Prezes NIK jechał 136 km na godzinę. Stracił prawo jazdy, ale chroni go immunitet...

21.02.2016 23:45
Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski

Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski (Fot. Paweł Malecki / Agencja Gazeta)

Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK, jechał 136 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 70 km/h. Został zatrzymany przez policję, która odebrała mu prawo jazdy. Teraz Sejm musi zdecydować, czy odebrać Kwiatkowskiemu immunitet.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prezes Naczelnej Izby Kontroli sam został zatrzymany do kontroli przez łódzką drogówkę. Na ulicy Zgierskiej w Łodzi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, Krzysztof Kwiatkowski pędził swoim volvo s80 136 km/h. Do zdarzenia doszło 12 lutego w nocy. Informację podał "Dziennik Łódzki".

- Nie tłumaczy mnie fakt, że prędkość przekroczyłem, jadąc cztero- czy trzypasmową ulicą Sikorskiego po godz. 23 w piątek, ponieważ przepisy złamałem - powiedział szef NIK. Polityk został zatrzymany przez nieoznakowany patrol. Kwiatkowski przyznał się do popełnionego wykroczenia i przyjął mandat w wysokości 500 zł. Dodatkowo, otrzymał 10 punktów karnych oraz na trzy miesiące zatrzymano mu prawo jazdy. Zgodnie bowiem z nowymi przepisami, przekroczenie w terenie zabudowanym dozwolonej prędkości o 50 km/h wiąże się z takimi konsekwencjami.

Jak powiedziała rzecznik komendanta wojewódzkiego policji, funkcjonariusze nie wiedzieli, że kierowca ma immunitet. - Niezwłocznie po ujawnieniu tego faktu, rozpoczęto procedury, zmierzające do uchylenia go - zaznaczyła Joanna Kącka. To zrobić może wyłącznie Sejm, sam Kwiatkowski nie może podjąć decyzji o poddaniu się karze i opłaceniu mandatu.

Krzysztof Kwiatkowski jest od lipca 2013 r. prezesem NIK. Wcześniej był posłem PO, w latach 2009-2011 ministrem sprawiedliwości, od 2009 do 2010 był również prokuratorem generalnym.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (301)
Zaloguj się
 • fanmario

  Oceniono 105 razy 75

  Przynajmniej nie machał immunitetem przed nosem policjantów a poddał się procedurom.
  Fakt, przegiął ale zachował się godnie.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 97 razy 55

  Ale Kwiatkowski zrobił numer PiSożytorni. Są w kropce.

  1. Zagłosują za uchyleniem a potem jakaś święta krowa też popełni przestępstwo to będą musieli też zaglosować za uchyleniem. A wiemy jak czlonkowie partii rządzącej nie lubią pozbywać siebie lub kolegów dupochronu jakim jest immunitet.
  2. Jak nie zagłosują za uchyleniem Kwiatkowski poleci do TVN24 i powie, że sie przyznaje, mandat przyjął, punkty też ale to PiSozytornia nie chce by budżet państwa przytulił 500 złotych :))

  No nie zazdroszczę PiSożytorni. Muszą się zachować wbrew sobie. Muszą być przyzwoici:))

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 50 razy 42

  Nie rozumiem sytuacji, w której polityk nie może zapłacić mandartu. Na OPP może dać, na tacę może dać, po garach może dać, po pysku może dać, czadu może dać, plamę też, nawet głupa może strzelić, ale zwykłego mandatu nie może zapłacić, bo prawo zabrania.

 • piast9

  Oceniono 44 razy 40

  Immunitet w takich wypadkach to idiotyzm. To już dawno powinno być zmienione. A szczególne kretyństwo to fakt, że "sam Kwiatkowski nie może podjąć decyzji o poddaniu się karze i opłaceniu mandatu". Czyli osoba posiadająca zarówno immunitet jak i poczucie przyzwoitości nie może po prostu nie robić zamieszania i ponieść kary za popełnioną głupotę.

 • Krzysztof Karpiński

  Oceniono 40 razy 22

  Przy Kurskim to jest jak jazda na rolkach po ścieżce rowerowej
  gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/588912,jacek-kurski-na-drodze-pedzi-ponad-130-km-na-godzine-przejezdza-na-czerwonym-swietle-i-jezdzi-pod-prad.html

 • phugoid

  Oceniono 42 razy 20

  nie kumam, ze kazda figura na stanowisku w tym kraju musi sie okazac, predzej czy pozniej, gdzies tam na koncu, taka zwykla polska kreaturka, wolskim cwaniaczkiem, majacym wszystko (przepisy) i wszystkich za nic, doprawdy, niepojete... a mamusia z pewnoscia mowila mlodemu krzysiowi, "nie jezdzij za szybko krzysiu!" :(

 • uzbadazbesta

  Oceniono 28 razy 20

  Mam nadzieję, że przez 3 miesiące nie siądzie za kierownicą, niezależnie od politycznych rozgrywek.

 • jestem_z_pisu

  Oceniono 27 razy 19

  =========================================
  To zwykły drogowy bandyta!!! Jak Kurski czy Żalek.
  Ukarać TAK SAMO jak tamtych bandytów!!!!!!
  =========================================

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje