Bulwersujący wpis policjantów z Katowic ws. głośnego pobicia. "Nie bądź jak Paweł i nie wk... otoczenia"

23.02.2016 07:47
Paweł Surgiel

Paweł Surgiel (Paweł Surgiel (facebook.com))

"Nie bądź jak Paweł i nie wk... otoczenia nagrywaniem swoich spedalonych filmików" - zdjęcie z takim podpisem umieszczono na profilu NSZZ policjantów w Katowicach.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wydawało się, że historia pobitego na warszawskim Tarchominie Pawła Surgiela została już dawno wyjaśniona. - Dwóch strażników miejskich oskarżonych o brutalne pobicie zostało zwolnionych dyscyplinarnie - informował Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy miasta.

"Nie wk... otoczenia"

Nie wszyscy jednak zgadzają się z taką decyzją i winą o zajście obarczają pokrzywdzonego.

"To jest Paweł. Pawłowi w środku nocy przeszkadzał radiowóz na pustym parkingu. Więc Paweł zaczął zaczepiać radiowóz. Aż wreszcie radiowóz stracił cierpliwość i teraz Paweł ma zaklejone oko, nosi taki dziwny kołnierz i obwołał się Jezusem. Nie bądź jak Paweł i nie wk... otoczenia nagrywaniem swoich spedalonych filmików" - taki przekaz pojawił się na Facebooku NSZZ policjantów w Katowicach.

Oto stanowisko Policji - tu Prewencja z Katowic.Brawo!

Posted by Paweł Surgiel on 21 luty 2016


Chodzi o sprawę pobicia Pawła Surgiela na warszawskim Tarchominie. - Przechodząc obok, zwróciłem uwagę strażnikom, że zajmują trzy miejsca parkingowe. Powiedziałem też, że gdyby normalny obywatel stał tyle czasu z włączonym silnikiem, zostałby ukarany mandatem - relacjonował początek zajścia Surgiel.

Później sprawy potoczyły się bardzo szybko. Na informację, że warszawianin ma zamiar wezwać policję i nagrać całą sytuację strażnicy miejscy zareagowali alergicznie.

- Zaczęli mnie szarpać, krzycząc, że nie mam prawa ich nagrywać - mówi pan Paweł. - Nie byli w stanie wyrwać mi telefonu, zaczęli wykręcać mi ręce. Rzucili mnie na glebę, skuliłem się i schowałem telefon pod siebie. Nagrałem całą sytuację kiedy byłem przez nich bity, kopany po twarzy. Rozłupali mi zęba, wciąż kopali mnie w twarz, dostałem też strzał w oko - opowiadał Surgiel.

Policja przeprasza

Funkcjonariusze już usunęli wpis z Facebooka, teraz przepraszają. "Pragniemy podkreślić, iż nigdy nie mieliśmy zamiaru w jakikolwiek sposób znajdować aprobaty dla przestępstwa w wyniku którego został on pokrzywdzony, a które zdecydowanie potępiamy", czytamy w oficjalnym stanowisku.

Zwracamy się z serdecznymi przeprosinami do Pana Pawła Surgiela w związku z kontrowersjami jakie wywołał udostępniony...

Posted by ZT NSZZ Policjantów OPP w Katowicach on 22 luty 2016
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (348)
Zaloguj się
 • krzysiozboj

  Oceniono 97 razy 79

  Ten który wpis zrobił i tak już do końca swego życia nie zrozumie po co jest Policja, więc im wcześniej wyleci z pracy tym mniej szkód narobi.

  Część tzw mundurowych nie wie i nigdy nie będzie wiedziało, że ktoś płaci im podatkami za ich SŁUŻBĘ i bawi się w różnej maści szeryfów. Pytanie po co wtedy to trzymać na posterunkach?

 • sacc77

  Oceniono 87 razy 75

  Nie powinno być ŻADNYCH kłopotów z ustaleniem KTO jest odpowiedzialny za umieszczenie inkryminowanego wpisu na stronie ryj-zbuka.
  Ustalony BANDYTA noszący mundur policjanta powinien być natychmiast dyscyplinarnie wydalony ze służby zaś prokuratura powinna z urzędu wszcząć postępowanie karne przeciwko temu BANDYCIE w związku z popełnieniem przez niego przestępstwa określonego w art 255 § 3 kk, który stanowi co następuje:.

  Art. 255. § 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 • tuntura

  Oceniono 65 razy 53

  Błaszczak prosimy o konferencję,jesteś szybki i bystry wypowiedz się proszę i powiedz że w policji pracują najlepsi

 • ares75

  Oceniono 59 razy 43

  Policja,jak i cala budzetowka,zyje za moje pieniadze,z mojej pracy i mam prawo jako obywatel placacy podatki ,ogladac jak pracuja osoby ktore ja,jako Panstwo zatrudniam.W normalnym swiecie pracodawce sie szanuje.

 • nilpferd13

  Oceniono 45 razy 37

  """"...jest to strona Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów OPP w Katowicach i nie ma nic wspólnego z oficjalnymi stronami Policji....
  Rozumiem, że do tego "Związku Zawodowego Policjantów" należą np. kucharki z gospody "pod Gruszą", albo kominiarze z Pcimia Górnego, a nie policjanci....
  Ale się porobiło... kto by pomyślał...

 • kapitan_popczyk

  Oceniono 46 razy 32

  Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że w policji pracują debile? Pytam się kto odpowiada za dopuszczenie takich idiotów do służby?

 • pawciu2

  Oceniono 39 razy 31

  Jak ja zaparkowałem na pustej ulicy o godzinie 1 w nocy niedaleko parku, to Straży Miejskiej jakoś przeszkadzało f. jednym. Jak przeszedłem przez tory tramwajowe o 23:50 to Policji też przeszkadzało - stała zaczajona (bo tam remont i dużo ludzi przechodzi). Jak przechodzili kibole, to już im nie przeszkadzało, a na przyśpiewki o tym co zrobić z policją panowie piszący mandat nie zareagowali.
  Przeprosiny? Może by tak zrzutka 10 tys z pensji funkcjonariusza, który zamieścił wpis? Przeprosiny od takich ludzi - a cóż one są warte?

 • kermit.dolomit

  Oceniono 187 razy 31

  Niestety spora część policjantów to tłuki które dostały się do policji tylko dzięki znajomościom albo dlatego że nie ma chętnych i zaniża się poziom rekrutacji (egzaminów testów etc) Jeżeli w policji takich pełno to jaki poziom reprezentuje SM gdzie trafiają odpady z policji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje