Bulwersujący wpis policjantów z Katowic ws. głośnego pobicia. "Nie bądź jak Paweł i nie wk... otoczenia"

Paweł Surgiel

Paweł Surgiel (Paweł Surgiel (facebook.com))

"Nie bądź jak Paweł i nie wk... otoczenia nagrywaniem swoich spedalonych filmików" - zdjęcie z takim podpisem umieszczono na profilu NSZZ policjantów w Katowicach.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wydawało się, że historia pobitego na warszawskim Tarchominie Pawła Surgiela została już dawno wyjaśniona. - Dwóch strażników miejskich oskarżonych o brutalne pobicie zostało zwolnionych dyscyplinarnie - informował Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy miasta.

"Nie wk... otoczenia"

Nie wszyscy jednak zgadzają się z taką decyzją i winą o zajście obarczają pokrzywdzonego.

"To jest Paweł. Pawłowi w środku nocy przeszkadzał radiowóz na pustym parkingu. Więc Paweł zaczął zaczepiać radiowóz. Aż wreszcie radiowóz stracił cierpliwość i teraz Paweł ma zaklejone oko, nosi taki dziwny kołnierz i obwołał się Jezusem. Nie bądź jak Paweł i nie wk... otoczenia nagrywaniem swoich spedalonych filmików" - taki przekaz pojawił się na Facebooku NSZZ policjantów w Katowicach.

Oto stanowisko Policji - tu Prewencja z Katowic.Brawo!

Posted by Paweł Surgiel on 21 luty 2016


Chodzi o sprawę pobicia Pawła Surgiela na warszawskim Tarchominie. - Przechodząc obok, zwróciłem uwagę strażnikom, że zajmują trzy miejsca parkingowe. Powiedziałem też, że gdyby normalny obywatel stał tyle czasu z włączonym silnikiem, zostałby ukarany mandatem - relacjonował początek zajścia Surgiel.

Później sprawy potoczyły się bardzo szybko. Na informację, że warszawianin ma zamiar wezwać policję i nagrać całą sytuację strażnicy miejscy zareagowali alergicznie.

- Zaczęli mnie szarpać, krzycząc, że nie mam prawa ich nagrywać - mówi pan Paweł. - Nie byli w stanie wyrwać mi telefonu, zaczęli wykręcać mi ręce. Rzucili mnie na glebę, skuliłem się i schowałem telefon pod siebie. Nagrałem całą sytuację kiedy byłem przez nich bity, kopany po twarzy. Rozłupali mi zęba, wciąż kopali mnie w twarz, dostałem też strzał w oko - opowiadał Surgiel.

Policja przeprasza

Funkcjonariusze już usunęli wpis z Facebooka, teraz przepraszają. "Pragniemy podkreślić, iż nigdy nie mieliśmy zamiaru w jakikolwiek sposób znajdować aprobaty dla przestępstwa w wyniku którego został on pokrzywdzony, a które zdecydowanie potępiamy", czytamy w oficjalnym stanowisku.

Zwracamy się z serdecznymi przeprosinami do Pana Pawła Surgiela w związku z kontrowersjami jakie wywołał udostępniony...

Posted by ZT NSZZ Policjantów OPP w Katowicach on 22 luty 2016
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Policyjny radiowóz Pościg i strzelanina w Siemianowicach Śląskich. Kierowca golfa staranował radiowóz
 • Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski Prezes NIK jechał 136 km na godzinę. Stracił prawo jazdy, ale chroni go immunitet...
Komentarze (348)
Bulwersujący wpis policjantów z Katowic ws. głośnego pobicia. "Nie bądź jak Paweł i nie wk... otoczenia"
Zaloguj się
 • Mirosław Krawczyk

  0

  Zamiast wywalić natychmiast na zieloną trawkę za ten przestępczy wpis, to ich jeszcze chronią, przepraszając? Sami sobie wystawiają opinie i niech później nie mają pretensji, że ludzie się od nich odwracają

 • Robert Mikus

  0

  no i kto tu zachowuje się jak pedałek, chojraki jak mają pałkę legitymację i gaz. nie jednemu burkowi mundur życie uratował.

 • Slaweks Bogdal

  0

  W wojsku by was zajebali .Nawet was panowie aspiranci.Wy z Policji jesteście dobzi czemu się wstawiacie za tymi baranami bez wyszkolenia?

 • gorzki_pl

  Oceniono 1 raz 1

  No dobra w wyjaśnieniu piszą,że nie było ich zamiarem itp itd, a ja się pytam co w takim razie było ich zamiarem umieszczając taki wpis?

 • Paweł Strzelczyk

  0

  mógłbym przysiąc, że jakiś czas temu chodził w Internecie filmik, jak policja ukarała na stacji benzynowej za właśnie dokładnie takie wykroczenie - parkowanie na kilku miejscach postojowych, z tego co pamiętam jakiegoś obcokrajowca i to dość wysokim mandatem, nie było przebacz; ale fakt jest faktem, że zwracać uwagę silniejszym, iż postępują niewłaściwie to zawsze jest ryzyko, bo można w skórę dostać, ale może czasem warto...

 • agabiel17

  0

  Nic dziwnego że ludzie nie ufają policji

 • lowca_lemmingow

  Oceniono 14 razy -10

  Naprawdę chcielibyście mieć spedalona policję ? Chyba wam się pałki pomyliły !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje