Na OLX można kupić teczkę tajnego współpracownika. "Oryginalna, niewypełniona"

20.02.2016 08:01
Teczka tajnego współpracownika

Teczka tajnego współpracownika (olx.pl)

999 zł kosztuje wystawiona na portalu ogłoszeniowym czysta teczka personalna tajnego współpracownika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na portalu ogłoszeniowym OLX pojawiła się niecodzienna oferta. Niejaki Wojtek z Gdańska ma na sprzedaż oryginalną, jak pisze, i czystą teczkę personalną tajnego współpracownika. "HIT", zachwala swój towar Wojtek.

"W obecnych czasach kto ma taką niewypełnioną teczkę, ten ma władzę. Jest to oryginał. Teczka jak widać niewypełniona, więc może się przydać", pisze sprzedawca.

Co znajdziemy w środku? Według spisu zawartości mamy m.in. kwestionariusz tajnego współpracownika, zobowiązanie, arkusz kontroli TW, arkusz wypłat i świadczeń na jego rzecz czy pokwitowania i charakterystykę TW.Teczka kosztuje jedynie 999 zł. Przypomnijmy, że wdowa po Czesławie Kiszczaku za dokumenty dotyczące Lecha Wałęsy żądała rzekomo 90 razy więcej. Ponadto w tym przypadku cena jest do negocjacji.

Wojtek ostrzega jednak: "teczka może służyć tylko i wyłącznie celom kolekcjonerskim i w takim celu została wystawiona, wykorzystanie jej w każdym innym celu niż wyżej wspomniany może służyć konsekwencjami karnymi".

Jeśli to was nie zniechęca, ogłoszenie możecie zobaczyć TUTAJ.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (195)
Zaloguj się
 • obywatel_leming

  Oceniono 47 razy 35

  Kiedyś WE THE PEOPLE bardzo potrzebowaliśmy Lecha, kiedy nie było wiadomo co kryje się za rogiem jutra, czy sovieci wejdą, czy nie wejdą, czy się uda, czy się się uda, wyczekiwanie każdego dnia co powie Wałęsa, tak dziś On może potrzebować nas.
  Dlatego 27 lutego jadę do Warszawy.. to chyba proste , nie?

 • sprawazlewa

  Oceniono 39 razy 29

  Co to jest przygotować kilka stron i jeden podpis? Był gość który napisał 62 tomy pamiętników Hitlera i sprzedał za 9,3 mln marek do tygodnika Stern. Ich istnienie zostało publicznie ogłoszone 25 kwietnia 1983. Stern zorganizował tego dnia międzynarodową konferencję prasową, wydał specjalny numer poświęcony znalezisku i rozpoczął druk fragmentów dzienników. Prawa do przedruku kupiło kilka czasopism zagranicznych, m.in. Paris Match i The Sunday Times. Fałszerstwo zostało zdemaskowane po niecałych dwóch tygodniach od ogłoszenia. Ich twórcą okazał się być pośrednik, w rzeczywistości fałszerz ze Stuttgartu, Konrad Kujau, specjalizujący się w podrabianiu pisma i rysunków Hitlera.

 • czysty.harry

  Oceniono 43 razy 21

  Powinna być dostepna w sprzedaży taka gra w konfidenta.Każdy mógłby donosić na kolegów i zbierać za to punkty w grze.Każdy mógłby również założyć innym teczkę.W dzisiejszych czasach gdy u władzy jest PISS gra miała by duże wzięcie.

 • ksiadz_ale_pedofill

  Oceniono 35 razy 19

  Sumlińskiego można zatrudnić.
  on świetnie mógłby taką teczkę wypełnić treścią bo:
  - biegle opanował sztukę przepisywanie tego co ktoś już napisał
  - potrafi konfabulować
  - ma mentalność SB-eka.

 • rasta-mw

  Oceniono 25 razy 15

  Teczki rodziny Kaczyńskiego, jego ojca Rajmunda, które znaleziono w Kiszczaka też są podrobione? Kiedy poznamy ich treść?

 • fakiba

  Oceniono 42 razy 14

  Chętnych pewnie nie zabraknie , jak do tej pory ludzie wysłani przez prezia jeszcze nie zarekwirowali

 • ochujek

  Oceniono 17 razy 13

  To pewnie teczka jakiegoś księdza. Oni wszyscy czyści jak dziewice. Ich teczki poznikały.

 • tymon99

  Oceniono 13 razy 11

  ubecja aż do późnych lat 60. przechowywała nie tylko zapasy oryginalnych formularzy i teczek gestapo, ale również pieczęcie, atrament i wieczne pióra z epoki, a nawet byłych funkcjonariuszy, którzy fabrykowali wszystko, czego nowa. ludowa władza potrzebowała..

 • mer-llink

  Oceniono 17 razy 11

  A ja mam pytanie nieodmienne od lat:
  Jak to się stało, że dokumenty na wszystkich, których nie lubi Kaczyński Jarosław, Prezes i Brat, są w MSW prawdziwe.
  A tylko jedna lojalka, że się będzie siedziało grzecznie pod maminą spódnica, i że włądza jest owszem, owszem - została sfałszowana?
  I jest to lojalka z podpisem Jarosława Kaczyńskiego, wówczas rzekomo - jak sam twierdzi - głównej sprężyny podziemnej "Solidarności" - (obecnie Kaczyńskiego Jarosława, Prezesa i Brata).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje