Ziemiec przeprasza za podanie fałszywej informacji. I pada dobre pytanie...

19.02.2016 08:25
Krzysztof Ziemiec

Krzysztof Ziemiec (http://wiadomosci.tvp.pl/)

Nieprawdziwą informację o udziale grafologa w badaniu akt dot. TW "Bolka" usłyszała w TVP wielomilionowa widownia. Przeprosiny Ziemca na Facebooku dotarły do dużo mniejszej grupy. Czy doczekamy się korekty w dzisiejszym wydaniu "Wiadomości"? - pytają komentatorzy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W wieczornym wydaniu "Wiadomości" w Telewizji Publicznej Krzysztof Ziemiec podał nieprawdziwą informację w sprawie akt znalezionych przez IPN w domu gen. Kiszczaka. Prezenter oświadczył, że autentyczność dokumentów była potwierdzona przez grafologa, co jest nieprawdą.

"Sformułowanie było nadinterpretacją"

Teraz dziennikarz przeprasza za swoje słowa i wyjaśnia, że spisane przez niego sformułowanie było "nadinterpretacją".

"Chcę przeprosić za popełniony błąd. Czuję się niezmiernie skonfundowany nierzetelnością przekazanej przeze mnie informacji i użytym przeze mnie stwierdzeniu o pracy grafologów, którzy mieli zbadać materiały przekazane przez żonę generała Kiszczaka", napisał prezenter na Facebooku.

Szanowni Państwo,Piszę, ponieważ chcę przeprosić za popełniony błąd. Czuję się niezmiernie skonfundowany nierzetelności...

Posted by Krzysztof Ziemiec on 18 luty 2016


"To jest zwyczajne przekłamanie"

Fałszywe informacje i późniejsze próby tłumaczenia Ziemca ostro komentuje Wojciech Krzyżaniak, dziennikarz i ekspert od mediów, zajmujący się od wielu lat telewizją. Rolą prezentera nie jest interpretowanie rzeczywistości - punktuje.

"W tym przypadku w ogóle nie mogło być mowy o jakiejkolwiek INTERPRETACJI, a NADINTERPRETACJA, to już głupi, albo raczej koszmarny Pana żart. To jest zwyczajne przekłamanie, podanie nieprawdy itp. Jeśli uważa Pan, za dziennikarską robotę w pionie INFORMACJI, zajmowanie się INTERPRETOWANIEM rzeczywistości, to przypominam Panu, że to jest rola komentatorów, tzw. publicystów itd." [pisownia oryginalna], czytamy w liście do Ziemca zamieszczonym na blogu wTelewizji.

Krzyżaniak w swojej krytyce nie jest osamotniony.

"W 'Wiadomościach' też pojawi się korekta?"

Marek Migalski, politolog i były polityk, przekazał dalej pytanie: czy sprostowanie pojawi się również w dzisiejszych "Wiadomościach"?

Głos w sprawie nieprawdziwych informacji dotyczących grafologa zabrał też Tomasz Lis. "W tzw. Wiadomościach Ziemiec już zupełnie bezczelnie kłamie o grafologu", napisał dziennikarz na Twitterze.

Podobnie krytyczny wobec słów prezentera jest Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej".O komentarz ws. wypowiedzi Krzysztofa Ziemca i odpowiedź na pytanie, czy w dzisiejszym wydaniu "Wiadomości" pojawi się jej sprostowanie, poprosiliśmy rzecznik TVP. Czekamy na odpowiedź.

Polityczny portret Lecha Wałęsy. Książka "Wódz" dostępna na Publio.pl >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy oglądasz ''Wiadomości'' TVP w obecnym wydaniu?

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (536)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 153 razy 131

  No to panie Ziemiec proszę przeprosić w głównym wydaniu wiadomości , żeby do wszystkich dotarło

 • mielocyt

  Oceniono 96 razy 88

  List otwarty do Jacka Kurskiego

  Szanowny Panie,

  Wczoraj (18.2.16) zamieścił Pan obszerne materiały na temat TW "Bolka". Ponieważ jest Pan prezesem Najbardziej Obiektywnej Telewizji na Świecie oczekuję, że dzisiaj - dla równowagi - przedstawi Pan równie obszerne materiały o TW "Balbinie".

  Bez wyrazów szacunku -

  Adam Nowak, Opole (TW "Ciemny lud to kupi")

 • block-buster

  Oceniono 106 razy 84

  Ziemiec juz dla mnie umarl.To byl zawsze fatalny reporter.Jechal przez lata na swoim raku i wyjsciu ze smiertelnej choroby.Teraz stal sie lizydupem kaczora...

 • fakiba

  Oceniono 99 razy 81

  To nie była nadinterpretacja tylko wykonanie polecenia samego Kurskiego , w wiadomościach przeprosin pewnie nie będzie

 • agent-0700

  Oceniono 78 razy 66

  A teraz odszczekaj to Panie Ziemiec na antenie bo babcie nie maja FB i takie wrzutki niesprawdzone to możesz Pan właśnie na FB puszczać a nie na antenie na cały kraj.

 • tuntura

  Oceniono 83 razy 65

  To nie jest konto Ziemca na fb.to jest fake. Ten facet mówi co mu karzą tak jak Kurskie Dudy i inne Pisowskie wynalazki.Musi facet nawilżać bo w przeciwnym razie wyleci z pracy.Marionetki kurdupla.

 • rasmc

  Oceniono 61 razy 53

  Proszę pana redaktora o sprostowanie na wizji, wobec tych milionów ogłupiałych widzów TVP. Na fb to se możesz lajkować d. prezesa.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 67 razy 53

  Dziwne by raczej było, jak by podano w pisiej narodowo-socjalistyczej TV jakiekolwiek prawdziwe informacje.
  Po to przecież zostawiono w pisiej narodowo-socjalistycznej TV samych tylko pisich kłamców, pisich wypróbowanych przydupasów.i pisich popaprańców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje