Na OLX można kupić teczkę tajnego współpracownika. "Oryginalna, niewypełniona"

Teczka tajnego współpracownika

Teczka tajnego współpracownika (olx.pl)

999 zł kosztuje wystawiona na portalu ogłoszeniowym czysta teczka personalna tajnego współpracownika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na portalu ogłoszeniowym OLX pojawiła się niecodzienna oferta. Niejaki Wojtek z Gdańska ma na sprzedaż oryginalną, jak pisze, i czystą teczkę personalną tajnego współpracownika. "HIT", zachwala swój towar Wojtek.

"W obecnych czasach kto ma taką niewypełnioną teczkę, ten ma władzę. Jest to oryginał. Teczka jak widać niewypełniona, więc może się przydać", pisze sprzedawca.

Co znajdziemy w środku? Według spisu zawartości mamy m.in. kwestionariusz tajnego współpracownika, zobowiązanie, arkusz kontroli TW, arkusz wypłat i świadczeń na jego rzecz czy pokwitowania i charakterystykę TW.Teczka kosztuje jedynie 999 zł. Przypomnijmy, że wdowa po Czesławie Kiszczaku za dokumenty dotyczące Lecha Wałęsy żądała rzekomo 90 razy więcej. Ponadto w tym przypadku cena jest do negocjacji.

Wojtek ostrzega jednak: "teczka może służyć tylko i wyłącznie celom kolekcjonerskim i w takim celu została wystawiona, wykorzystanie jej w każdym innym celu niż wyżej wspomniany może służyć konsekwencjami karnymi".

Jeśli to was nie zniechęca, ogłoszenie możecie zobaczyć TUTAJ.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (195)
Na OLX można kupić teczkę tajnego współpracownika. "Oryginalna, niewypełniona"
Zaloguj się
 • Anna Pl

  0

  polecam darmowy serwis ogłoszeniowy www.schodzi.pl

 • stuj_halina

  Oceniono 2 razy 2

  J.e.bać komunę i kaczora. Amen.
  Pisowcy myjcie szyje bo brudne gwarantują dłuższe tańce na powrozie

 • 0

  Bzdury. Niewypełnionych dokumentów jest sporo w zbiorach IPN. Ale nawet jakby ktoś stanął na głowie, to nie sfabrykuje przy użyciu tego teczki takiej jak prawdziwa. Już nawet nie chodzi o podrobienie treści - maszynowych i ręcznych zapisów i licznych stempli. Problem główny w tym, że zapisy w teczkach TW były ściśle skorelowane z zapisami w ewidencji TW (prowadzonej tak w formie papierowej jak elektronicznej), różnego rodzaju podręcznych kartotekach, dziennikach korespondencyjnych i teczkach wszystkich spraw, do których wykorzystywano informacje otrzymywane od poszczególnych TW (zwykle od co najmniej kilku do czasami setek spraw). Te rejestru i sprawy przechowywane były w innych wydziałach i miastach. Żeby podrobić teczkę jednego TW trzeba by podrobić setki innych dokumentów w archiwach SB - różnych wydziałach i miastach. To NIEWYKONALNE. Dlatego chociaż teczka TW "Bolka" była w szafie Kiszczaka to w różnych miejscach w archiwach SB były różnego rodzaju zapisy skorelowane z ta niedostępną teczką. I w oparciu o nie Cenckiewicz i Gontarczyk potwierdzili istnienie TW "Bolka", zidentyfikowali go i odtworzyli z grubszą jego historię współpracy.

 • zapluty.karzel.reakcji

  Oceniono 4 razy 2

  znaczy Kiszczak sam sobie o Bolku napisal po zakupie na Allegro oryginalnej teczki, ciekawe...

 • zapluty.karzel.reakcji

  Oceniono 1 raz 1

  A jednak jest coś żałosnego w tym, że ci sami ludzie, którzy przez lata twierdzili, że każda wzmianka o „Bolku” w kontekście b. prezydenta jest obrazoburstwem i oszołomstwem , zamachem na narodowy narodowego mit - dziś przekonują, że o jego „epizodzie” wiedziano właściwie „od zawsze”.

 • plorg

  Oceniono 3 razy 1

  Kolejna wrzuta mająca sugerować, że Bolek to nie Bolek.

 • maurorossi

  Oceniono 6 razy 0

  To są tylko papierowe okładki teczki, teczka personalna to zawartość - dokumenty wytworzone - w przypadku Wałęsy - 45 lat temu z nazwiskiem agenta "Bolka". Teczka personalna była zarejestrowana, a centralny rejestr teczek personalnych trudno kupić, bo jest on w zbiorach IPN. Gazeta Wyborcza mogłaby inteligentniej kłamać.

 • 01kotek01

  Oceniono 4 razy 2

  Ta niżej wymieniona wersja to jest na litość.
  Z kolei Frasyniuk w GW sugeruje też opcję wytłumaczenia na ostro.
  Czyli wymuszenie wspołpracy, grożenie śmiercią, biciem i uwaga zgwałcenuem dzieci ?!
  Do wyboru, do koloru...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje