorami wojskowymi i państwowymi pochowała większość oprawców z 1970 roku"- powiedział Prezydent RP A. Duda- raczej to musiało b. zaboleć byłych esbeków i środowiska z nimi związane

 • magda-warszawianka

  0

  Wcale się nie dziwie jak środowiska związane z komunistycznymi służbami specjalnymi będą atakowały Prezydenta RP A. Dudę po tych jego słowach - ,,komunistycznych bandytów nazywano ludźmi honoru" i która "z honorami wojskowymi i państwowymi pochowała większość oprawców z 1970 roku"

 • nikodem321

  Oceniono 1 raz -1

  "głosowałem na Lecha Wałęsę, broniąc go przed zwolennikami Tadeusza Mazowieckiego"

  Że co?
  Strach pomyśleć, co taki Mazowiecki mógł zrobić Wałęsie. Na szczęście znalazł się waleczny obrońca Duda.

 • vixen40

  0

  Czy dumni rodzice p (Rezydęta), czyli błogosławione łono i błogosławione prącie, dalej objeżdżają parafie ze swoją książczyną, dyskontując sukces synalka, wie ktoś?

 • pyosalpinx

  Oceniono 1 raz 1

  - Jest mi przykro, że Lech Wałęsa w pewnym czasie nie był w stanie zdobyć się na pewien gest wobec Polaków, który w sensie społecznym załatwiłby sprawę. Wyjść i powiedzieć "były trudne lata 70., potem zdobyłem się na odwagę i zrobiłem, co było można" - podkreślił prezydent. - Wałęsa ma tyle lat, ile ma, jest człowiekiem specyficznym. Obiektywnie patrząc, ta sprawa jest dla niego trudna, a wręcz wstydliwa - zaznaczył Duda.

  ...a mowi to oczywiscie czlowiek honoru....prezydent wszystkich Polakow....niezalezny od jakichkolwiek prezesow....nie czapkujacy hochsztaplerom w sutannach....no krysztal....zaraz sie rozplyne i wezme do serca slowa prezydenta....mam chec rzucic w niego jajkiem...

 • amur-49

  0

  Oj tam, oj tam! Zamieszczenie (gdziekolwiek) słów które Duda powiedział jest zazwyczaj większą wpadką.

 • maksimum

  Oceniono 1 raz 1

  Na razie trzeba zmienic wladze w Gdansku a pozniej ludzie wypowiedza sie za zmiana nazwy lotniska.

 • agnrodis

  Oceniono 3 razy 1

  ... a to scierwo bez honoru, wszysko zwala na Bogu winna kobite!

 • malgojb

  0

  A czy to nie jest lotnisko Lecha Walesy czyli de facto osoby o innym nazwisku? W ten sposób można i pousuwać wszystkie nazwy zaczynające się od Lech co by się nie kojarzyło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje