Wiceminister zabrała partnera w służbową podróż. Teraz składa dymisję "z powodów osobistych"

Wiceminister Sportu i Turystyki Dorota Dulińska zabrała partnera na szczyt grupy wyszehradzkiej. Miał on się tam przedstawiać jako jej doradca i korzystać z ministerialnego maila. Gdy doniesienia wyszły na jaw Dulińska złożyła dymisję.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dulińska i jej partner Krzysztof Lenarczyk pojechali razem do Pragi na szczyt grupy wyszehradzkiej jako delegacja ministerstwa. Lenarczyk miał tam "wykonywać czynności o charakterze obsługowym, technicznym, doradczym i organizacyjnym". Zwykle delegacja na ten szczyt jest złożona z wiceministra ds. turystyki i dyrektora podlegającego mu departamentu. Po zmianie władzy szefa departamentu nie powołano, stąd wolne miejsce na podróż do Pragi.Jak podaje "Fakt", Lenarczyk podczas wizyty na szczycie miał przedstawiać się jako doradca ministra do spraw międzynarodowych i używać ministerialnego maila ze swoim nazwiskiem.

Z opisu "Faktu" wynika, że Dulińska nazywa Lenarczyka swoim "mężem" (mają razem dziecko), jednak jak podał p.o. rzecznika resortu "z informacji przekazanych do biura prasowego MSiT Lenarczyk jest stanu wolnego".

Ekspresowa dymisja

Dzień po pojawieniu się doniesień na temat wiceminister Dulińskiej na stronie resortu pojawił się komunikat o jej dymisji. "Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pani Dorota Dulińska z dniem wczorajszym tj. 18.02.2016 r. zrezygnowała z pełnionej funkcji z powodów osobistych" - czytamy.

Tekst ujawniający nepotyzm w resorcie pojawił się na stronach "Rzeczpospolitej", jednak nie jest już dostępny.

Wcześniej rzecznik

Zła passa Ministerstwa Sportu i Turystki trwa. Na początku lutego dymisję złożył rzecznik resortu Bartosz Zbroja. Stanowisko stracił za swoje "nieodpowiedzialne" zachowanie. "Kto najlepiej nawilżył - Bracia Karnowscy, Środowisko Gapola ["Gazeta Polskiej" - red.] czy ekipa Wprost?" - pytał Zbroja w dniu gali wręczenia nagród "Wprost".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (401)
Wiceminister zabrała partnera w służbową podróż. Teraz składa dymisję "z powodów osobistych"
Zaloguj się
 • mpo88

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda pani minister.
  Nawet ładna.
  Już bez przesady, żeby za takie cóś takie coś? Tyle kasy za taki fotel poszło w cholerę?
  A przyszłe dzieci pani minister za co wyżywi? Za czyją pensję? Męża, którego ni ma?

 • genio5712

  Oceniono 2 razy 2

  "Wyższa półka", "wysokie standardy PiS", "lepszy sort polaków", "patrioci", "prawdziwi Polacy" i wreszcie "dobra zmiana". Efekt każdy chyba widzi.

 • emerytka477

  Oceniono 3 razy 3

  Zamiłowanie PiSu do podróży na koszt podatnika nie słabnie. Swoją drogą, kosztują chyba więcej niż ośmiorniczki. Droga dobra zmiana.

 • pyrazgzikiem

  Oceniono 3 razy 3

  Dziadówa za pieniądze podatnika. W Poznaniu na takich mówi się : nyrol.

 • mwiercik

  Oceniono 2 razy 2

  modlę się ...do kosmitów ,by jak najwiecej było w rządzie takich mnistrer(ek)
  toż to mniód i wodorosty na me serce ....... a oczywiście winni to ..... tusk i kopacz
  o zdrajcach z genami małpiszonów ....... nie wspomę hahahahahahaha

 • em-biz

  Oceniono 3 razy 3

  Psiapsiułka Szydła czy viceprezydenta Dudy???

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 6 razy 6

  jak zwykle u pisowców - wzor polskiej rodziny konkubina i konkubent
  pojechali nawakcje pieprzyćsie na panstwowe pieniądze

 • ola-blue

  Oceniono 4 razy 4

  oj tam oj tam!!! W PiSie tyle samo brudu, co i w innych partiach - masa starych komuchów, afery, nabijanie państwowej kasy w butelkę, katolicy-rozwodnicy, pary żyjące na kocią łapę, hipokryzja kościołowa... Pisia moralność polega urywaniu tego brudu przed ciemnym ludem, a kto był na tyle nieostrożny, że to ujrzało światło dzienne - ten ponosi karę.... PiSowi nie przeszkadza były peerelowski prokutator, tępa i wulgarna Pawłowicz, naciagacze madryccy czy szef służb z wyrokiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX