Pokazali zdjęcie umierającego syna, by namówić do szczepienia dzieci. Chłopiec zmarł w ciągu doby

Sczepienie przeciwko meningokokom

Sczepienie przeciwko meningokokom (AGNIESZKA SADOWSKA / Agencja Gazeta | Twitter @DailyMirror)

Tego dnia 7-letni Mason źle się poczuł. Niecałą dobę później już nie żył. Dziś jego rodzice chcą, by ich tragedia stała się przestrogą dla innych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Mały Mason Timmins trafił do szpitala z zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych. - Usłyszałam jak kaszle. Myślałam, że to zwykłe przeziębienie. Szczerze mówiąc, widywałam go bardziej chorego - przypomina sobie mama Masona. Po południu chłopiec dostał gorączki, która nie spadała mimo podania leków.Niebezpieczne meningokoki

Gdy rodzice wieźli go do lekarza, mały zaczął bredzić, a jego ciało zwiotczało. Lekarz w przychodni od razu zaczął podejrzewać, że winne stanowi chłopca jest zakażenie meningokokowe i nakazał wieźć go do szpitala. Chłopiec stracił przytomność i już jej nie odzyskał. Niedługo później okazało się, że doszło do śmierci mózgowej.- Poczuł się źle o 6:30 rano, a przed północą jego mózg przestał funkcjonować - mówią rodzice. O 14:30 następnego dnia Mason został odłączony od aparatury podtrzymującej życie.

Zastanawiasz się, czy zaszczepić dziecko? To powinno cię przekonać [ZOBACZ WYKRESY] >>>

Państwo Timmins byli w szoku. - Wychodziliśmy z domu z naszym synem, a wróciliśmy z pudełkiem zawierającym odciski jego dłoni i stóp oraz ulotką na temat radzenia sobie z żałobą - mówi ojciec.

Mama chłopca tłumaczy, że choć zdjęcia mogą wydać się szokujące, to dzięki temu być może uda się zwiększyć świadomość na temat konieczności szczepienia dzieci. Timmins uczula również, by zwracać uwagę na wszelkie niepokojące sygnały, nie tylko czerwoną wysypkę, która - choć typowa dla tej choroby - nie wystąpiła u Masona.

Rekordowa petycja

Do brytyjskiego parlamentu wpłynęła petycja w sprawie szczepień przeciwko zakażeniom meningokokowym, które mogą wywołać zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Podpisało ją już ponad 750 tys. osób, co - jak podaje Daily Mail - jest rekordowym wynikiem na Wyspach. Przypomnijmy, że brytyjski parlament ma obowiązek poddać pod debatę każdą petycję, pod którą zebrano ponad 100 tys. podpisów.Dotychczas przeciwko zapaleniu opon mózgowych szczepiono tylko dzieci między drugim a piątym miesiącem życia. Twórcy petycji chcą, by szczepieniem obejmowano również starsze dzieci, co najmniej do 11 roku życia.

Jak jest w Polsce?

Szczepienia przeciwko inwazyjnym zakażeniom meningokokowym nie są w Polsce obowiązkowe, choć Program Szczepień Ochronnych zaleca je wykonywać. Szczepienia te nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Szczepionka MMR nie wywołuje autyzmu To ogromne badanie znów obala tezę głoszoną przez guru antyszczepionkowców
 • Wpis Tomasza Sławatyńca Nieszczepione dzieci trafiły do szpitala z ciężkimi infekcjami. "To może mieć dramatyczne skutki"
 • Szczepienie przeciwko grypie Przeciwnicy szczepionek stworzyli zespół w Sejmie. Czterech członków, wśród nich Liroy-Marzec
Komentarze (392)
Pokazali zdjęcie umierającego syna, by namówić do szczepienia dzieci. Chłopiec zmarł w ciągu doby
Zaloguj się
 • asteria007

  0

  Krótka wiadomośc dla proszczepionkowych oszołomów: chłopiec był szczepiony na meningokoki (Mason was protected against meningitis C but died after contracting meningitis B). Media pogrywają sobie z Wamijak chcą, a Wy bezmyślnie dajecie się przeciw sobie nastawiać - smutne to - i zauważalne zwłaszcza wśród czytelników wybiórczej, która już dawno osiągnęła biegłość w podawaniu zmanipulowanych informacji.

 • soso_soso

  0

  A dr. Ewa była bohaterka narodowa, kiedy to zaoszczędziła dr. Rostowskiemu kilka milionów nie kupując szczepionek na grypę. Owszem, zmarło ileś tam osób ale sukces odtrąbiono. Wiele milionów i te kilka tuzinów zgonów - opłaciło sie narodowi.

 • aniamisialska

  0

  Jest ostatnio również głośno o jakimś chłopcu z Kanady, który zmarł na zapalenie opon mózgowych. Rodzice wcześniej na nic nie szczepili, stosowali jakieś ziołowe preparaty, homeopatię, zamiast iść do lekarza. Mam nadzieję, że sąd ich przykładnie ukarze.

 • Sara Słoneczny

  Oceniono 1 raz 1

  w UK też piszą o Masonie; tylko tam piszą trochę więcej - że dziecko umarło mimo, że było szczepione na meningokoki *tylko, że żadna szczepionka nie daje odporności na wszystkie szczepy - wystarczy wpisać w google: daily mail boy 7 dies from meningitis despite vaccinated diesease (link do artykułu jest "treścią niedozwoloną" )
  najłatwiej manipulować ludźmi strachem;

 • id.kulka

  Oceniono 1 raz 1

  Chłopiec był zaszczepiony przeciwko meningokokom C, bo tylko taka była niegdyś możliwość. Teraz jest już szczepionka przeciwko menungokokom B, na które zachorował, ale na nie nie został zaszczepiony, stąd apel rodziców. Zanim się kogoś wyzwie od baranich łbów, warto doczytać...

 • jaanowaak

  Oceniono 1 raz 1

  Oryginał:
  "Mason Timmins had been vaccinated against the disease but fell ill last weekend with a rare form and passed away within hours."
  (tłum: "Mason Timmings został zaszczepiony przeciwko chorobie, lecz zachorował na jej rzadką odmianę i umarł w przeciągu godzin").

 • Hybrin Hybrin

  0

  Ładnie serio ładnie gazeta.pl Oryginał:
  "Mason Timmins had been vaccinated against the disease but fell ill last weekend with a rare form and passed away within hours."
  (tłum: "Mason Timmings został zaszczepiony przeciwko chorobie, lecz zachorował na jej rzadką odmianę i umarł w przeciągu godzin").

  www .dailymai l. co . uk/news/article-2523550/Boy-7-dies-rare-form-meningitis-just-days-despite-vaccinated-disease.html#ixzz410emaWHP

  musicie usunąć spacje przy kropkach bo gazeta pl blokuje linki

 • Grażyna Gawor

  Oceniono 1 raz 1

  Nigdy nie odważyłabym się podjąć decyzji, żeby nie szczepić dziecka. Wystarczą statystyki śmiertelności dzieci z czasów kiedy ich nie było. A wyjątki i różne wypadki zdarzają się i będą się zdarzać, ale generalnie szczepionki to dobrodziejstwo, zwiększające szanse dzieci na zdrowe i szczęśliwe życie. Gdy byłam w wieku szkolnym / podstawówka, lata 50-siąte / w mojej klasie było sześcioro dzieci po chorobie Heinego - Medina. a 20 lat później gdy zostałam nauczycielką nie spotkałam żadnego dziecka dotkniętego tym schorzeniem. Nie mam nic więcej do dodania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje