Córka Wałęsy o teczkach "Bolka": Powinien je zbadać grafolog. "Zapomina się o domniemaniu niewinności"

IPN jeszcze przed przeprowadzeniem badań grafologicznych przekaże opinii publicznej teczki znalezione w domu gen. Czesława Kiszczaka. Córka Lecha Wałęsy uważa, że na jej ojca "próbuje się wydać wyrok".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dziś IPN ma udostępnić część dokumentów znalezionych domu Kiszczaka. Instytut informował, że znaleziono m.in. teczkę personalną i teczkę pracy TW "Bolek" oraz odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy, podpisane: Lech Wałęsa "Bolek".

Według słów prezesa IPN, archiwista ocenił, że dokumenty są autentyczne. W sobotę szef IPN podał, że będą dopiero poddane badaniom, weryfikacji i ekspertyzie grafologicznej.

Najpierw ekspertyza

Pośpiechu w tej sprawie nie rozumie córka Lecha Wałęsy Anna Domińska. - Próbuje się wydać na mojego ojca wyrok, zapominając o wywodzącym się jeszcze z prawa rzymskiego domniemaniu niewinności - komentuje w rozmowie z Trójmiasto.wyborcza.pl Domińska.

- Najpierw powinna zostać przeprowadzona ekspertyza grafologa, a fakty znajdujące się w dokumentach, zweryfikowane. Potem z materiałami powinien móc się zapoznać mój ojciec, a dopiero w następnej kolejności opinia publiczna - tłumaczy.

Jak argumentuje, sprawa ta dotyczy nie tylko Lecha Wałęsy, ale "całej Polski". - Chciałabym w końcu, by IPN wytłumaczył, dlaczego nie śpieszy się tak z pozostałymi teczkami znalezionymi w domu generała Kiszczaka - dodaje.

Wałęsa ostro komentuje

Lech Wałęsa w "Faktach po faktach" zapewniał jednoznacznie, że "nigdy nie zgodził się na współpracę" ze służbami PRL. - Żadnej mojej wypowiedzi nie można traktować jako donosu. Nie brałem żadnych pieniędzy. To są fakty - przekonywał.

Dodał za to, że już w przeszłości "udowodnił", że "podrabiano na niego dokumenty".

Zapytany o obecne ataki na niego, odparł, że dziś łatwo jest krytykować, ale "jak było niebezpiecznie, to nie było chętnych", a "im bliżej zwycięstwa, tym coraz więcej bohaterów".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (224)
Córka Wałęsy o teczkach "Bolka": Powinien je zbadać grafolog. "Zapomina się o domniemaniu niewinności"
Zaloguj się
 • stan-1

  Oceniono 1 raz 1

  Dobrze, że esbek wyjaśnił już temat.
  Panie prezydencie wielki mam szacunek za wszelkie działania mające na celu przywrócenia Polski Polakom.

 • jan.w2

  0

  Pewne fakty świadczą o tym, że Wałęsa to TW "Bolek" i nic tego nie zmieni. Jego próżniejsze zachowanie i działania o tym dobitnie świadczą. Anna Walentynowicz cały czas twierdziła, że Wałęsę przywieziono motorówką na strajk. Wałęsa próbował szybko wygasić strajk, dopiero zdecydowana postawa min. Walentynowicz pokrzyżowała jego plany. Po dorwaniu się do władzy niszczył dowody swojej zdrady. Po co skoro twierdzi teraz, że to były fałszywki? Inspirował i brał udział w obalaniu rządu Olszewskiego. W książce jego żony Danuty znalazły się takie naiwne stwierdzenia, że właśnie w latach 70 Wałęsa kiedy chciał, to wygrywał w totka sportowego i mogli za to kupić wyposażenie mieszkania.

 • patriotaa

  Oceniono 7 razy -1

  Córko bolkowa ja mam do dzisiaj pamiątke na plecach w postaci blizn od pałowania esbeków kiedy twój święty bolek z matką boską podszedł do mnie z esbekami i wskazał palcem mówiąc to ten

 • butlun1

  Oceniono 5 razy 1

  Przecież szanowny tatuś miał już różne dokumenty. Weryfikuje je do dziś...

 • curious2003

  Oceniono 7 razy -3

  Popiełuszko, Jan Paweł II, Wałęsa to wszyscy agenci. Tak zeznają funkcjonariusze SB, koledzy PiSu. Jeden siedzi w rządzie.

 • Andrzej Semczuk

  Oceniono 3 razy -1

  Na jasna cholere czekac na ekspertyze grafologiczna. Kto ja bedzie robil . No przeciesz wiadomo ze wszystko co naj-naj lepsze to PiS Oni juz poinstruowali grafologa jaki ma byc wynik. Maciora krzyczy ..... katastrofa Smolenska- powolac komisje miedzynarodowa.... A moze teraz tez powolac grafologow np. z Oxfordu czy z Sorbany. LUDZIE !!! ide o zaklad ze oni beda z najlepszej " uczelni " oczywiscie Torunskiej.

 • kuma1

  Oceniono 3 razy -1

  Skoro Jarosław dziś bez mrugnięcia okiem zachowuje się jak konfident , donosiciel , oszczerca i kłamca, to jak mógł się zachowywać wówczas pod panowaniem znajomych kolegów pułkowników SB i towarzystwa tatusia z PZPR.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX