Wiceminister zabrała partnera w służbową podróż. Teraz składa dymisję "z powodów osobistych"

19.02.2016 21:47
Dorota Dulińska

Dorota Dulińska (Strona MSiT za http://web.archive.org/ | Twitter.com/waszaturystyka)

Wiceminister Sportu i Turystyki Dorota Dulińska zabrała partnera na szczyt grupy wyszehradzkiej. Miał on się tam przedstawiać jako jej doradca i korzystać z ministerialnego maila. Gdy doniesienia wyszły na jaw Dulińska złożyła dymisję.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dulińska i jej partner Krzysztof Lenarczyk pojechali razem do Pragi na szczyt grupy wyszehradzkiej jako delegacja ministerstwa. Lenarczyk miał tam "wykonywać czynności o charakterze obsługowym, technicznym, doradczym i organizacyjnym". Zwykle delegacja na ten szczyt jest złożona z wiceministra ds. turystyki i dyrektora podlegającego mu departamentu. Po zmianie władzy szefa departamentu nie powołano, stąd wolne miejsce na podróż do Pragi.Jak podaje "Fakt", Lenarczyk podczas wizyty na szczycie miał przedstawiać się jako doradca ministra do spraw międzynarodowych i używać ministerialnego maila ze swoim nazwiskiem.

Z opisu "Faktu" wynika, że Dulińska nazywa Lenarczyka swoim "mężem" (mają razem dziecko), jednak jak podał p.o. rzecznika resortu "z informacji przekazanych do biura prasowego MSiT Lenarczyk jest stanu wolnego".

Ekspresowa dymisja

Dzień po pojawieniu się doniesień na temat wiceminister Dulińskiej na stronie resortu pojawił się komunikat o jej dymisji. "Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pani Dorota Dulińska z dniem wczorajszym tj. 18.02.2016 r. zrezygnowała z pełnionej funkcji z powodów osobistych" - czytamy.

Tekst ujawniający nepotyzm w resorcie pojawił się na stronach "Rzeczpospolitej", jednak nie jest już dostępny.

Wcześniej rzecznik

Zła passa Ministerstwa Sportu i Turystki trwa. Na początku lutego dymisję złożył rzecznik resortu Bartosz Zbroja. Stanowisko stracił za swoje "nieodpowiedzialne" zachowanie. "Kto najlepiej nawilżył - Bracia Karnowscy, Środowisko Gapola ["Gazeta Polskiej" - red.] czy ekipa Wprost?" - pytał Zbroja w dniu gali wręczenia nagród "Wprost".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (401)
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 164 razy 146

  W PiSie dalej robi się te same numery albo podobne co Hofman i ferajna .

 • imie_jaszczomp

  Oceniono 141 razy 129

  Ja rozumiem, żeby tak na Malediwy ministerka zabrała absztyfikanta, ale żeby na wyjazd do Pragi za własne pieniądze go nie było stać?

 • sylwester51

  Oceniono 123 razy 115

  Bardzo, bardzo dobra zmiana, jest super. Oby tak dalej to będzie jeszcze lepiej, pół szefostwa Policji już nie ma.

 • zoob2

  Oceniono 119 razy 113

  Partner? Związek nieformalny? Bez ślubu na wyjeździe służbowym? A tak można? Jak można tak niemoralne wykorzystywać stanowisko? Wstyd. Miała być "dobra zmiana" a wychodzi seksturystyka.

 • Tadzio Lorek

  Oceniono 119 razy 111

  Jak to możliwe, że Dorota Dulińska, żyje bez ślubu i dostaje stanowisko Wiceministra Sportu i Turystyki ? W rządzie PiS? Hipokryzja taka, że ...

 • rascal76

  Oceniono 92 razy 86

  Zobaczyć Pragę i umrzeć? Kiedyś tak się mówiło o Neapolu, ale jak widać PiS potrafi zmienić wszystko. Wszystko.

 • mdcargo

  Oceniono 75 razy 69

  Kuzwa. Zróbcie sobie następne dziecko i będziecie mieli pićset. Olać Pis, vive la pologne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane