Kolejny wpis Wałęsy na mikroblogu. Tym razem o esbekach: Pisali donosy, by brać na moje konto pieniądze

23.02.2016 11:59
Lech Wałęsa

Lech Wałęsa (Jarosław Kubalski/AG)

Musieli wykazywać, że współpracuję i pisali za mnie donosy, by brać na moje konto pieniądze - tak działania funkcjonariuszy SB opisał Lech Wałęsa we wtorek na portalu społecznościowym.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na swoim mikroblogu były prezydent kolejny raz oświadczył, że nie współpracował z SB, nigdy na nikogo nie donosił, nie brał żadnych pieniędzy i nie dał się złamać. "Natomiast dałem się podejść na chwyt ze zgubą pieniędzy i kontrolą wydatków" - napisał.

"Podpisałem dwa podobne, główne dokumenty, przy dwóch świadkach, to umożliwiło Sbeką pobieranie pieniędzy dla siebie, nie dla mnie i o dziwo robili to po kolei różni i to dość długo. Ja dawno zdecydowanie zerwałem kontakty [pisownia oryginalna - red.]" - wyjaśniał.

"Musieli wykazywać że współpracuję i pisali za mnie donosy, by brać na moje konto pieniądze. Materiały ręcznego opisu które wpadały podczas rewizji i zebrane z różnych miejsc podbudowywały ich bezczelne działania" - dodał.

"Kapitanie Graczyk to Pan mnie tak urządził, a ja się zlitowałem nad Panem. Jedno pytanie pozostaje, czy zrobił Pan to w pojedynkę czy robiliście to zbiorowo" - napisał Wałęsa.

Wałęsa odniósł się do udostępnionych w poniedziałek przez IPN dokumentów dotyczących agenta SB "Bolka", zabezpieczonych w domu gen. Czesława Kiszczaka. W aktach znajduje się m.in. katalog wypłat dla TW "Bolka" - pierwsza z datą 5 stycznia 1971 r., na kwotę 1000 zł. Są też m.in. odręcznie napisane potwierdzenia odbioru pieniędzy.

Przypominamy - żaden dokument nie został jeszcze sprawdzony przez grafologa.

Warto przeczytać: "Wódz", polityczny portret Lecha Wałęsy >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (472)
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 65 razy 27

  "Musieli wykazywać, że współpracuję i pisali za mnie donosy, by brać na moje konto pieniądze - tak działania funkcjonariuszy SB opisał Lech Wałęsa we wtorek na portalu społecznościowym."
  =============================================================
  Jestem skłonny w to uwierzyć, bo te donosy są nie "po wałęsowsku" pisane.:-)

 • lehoo

  Oceniono 54 razy 22

  Polacy dzielą się na dwie kategorie:
  1) Ci, dla których Wałęsa jest bohaterem,
  2) Ci, którzy mogą Wałęsę pocałować w dupę

 • pysio62

  Oceniono 52 razy 22

  To, oczywiscie jesli bedzie mozliwe, nalezy zweryfikowac, ale ta wersja Walesy jest jak najbardziej mozliwa i prawdopodobna. SB-ecy tez lubili "poprawiac" sobie statystyki, a i pieniadze przeznaczone dla kapusiow, a przywlaszczone przez nich, byly tutaj tez waznym "bonusem", albo i nawet najwazniejsze w tej sytuacji.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 74 razy 20

  Matko, córko i Wietnamko. Tytanem intelektu, lwem salonowym, ani mistrzem intryg to on nigdy nie był, ale to, co wyprawia ostatnio... Przechodzi ludzkie pojęcie. Kluczy, rzuca się od lewej do prawej, brnie w jakieś fantasmagorie. Gdzie są ci jego doradcy, którzy powinni go zakneblować, by nie pogrążał się jeszcze bardziej?

  Wiele lat temu miał okazję, by sprawę zamknąć - nie skorzystał. Stare grzechy rzucają długie cienie. Inna sprawa, że takie pogrywanie teczkami to miecz obosieczny. Machając nimi można sobie zrobić kuku i na miejscu tych, którzy teraz się bawią w inkwizytorów uważałbym.

 • kuma1

  Oceniono 37 razy 19

  W Waszych paszkwilach opublikowanych jest pismo SB z lat 1970 - 1976. Swoim pismem do przełożonego o sytuacji i dla czego kończy prowadzenia sprawy Lecha Wałęsy SB znokautował sierpowym pod brudkowym Jarosława Kaczyńskiego i jego pieski :
  1. charakter Lecha Wałęsy
  2. odmowa jakiejkolwiek współpracy i spotkań
  3. już w pracy w Stoczni krytykował : administrację stoczni
  partię i aktyw
  administrację wydziału na którym pracował
  za krytykę władz został z Stoczni zwolniony.
  No i jak ten bohater z pod pierzynki Żoliborskiej wygląda teraz, kiedy to SB z tamtych lat pisze o Lechu Wałęsie, do swoich przełożonych, że nic nie wskóra, bo to Człowiek z Żelaza.!
  Parszywe szkalujące człowieka prawego pisowska szczujnio, na Was nawet Polskiego buta szkoda, żeby skopać wam tyłki. Mam nadzieję, że Polacy odzyskają ducha i instynkt samozachowawczy i pogonią tę ohydną zarazę która ich osaczyła raz a dobrze w przeszłość.

 • kruk6666

  Oceniono 40 razy 16

  PiS-owsko-Kremlowskie trolle ten który wami kieruje , jak mu tam , Szechermaker ( typowo polskie nazwisko) to idiota tak jak i wy strzelacie ślepakami umysłowi impotenci , to co wypisujecie przecież kopia PZPR-owskiej propagandy ze stanu wojennego, A L.Wałęsę możecie w dupę pocałować , o waszych mocodawcach świat zapomni a o nim nie..

 • makuzy

  Oceniono 26 razy 16

  Lechu, zaufaj Polakom i powiedz jak było. Tylko idioci stracą szacunek do tego co zrobiłeś... Więcej zyskasz a kretyni nie będą już mieli o czym bełkotać.

 • kruk6666

  Oceniono 52 razy 16

  PiS-owsko-Kremlowskie trolle ten który wami kieruje , jak mu tam , Szechermaker ( typowo polskie nazwisko) to idiota tak jak i wy strzelacie ślepakami umysłowi impotenci , to co wypisujecie przecież kopia PZPR-owskiej propagandy ze stanu wojennego, A L.Wałęsę możecie w dupę pocałować , o waszych mocodawcach świat zapomni a o nim nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje