Tak Ziemiec "odniósł się" dziś w "Wiadomościach" do podania nieprawdy ws. TW "Bolka"

Nieprawdziwą informację o wydaniu opinii przez grafologa ws. akt dot. TW "Bolka" usłyszała wczoraj w TVP wielomilionowa widownia. Niestety widzowie "Wiadomości" nie usłyszeli przeprosin od prowadzącego program.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nie wiadomo jeszcze, kiedy IPN ujawni wszystkie znalezione dokumenty, bo na razie bada je prokurator. Wiadomo, że materiały są autentyczne, co potwierdził grafolog - takie słowa usłyszeliśmy w "Wiadomościach" w czwartek.

Informacja ta nie była prawdziwa. Prezes IPN Łukasz Kamiński informował, że badania grafologiczne nie zostały przeprowadzone i prawdopodobnie będą trwały kilka tygodni.

Prowadzący program Krzysztof Ziemiec przeprosił widzów za popełniony błąd, ale jedynie na Facebooku. Wielu spodziewało się, że słowo "przepraszam" padnie podczas głównego wydania "Wiadomości", tak, by mogło dotrzeć do szerokiej widowni, która dzień wcześniej usłyszała nieprawdę.

Szanowni Państwo,Piszę, ponieważ chcę przeprosić za popełniony błąd. Czuję się niezmiernie skonfundowany nierzetelności...

Posted by Krzysztof Ziemiec on  18 luty 2016


Bez przeprosin

W piątkowym wydaniu informacji usłyszeliśmy jednak tylko korektę wczorajszej informacji. - Czy, na kogo i w jaki sposób donosił TW Bolek - to powinna wyjaśnić szczegółowa analiza akt dostarczonych do IPN z domu byłego szefa Bezpieki gen. Czesława Kiszczaka. Na razie ich autentyczność potwierdził tylko archiwista, nie ma jeszcze opinii grafologa - powiedział Ziemiec, zapowiadając materiał o ewentualnych poszkodowanych działalnością TW Bolka.

"To zwykłe plotkarstwo"

Tymczasem sprawa braku przeprosin jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Dziennikarka "Gazety Wyborczej" Agnieszka Kublik napisała na Twitterze, że na sprostowanie informacji o opinii grafologa "ponoć nie pozwoliła szefowa" redakcji "Wiadomości" Marzena Paczuska.

Na wpis odpowiedziano z oficjalnego konta "Wiadomości TVP", które do tej pory zamieszczało tylko wpisy z odnośnikami do materiałów. "Ponoć? - to zwykłe plotkarstwo" - napisano.Wcześniej Paczuska stwierdziła, że "Wiadomości" nie zmanipulowały informacji o badaniu grafologicznym. "Dość tej histerii. Ziemiec przeprosił" - napisała.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy przeprosiny powinny pojawić się w 'Wiadomościach'?
Więcej o:
Komentarze (481)
Tak Ziemiec "odniósł się" dziś w "Wiadomościach" do podania nieprawdy ws. TW "Bolka"
Zaloguj się
 • dkowalewa

  0

  Chyba mocno ją uderzyło to stwierdzenie, ale co tam dziewczyna się podobno rozwija, bierze nawet jakieś prywatne lekcje arabskiego i ostatnio w mieście wrocław chodziła do Preply na taniec współczesny

 • mezokrata

  Oceniono 2 razy -2

  Jak Pan lis podawał sensacyjne doniesienia na temat wpisu dokonanego rzekomo przez córkę Pana dudy, toście to w dupie mieli. A dzisiaj obrońcy moralności? Jak podawaliście, ba dalej podajecie kłamstwa o tych pseudo uchodźcach to w porządku. Podwójne standardy to u was norma. Skąd to oburzenie? Teraz pan Wałęsa nie wymiga się z tego. Gdyby powiedział, podpisałem, bo takie parszywe czasy były...zrozumiałbym.... Bo były parszywe czasy, tak jak dziś. Zastanawiam się tylko dlaczego wy dzisiaj stoicie tam, gdzie komuna wtedy?

 • block-buster

  0

  Zaluje bardzo,ale znam faceta.Oslizgla swinia.Teraz nawilza kaczora...DLA MNIE JUZ POPELNIL SEPPUKU!

 • jeak

  Oceniono 3 razy 3

  To nie jest redaktor tylko lektor, nie ma co Go ganić. Odpowiedzialny jest ten, który ma kazał to powiedzieć.

 • Oceniono 4 razy 4

  Może pachołek gestapowca KURSKIEGO i ojszczynogi KACZORA przeprosi w WIADOMOŚCIACH, że BEZCZELNIE POD DYKTANDO PISIORÓW KŁAMAŁ.

 • jerzysm42

  Oceniono 3 razy 3

  Pamiętam dziennikarzy "Dziennika Telewizyjnego" w czasie stanu wojennego i ich piękne mundurki. Ilu Ziemców było między nimi nie pamiętam.

 • kochamrydzyka

  Oceniono 3 razy 3

  Napisal bo wiedzial ze podpisy sfalszowal PIS-owski ekspert od grafologi.

 • kochamrydzyka

  Oceniono 4 razy 4

  Oto jak Kacza dyktatora wykorzystuje media publiczne to propagowania spreparowanych klamstw I bezpodstawnych zarzutow w drodze do zagwarantowania sobie totalitarnej wladzy.

 • fullajt

  Oceniono 4 razy 4

  Gdzie Polsko idziesz, qrwa, gdzie idziesz...

  A jak dojdziemy już do tej przepaści, to zaczniemy spychać w nią przeciwników. A oni uczepią się nas i runiemy razem. A spadając, zanim trzaśniemy o dno i znikniemy z dziejów, będziemy jeszcze przegryzać sobie nawzajem gardła wykrzykując pretensje:
  "Ty jesteś winien!". "Nie! To ty jesteś bardziej winien!". I to właśnie dla nas Polaków było, jest i pewnie zawsze będzie najważniejsze: Kto winien.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX