Pokazali zdjęcie umierającego syna, by namówić do szczepienia dzieci. Chłopiec zmarł w ciągu doby

23.02.2016 10:58
Sczepienie przeciwko meningokokom

Sczepienie przeciwko meningokokom (AGNIESZKA SADOWSKA / Agencja Gazeta | Twitter @DailyMirror)

Tego dnia 7-letni Mason źle się poczuł. Niecałą dobę później już nie żył. Dziś jego rodzice chcą, by ich tragedia stała się przestrogą dla innych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Mały Mason Timmins trafił do szpitala z zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych. - Usłyszałam jak kaszle. Myślałam, że to zwykłe przeziębienie. Szczerze mówiąc, widywałam go bardziej chorego - przypomina sobie mama Masona. Po południu chłopiec dostał gorączki, która nie spadała mimo podania leków.Niebezpieczne meningokoki

Gdy rodzice wieźli go do lekarza, mały zaczął bredzić, a jego ciało zwiotczało. Lekarz w przychodni od razu zaczął podejrzewać, że winne stanowi chłopca jest zakażenie meningokokowe i nakazał wieźć go do szpitala. Chłopiec stracił przytomność i już jej nie odzyskał. Niedługo później okazało się, że doszło do śmierci mózgowej.- Poczuł się źle o 6:30 rano, a przed północą jego mózg przestał funkcjonować - mówią rodzice. O 14:30 następnego dnia Mason został odłączony od aparatury podtrzymującej życie.

Zastanawiasz się, czy zaszczepić dziecko? To powinno cię przekonać [ZOBACZ WYKRESY] >>>

Państwo Timmins byli w szoku. - Wychodziliśmy z domu z naszym synem, a wróciliśmy z pudełkiem zawierającym odciski jego dłoni i stóp oraz ulotką na temat radzenia sobie z żałobą - mówi ojciec.

Mama chłopca tłumaczy, że choć zdjęcia mogą wydać się szokujące, to dzięki temu być może uda się zwiększyć świadomość na temat konieczności szczepienia dzieci. Timmins uczula również, by zwracać uwagę na wszelkie niepokojące sygnały, nie tylko czerwoną wysypkę, która - choć typowa dla tej choroby - nie wystąpiła u Masona.

Rekordowa petycja

Do brytyjskiego parlamentu wpłynęła petycja w sprawie szczepień przeciwko zakażeniom meningokokowym, które mogą wywołać zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Podpisało ją już ponad 750 tys. osób, co - jak podaje Daily Mail - jest rekordowym wynikiem na Wyspach. Przypomnijmy, że brytyjski parlament ma obowiązek poddać pod debatę każdą petycję, pod którą zebrano ponad 100 tys. podpisów.Dotychczas przeciwko zapaleniu opon mózgowych szczepiono tylko dzieci między drugim a piątym miesiącem życia. Twórcy petycji chcą, by szczepieniem obejmowano również starsze dzieci, co najmniej do 11 roku życia.

Jak jest w Polsce?

Szczepienia przeciwko inwazyjnym zakażeniom meningokokowym nie są w Polsce obowiązkowe, choć Program Szczepień Ochronnych zaleca je wykonywać. Szczepienia te nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (391)
Zaloguj się
 • dublet

  Oceniono 142 razy 104

  Szczepienia szkodzo! Tak muwio światowe specjalisty! Tak samo szkodzi elektryczność i nauka w szkole! Rzondam zapszestania tych chaniebnych praktyk!

 • pyosalpinx

  Oceniono 145 razy 91

  To zdjecie dedykuje Lirojowi ktory intelegencja az tryska....juz gorszego glupka nie mogliscie wybrac do Sejmu

 • biesczad1

  Oceniono 112 razy 76

  Niektórzy rodzice "myślą", że skoro dali dziecku życie, to również mogą narazić je na śmierć rezygnując ze szczepień?!?!?!...

 • warszawiak67

  Oceniono 83 razy 69

  Ze szczepionkami jest tak jak z zapinaniem pasów bezpieczeństwa w samochodzie. W 99 % przypadków ratują życie, w 1% może coś pójść nie tak. Tylko, że jak ktoś jest mądry i potrafi liczyć, to zapina pasy i szczepi.

 • critto

  Oceniono 91 razy 57

  Antyszczepionkowcy są odpowiedzialni za wzrost zachorowań na choroby, których przypadków od dawna w Polsce i innych krajach Europy oraz w USA nie obserwowano. Powinni odpowiadać swoim majątkiem za straty z tytułu rozpowszechniania się tych chorób.

 • drugi-pasi

  Oceniono 56 razy 30

  Przeciwnicy szczepień przypominają mi mieszkańców wsi Taplary z filmu Konopielka. Kto widział, wie o co chodzi, kto nie widział - polecam obejrzeć.

 • sanin

  Oceniono 34 razy 24

  To jest po prostu chore, że w XXI wieku, z powszechną edukacją, z, w zasadzie nieograniczonym, dostępem do wiedzy ruch przeciwników szczepionek może prowadzić swoją chorą działalność.

 • kocurxtr

  Oceniono 22 razy 18

  "Szczepienia te nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia."

  za to refundowane są 'dzieła' Rydzyka i inne poronione pomysły kościoła... juz za kasę na idiotyczne 'dni młodzieży' można by zaszczepić wszystkie dzieci w Polsce...

  'dobra zmiana'

 • dorry

  Oceniono 27 razy 15

  "Do brytyjskiego parlamentu wpłynęła petycja w sprawie szczepień przeciwko zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych."
  Nie gimbusy, do parlamentu wpłynęła co najwyżej petycja o objęcie dzieci szczepieniami przeciwko meningokokom. Nie ma czegoś takiego jak szczepienie przeciwko zapaleniu opon. Marsz z powrotem do szkoły!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje