Ursynów: Jeden powiew wiatru i olbrzymi fragment elewacji odrywa się od bloku

?Byliśmy w szoku? - napisali członkowie Grupy Alpiniści. Z jednego ze świeżo ocieplonych bloków na warszawskim Ursynowie odpadł wczoraj ogromny płat elewacji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Katastrofę nagrali członkowie Grupy Alpiniści i wrzucili na Facebooka.

- Dostaliśmy telefon, że na jednym z osiedli w Warszawie jest problem z elewacją. Niezwłocznie dojechaliśmy na miejscu i byliśmy w szoku - napisali członkowie grupy.

Na filmie widać, jak z bocznej ściany bloku odpada olbrzymi płat elewacji, odsłaniając warstwę styropianu. W tle słychać silne podmuchy wiatru.

Dzisiaj byliśmy świadkami sytuacji, która mogła skończyć się bardzo tragicznie. Dostaliśmy telefon, że na jednym z...

Posted by Grupa Alpiniści on  Monday, 22 February 2016


Sytuacja mogła skończyć się tragicznie. Kiedy płat tynku odkleił się od ściany, na drabinie opartej o budynek stał akurat człowiek. Na szczęście w ostatniej chwili odskoczył, a fragment ściany minął go o włos.

Komentujący nie zostawiają suchej nitki na spółdzielni i fachowcach odpowiedzialnych za remont. "Wiatr nie ma nic do rzeczy. Tańsze wykonanie i są takie efekty", "Za mało kołków mocujących styropian do ściany", "Wybierajcie dalej tańsze oferty, to powinna być nauczka dla spółdzielni" - to tylko niektóre z licznych komentarzy pod filmem.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy spółdzielnie powinny się kierować zasadą oszczędności, czy jakości wykonania?
Więcej o:
Komentarze (45)
Ursynów: Jeden powiew wiatru i olbrzymi fragment elewacji odrywa się od bloku
Zaloguj się
 • mirek_bb

  0

  Niestety jest wiele firm, które nie są profesjonalne i w taki sposób wykonują swoją pracę. Ja mam świetną elewację dzięki dobrym fachowcom, którzy pracują na produktach firmy Caparol. Sam mogę bardzo polecić farby elewacyjne od nich, ponieważ nie przepuszczają wilgoci i mikroorganizmów.

 • bernardg4444

  0

  to właśnie odpadły partacko mocowane płyty styropianowe.

 • gmurek87

  0

  Na Tarchominie też odpadła elewacja, kilka lat temu.

 • krzychu49

  Oceniono 2 razy 0

  Skąd wiadomo, że wybrano tańszego wykonawcę? Może wybrano szwagra.

 • pierre_doleto

  0

  Polak potrafi

 • siwywaldi

  Oceniono 2 razy 0

  To są skutki styropianowej wariacji, która od paru lat ogarnęła całą Polskę a opisany przypadek to dopiero początek. Jeszcze parę zim i zaczną masowo pękać podtrzymujące płyty plastikowe kołki, wykonywane często ze śmieciowego regranulatu a i sam styropian nie jest przecież wieczny. Jak do tego dołożymy świadomość, że 99% tych elewacji wykonywali "fachowcy" po podstawówce zatrudnieni "na czarno" za najniższą stawkę i że tego typu prace NIE PODLEGAJĄ kontroli Inspektorów nadzoru budowlanego, to strach się bać....

 • loniu44

  Oceniono 2 razy 2

  Jeżeli ktokolwiek z was bawił się kiedyś klejem do styropianu albo siatki to wie, że jeżeli zaraz po nałożeniu by nie przemarzł albo za bardzo wyschnął, to niczym by się go od styropianu nie oderwało.

  - Po pierwsze jak wiatr się dostał pod siatkę i styropian??? - dom na około powinien być zamknięty siatką i zaklejony ( siatka + kątowniki z siatką w narożach). To nie siatka się oderwała tylko; styropian + siatka + nie więcej jak 2 mm tynku. (ostatnie chwile lotu "ocieplenia" to pojedyńcze arkusze styropianu "piątki") Ewentualnie odparzył się stary tynk na który był klejony styropian ( niskiej jakości tynk mineralny)

  - Po drugie gidze są kołki? Przy takiej wysokości styropian musi być kołkowany a śladów po kołkach nie widać.

  - po trzecie na filmie widać że próbowali równać ściany i dawali podkładki - widać na bocznej ścianie jakie są szpary pomiędzy styropianem a ścianą. Niewielkie krzywizny można wyrównać ale pionu nie złapiesz. To tak jak klejenie kafli na placki. Prawdziwy majster ci powie że tak to się własnie robi ale słowem nie wspomni, że kafel w miejscu gdzie nie ma kleju jest po prostu słabszy i przy byle uderzeniach pęka najczęściej w rogach :)))

  jaki majster taka technologia :)))

 • banan125

  Oceniono 2 razy 2

  o prostu wykonawca jest OSZUSTEM, bo nie nałożył kleju na styropian i tym samym nie przykleił siatki do do styropianu - kleił ja nakładając klej na sama siatkę jako podłoże pod tynk - powinien to na własny koszt poprawić !!!

  ciekawe czy władze spółdzielni o tym wiedziały ? i czy im za to zapłacił (podzielił się oszczędnościami) ?

 • optimistic

  0

  dopiero co był artykuł o problemach wielkiej płyty, widać trzeba pociągnąć temat... dziś elewacja, jutro w Poznaniu czy Rzeszowie pół ściany...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX