Nowy prezes stadniny w Janowie przyznaje, że nie miał styczności z końmi. "Będzie to moja pasja życiowa"

23.02.2016 14:23
Marek Skomorowski o swojej nowej pasji

Marek Skomorowski o swojej nowej pasji (ipla.tv)

Słynna na całym świecie stadnina w Janowie Podlaskim za rok będzie obchodziła 200-lecie istnienia. Poprzedni prezes Marek Trela z janowską stadniną związany był od 1978 r. Nowy prezes Marek Skomorowski przyznaje, że nie ma doświadczenia z końmi.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dotychczasowy prezes swoje stanowisko piastował od 16 lat. Wcześniej, przez 22 lata był w Janowie weterynarzem. Trela jest również wiceprzewodniczącym Światowej Organizacji Konia Arabskiego. Nowy prezes po otrzymaniu nominacji mówił z kolei, że "nie miał styczności" z hodowlą koni arabskich.

- Ale uważam, że jestem merytorycznie przygotowany do zarządzania spółką jako całością - przyznał Skomorowski w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim". Nowy prezes dodał, że z "obszarami wiejskimi związany jest od lat". - Zarządzanie janowską stadniną jest dla mnie dużym wyróżnieniem z racji roli i historii tego miejsca (...) Do historii przechodzą konie, a nie prezesi - wyjaśnił.

Skomorowski jest ekonomistą. Do tej pory pracował w bankowości, był też zastępcą dyrektora w lubelskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

"Nie miałem bliskiej styczności"

W środowisku koniarzy zaczął krążyć cytat, pochodzący rzekomo ze Skomorowskiego. "Czuję, że będzie to moje nowe hobby, z koniami nie miałem nigdy wiele do czynienia to znaczy wiem o co chodzi ale teraz poznam bardziej" - te słowa (pisownia oryginalna) dotarły nawet do polityków.W rzeczywistości nowy prezes stadniny w rozmowie z Polsat News powiedział: - Już widzę, że będzie to moja pasja życiowa. Wcześniej też bardzo uwielbiałem konie, ale nie miałem takiej bliskiej styczności z nimi.

Dobić prezesa

Jak poinformowała w materiale stacji prof. Krystyna Chmiel z Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej, znawczyni i hodowczyni koni arabskich, Skomorowski miał przyjechać do Janowa Podlaskiego z wypowiedzeniem dla dotychczasowego prezesa Marka Treli.

- I służbowym samochodem prezesa odjechał żeby śmieszniej było, żeby go dobić - relacjonowała prof. Chmiel. - Zepsuć to łatwo, a odbudować czasem życia mało - podsumowała.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (971)
Zaloguj się
 • marac

  Oceniono 365 razy 357

  "Nowy prezes stadniny w Janowie przyznaje, że nie miał styczności z końmi."

  Za to niewątpliwie miał styczność ze żłobem.

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 279 razy 269

  Rany, oni wszyscy znajdują sobie nowe hobby, bo PiS i tak nie ma ludzi z kwalifikacjami. Premierowanie to nowe hobby Szydło, prezydentowanie nowe hobby Dudy, wycieczki zagraniczne nowe hobby Waszczykowskiego, bo żadne z nich z niczym dotyczącym ich obecnej roboty nie miało bliższej styczności - wymieniać można bez końca.

 • kaplan.raka.odbytu

  Oceniono 263 razy 257

  To jest po prostu s****syństwo - wyrzucić Człowieka, który budował markę Janowa, znanego w środowisku, a zastąpić kimś, kto nie ma zielonego pojęcia o tym, czym będzie się zajmował. Bo nie da się wrzucić wszystkich "spółek" do jednego wora - inaczej działa Państwowa Stadnina Koni, inaczej działa fabryka mebli, a inaczej instytut naukowy. Rządzący chyba jednak tego nie rozumieją.

 • e-komentarz

  Oceniono 228 razy 224

  Małgosia wraca do domu rozczochrana, w pomiętej, rozpiętej bluzeczce.
  - Gdzieś ty była? - pyta matka.
  - Bawiliśmy się z Jasiem w altance...
  - Co on ci tam robił?!
  - Nie wiem jak to się nazywa, ale wiem że teraz to będzie moje hobby!

 • fakiba

  Oceniono 219 razy 207

  Pisi hobbysta się znalazł , rybki nich sobie łachudra hoduje a nie bierze się za coś o czym pojęcia nie ma

 • fakiba

  Oceniono 203 razy 195

  Teraz osły będą udawać araby , tak jak kaczor orła próbuje udawać tylko tego nikt nie kupi

 • tom_aszek

  Oceniono 168 razy 162

  Perkusista Rolling Stonesów, znany miłośnik polskich arabów, po usłyszeniu tej wieści z wrażenia zaczął grać disco polo. :)

 • pysio62

  Oceniono 113 razy 113

  Jeszcze jeden PIS-owski fachowiec, i symbol "dobrej zmiany". Kaczynski, Duda i PIS po prostu zrujnuja Polske doslownie w kazdej dziedzinie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje