Tak Ziemiec "odniósł się" dziś w "Wiadomościach" do podania nieprawdy ws. TW "Bolka"

19.02.2016 19:50
Krzysztof Ziemiec

Krzysztof Ziemiec (http://wiadomosci.tvp.pl/)

Nieprawdziwą informację o wydaniu opinii przez grafologa ws. akt dot. TW "Bolka" usłyszała wczoraj w TVP wielomilionowa widownia. Niestety widzowie "Wiadomości" nie usłyszeli przeprosin od prowadzącego program.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nie wiadomo jeszcze, kiedy IPN ujawni wszystkie znalezione dokumenty, bo na razie bada je prokurator. Wiadomo, że materiały są autentyczne, co potwierdził grafolog - takie słowa usłyszeliśmy w "Wiadomościach" w czwartek.

Informacja ta nie była prawdziwa. Prezes IPN Łukasz Kamiński informował, że badania grafologiczne nie zostały przeprowadzone i prawdopodobnie będą trwały kilka tygodni.

Prowadzący program Krzysztof Ziemiec przeprosił widzów za popełniony błąd, ale jedynie na Facebooku. Wielu spodziewało się, że słowo "przepraszam" padnie podczas głównego wydania "Wiadomości", tak, by mogło dotrzeć do szerokiej widowni, która dzień wcześniej usłyszała nieprawdę.

Szanowni Państwo,Piszę, ponieważ chcę przeprosić za popełniony błąd. Czuję się niezmiernie skonfundowany nierzetelności...

Posted by Krzysztof Ziemiec on 18 luty 2016


Bez przeprosin

W piątkowym wydaniu informacji usłyszeliśmy jednak tylko korektę wczorajszej informacji. - Czy, na kogo i w jaki sposób donosił TW Bolek - to powinna wyjaśnić szczegółowa analiza akt dostarczonych do IPN z domu byłego szefa Bezpieki gen. Czesława Kiszczaka. Na razie ich autentyczność potwierdził tylko archiwista, nie ma jeszcze opinii grafologa - powiedział Ziemiec, zapowiadając materiał o ewentualnych poszkodowanych działalnością TW Bolka.

"To zwykłe plotkarstwo"

Tymczasem sprawa braku przeprosin jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Dziennikarka "Gazety Wyborczej" Agnieszka Kublik napisała na Twitterze, że na sprostowanie informacji o opinii grafologa "ponoć nie pozwoliła szefowa" redakcji "Wiadomości" Marzena Paczuska.

Na wpis odpowiedziano z oficjalnego konta "Wiadomości TVP", które do tej pory zamieszczało tylko wpisy z odnośnikami do materiałów. "Ponoć? - to zwykłe plotkarstwo" - napisano.Wcześniej Paczuska stwierdziła, że "Wiadomości" nie zmanipulowały informacji o badaniu grafologicznym. "Dość tej histerii. Ziemiec przeprosił" - napisała.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy przeprosiny powinny pojawić się w 'Wiadomościach'?
Komentarze (481)
Zaloguj się
 • zoob2

  Oceniono 215 razy 163

  Ziemiec- bez kręgosłupa, bez wstydu, bez kochones. Jeszcze dziennikarz czy już janczar propagandy pislamskiej? Ale przy tym kandydat na osobowość dziennikarską SDP....

 • widziane_z_ryczki

  Oceniono 192 razy 146

  Proszę się nie denerwować. Po prostu radzę tego gó...na nie oglądać. Oni stoją tam gdzie stało ZOMO. Jeżeli ktoś decyduje się na współpracę z taką kanalią jaką jest osobnik nazywający elektorat pisu "ciemnym ludem", to wszystko jest jasne. Ci propagandyści teraz będą uczyć moralności. W czasach SB za brak współpracy można było zapłacić życiem, zdrowiem swoim lub najbliższych. Ci, którzy współpracują z Kurskim mogą najwyżej ponieść straszliwy koszt poszukania innej pracy. Doprawdy jest to heroizm nieporównywalnym z decyzjami, które musiał podejmować młody, niewykształcony robotnik osaczony przez SB w czasach, w których mogła być panem życia lub śmierci

 • jojo148

  Oceniono 200 razy 144

  Czego, Państwo, domagacie sie od tego Ziemca??
  Przecież Ziemiec - jaki jest - każdy widzi!!
  Przepraszać? to nie ta klasa !!!

 • ksiadz_ale_pedofill

  Oceniono 141 razy 109

  Krzysztof "szmata" Ziemiec - były dziennikarz ...
  i tyle w temacie.

 • fakiba

  Oceniono 137 razy 105

  Rękami i nogami trzyma się stanowiska , łachudra , ale co się dziwić przecież Ziemiec to przykładny katol

 • imie_jaszczomp

  Oceniono 111 razy 89

  Wychodzi na to, że pan Ziemiec się skundlił. Chyba pan Ziemiec używa golarki elektrycznej, gdyż nie trzeba wtedy w trakcie golenia patrzeć w lustro. No bo jak tu spojrzeć sobie w oczy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje