Robert Biedroń na Facebooku broni Lecha Wałęsy: "Odwalcie się. TW Bolek to ja"

21.02.2016 11:02
Facebookowy wpis Roberta Biedronia

Facebookowy wpis Roberta Biedronia (Facebook.com/Robert Biedroń)

- Odwalcie się od Wałęsy. Przyznaję: TW Bolek to ja - napisał na swoim facebookowym profilu prezydent Słupska Robert Biedroń. W ciągu 12 godzin wpis "polubiło" 40 tys. użytkowników.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Sprawa "Bolka" na nowo rozgorzała na początku zeszłego tygodnia, gdy wdowa po Czesławie Kiszczaku przyznała, że jej mąż przetrzymywał w domu akta bezpieki. Wśród nich mają być akta świadczące o tym, że TW Bolek to Lech Wałęsa. IPN, który przejął dokumenty twierdzi, że Maria Kiszczak chciała je sprzedać za 90 tys. zł. Ona temu zaprzecza.

Szef IPN podał, że według opinii uczestniczącego w badaniu archiwisty, zdobyte materiały są autentyczne. Widnieje na nich podpis "Lech Wałęsa Bolek". Prócz tego, w teczce znajdują się również pokwitowania odbioru pieniędzy oraz notatki z tajnych spotkań z TW "Bolkiem". Dokumenty mają być udostępnione w poniedziałek.

Informacja wywołała skrajne komentarze. Dla prawicy jest to dowód, że Lech Wałęsa był zdrajcą a ujawnienie dokumentów to najważniejsze wydarzenie ostatnich 25 lat. Inni przekonują, że jest jeszcze za wcześnie, by o czymkolwiek przesądzać, i nawet jeśli Wałęsa jakieś dokumenty w latach 70. podpisał, to całą swoją późniejszą postawą udowodnił, że jest bohaterem.

Wczoraj wieczorem w swoim stylu odniósł się do sprawy prezydent słupska Robert Biedroń. "Odwalcie się od Wałęsy. Przyznaję: TW Bolek to ja." - napisał na Facebooku.

Odwalcie się od Wałęsy. Przyznaję: TW Bolek to ja.

Posted by Robert Biedroń on 20 luty 2016


Wpis błyskawicznie rozpowszechnił się. Polubiło go ponad 40 tysięcy osób, a udostępniły 2 tysiące.

- Z całym szacunkiem Panie Robercie, spóźnił się Pan. Ja przyznałem się wczoraj. No chyba, że było/jest nas dwóch - skomentował jeden z użytkowników.

- To jest jedyny Bolek, który w Polsce historycznie się liczy. Koniec, kropka. Wałęsa pozostanie Wałęsą - napisał inny, publikując zdjęcie Bolka z kreskówki dla dzieci "Bolek i Lolek". - Brawo Panie Robercie! Wszyscy jesteśmy Bolkami! - napisał inny.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy IPN słusznie upublicznia akta TW "Bolka" przed pełnym zweryfikowaniem ich prawdziwości?
Zobacz także
Komentarze (435)
Zaloguj się
 • leszek.30

  Oceniono 116 razy 82

  To, czego żaden porządny człowiek by nie zniósł , to gdyby ktoś porównał go do któregoś z Kaczyńskich, czy Macierewicza...To coś tak plugawego, że aż mdli..!

 • imie_jaszczomp

  Oceniono 106 razy 70

  O, przepraszam , Panie Biedroń. TW Bolek - to ja. Proszę się nie podszywać.

 • stachkaz47

  Oceniono 83 razy 49

  Takie śpieszne publikowanie danych " bo jest zapotrzebowanie PUBLIKI "
  mocno przypomina Sąd Piłata nad Jezusem, albo komunistyczne sądy doraźne.
  Ta sprawa ma już 40 lat i stała się nagle dla KACZYZMU taka PILNA??
  ŚMIERDZI SZWINDLEM na odległość.
  Czyżby ten pośpiech wynikał ze ZŁEGO stanu ZDROWIA WODZA??
  Dziwne ,że gdy publika domaga się danych mordercy, GWAŁCICIELA ,jego foto to nawet po wyroku SĄDU JEST CHRONIONY i nie publikowany.
  A tu taki pośpiech.
  Powinni posiedzieć inicjatorzy tej AKCJI.

 • jdkonrad

  Oceniono 63 razy 45

  pozostaje ustalić kto był Lolkiem..
  a kto Tolą...
  no i cała siatka agentów zdemaskowana...

 • rejestracjanowegokonta

  Oceniono 60 razy 42

  Upublicznić teczkę bolka? Ok, ale upublicznijmy w takim razie wszystkie teczki. A nie wybiórczo. To nie jest w porządku. To zemsta tego małego ch..ka Kaczusia.

 • jdkonrad

  Oceniono 48 razy 30

  hmm... Biedroń Bolkiem? automatycznie należy ustalić kim jest Lolek! przecież ci dwaj długo mieszkali razem... i plotki na ten temat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje