Tak Kajetan P. wróci do Polski. Pasażerowie nie zorientują się, z kim lecą? [5 PUNKTÓW]

Kajetan P.

Kajetan P. (Mark ZC / Splash News / EAST NEWS)

To nie będzie transport rodem z filmu "Con Air". Kajetan P. wróci do polski normalnymi liniami, z innymi pasażerami, którzy prawdopodobnie nawet nie zauważą, że lecą samolotem z podejrzanym o bestialskie morderstwo. Co wiemy o transporcie Kajetana P.?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Strona maltańska jest gotowa do przekazania podejrzanego, strona polska przygotowuje natomiast całą logistykę i transport mężczyzny. Wiemy już, że transport nastąpi po 25 lutego, prawdopodobnie w piątek lub sobotę. Znamy też szczegóły przedsięwzięcia.

1. Cywilny samolot, osobne wejście

Choć Kajetan P. przyleci do Polski cywilnym samolotem, to będzie on oddzielony od innych pasażerów. Podejrzany zostanie wprowadzony na pokład specjalnymi śluzami i osobnym wejściem. Zajmie też odpowiednio przygotowane miejsce siedzące.

2. Pasażer bez kajdanek

By nie wzbudzać zainteresowania współpodróżnych, Kajetan P. nie będzie skuty w kajdanki, ani ubrany w więzienny uniform. - Gdyby tak nie było, inni pasażerowie mogliby wyjąć telefony i nagrywać całą sytuację, a to na pewno by nie pomogło - tłumaczył w rozmowie z TVN24 Robert Sysik, były kierownik Sekcji Bojowej Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji.

Co za tym idzie, również policjanci będą w cywilnych ubraniach.

3. Posiłek bez sztućców

Deportowany będzie mógł zjeść podczas lotu, ale będzie to posiłek, do którego zjedzenia nie będzie potrzebował sztućców. Dostanie również schłodzoną kawę lub herbatę.

Kajetan P. będzie mógł w trakcie lotu wybrać się do toalety, ale wyłącznie w towarzystwie policjanta.

4. Policjanci bez broni

Funkcjonariusze konwojujący podejrzanego nie będą mieli przy sobie broni. Będą to jednak osoby przeszkolone do walki w ciasnych pomieszczeniach. W razie potrzeby będą mogli zakuć mężczyznę w kajdanki.

5. Pomoc przy przesiadce

Jeśli lot z Malty do Polski będzie miał śródlądowanie, na lotnisku Kajetanem P. zajmą się funkcjonariusze z danego kraju. W tym czasie polscy policjanci będą mogli chwilę odpocząć. Podejrzany zostanie przekazany w ich ręce podczas wejścia na pokład następnego samolotu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (113)
Tak Kajetan P. wróci do Polski. Pasażerowie nie zorientują się, z kim lecą? [5 PUNKTÓW]
Zaloguj się
 • tiuia

  0

  Noo, teraz to pasażerowie na pewno się nie zorientują:>

 • marne

  0

  może pomyli drzwi od samolotu z drzwiami od toalety

 • opt

  0

  Może i są jakieś procedury, a może tylko widzimisię eskortujących. Leciałem z Amsterdamu do Pekinu i dwóch policjantów w cywilu opiekowało się facetem w kajdankach i bez sznurówek w butach. Został wprowadzony przed wejściem pasażerów. Siedziałem po przeciwnej stronie o jeden rząd do tyłu. W czasie lotu zdjęto mu kajdanki, chodził po pokładzie i rozmawiał z lecącymi rodakami- Chińczykami. Nie wiem jakich używał sztućców a kawę nalewano mu z tego samego dzbanka co wszystkim. Przed lądowaniem dostał sznurowadła, założono mu kajdanki i wyprowadzono przez cały pokład przed pasażerami .( jeszcze w czasie komendy- zapiąć pasy)

 • bezpocztyonline

  0

  Wolałabym, by miał te kajdanki. A jeśli im ucieknie? Jeśli zabije tego policjanta, który go będzie wyprowadzał do toalety?

 • sop3

  0

  A nie mógłby zastrzelony podczas próby ucieczki?

 • titus_fox

  Oceniono 2 razy 2

  "Kajetan P. będzie mógł w trakcie lotu wybrać się do toalety, ale wyłącznie w towarzystwie policjanta" - no tak, bo dwóch facetów wciskających się do ciasnego samolotowego kibla nie wzbudza w ogóle podejrzeń.

 • mistermadmat

  0

  K urwa z gęby pizdeczka , i daje do myślenia że taka melepeta kobitkę poćwiartowała ........

 • wyciety

  Oceniono 5 razy -1

  Czy posilek bedzie koszerny i czy niezbedne miedzyladowanie odbedzie sie w Telawiwie?

 • el_bigos

  0

  "By nie wzbudzać zainteresowania współpodróżnych, Kajetan P. nie będzie skuty w kajdanki, ani ubrany w więzienny uniform. "
  Media tak trąbią od dłuższego czasu o kolesiu,że trudno sobie wyobrazić,że nikt nie będzie go znał chociażby ze zdjęć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje