TVP nie miała zgody na emisję nagrań. Przewodniczący Rady IPN: Zastosowano propagandowe chwyty

1. TVP wyemitowało fragmenty nagrań rozmów z Magdalenki
2. Właścicielem materiału jest IPN, który nie wyraził zgody na emisję
3. Emisja kolejnych fragmentów stoi pod znakiem zapytania

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

TVP Info opublikowała fragmenty nagrań rozmów z Magdalenki bez zgody Instytutu Pamięci Narodowej. Właścicielem tych materiałów jest IPN - powiedział w rozmowie z Onetem prof. Antoni Dudek, przewodniczący Rady IPN.

Dudek zaznaczył, że pokazywanie pociętych fragmentów obrad w Magdalence, bez komentarza eksperta "nie ma większego sensu". - Trzeba mieć świadomość, że to tylko część większej całości. Nie wiem, dlaczego TVP je wyemitowała. Ponadto, Cezary Gmyz nie jest ich właścicielem - stwierdził i dodał: - Z "dźwięku kieliszków" niewiele można wywnioskować. Jeśli ktoś jest odpowiedzialny, powinien przedstawić odpowiednią analizę tych nagrań, a nie stosować propagandowe chwyty.

Nawiązując do Gmyza, Dudek odnosił się zapewne m.in. do zapowiadanej przez prawicowego dziennikarza premiery filmu zrealizowanego na podstawie taśm, do których on sam rzekomo "dotarł".Informacja zamieszczona na stronie serwisu Fronda.pl

TVP emituje niepublikowane materiały z Magdalenki [ZOBACZ NAGRANIE] >>>

Kolejnych emisji nie będzie?

Przewodniczący Rady IPN jest autorem scenariusza do niemal godzinnego filmu wyprodukowanego na postawie nagrań z Magdalenki. Film przybliża rozmowy na temat uprawnień prezydenta, sposobu wyboru posłów i senatorów czy represji podczas stanu wojennego. Materiał miał zostać pokazany w przyszłym tygodniu, jednak - jak mówi prof. Dudek - w tej sytuacji emisja stoi pod znakiem zapytania.

"Surowe" materiały zostały z kolei pokazane tylko w jednej odsłonie. Wbrew zapowiedziom, po godzinie 22 nie emitowano kolejnych fragmentów.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (419)
TVP nie miała zgody na emisję nagrań. Przewodniczący Rady IPN: Zastosowano propagandowe chwyty
Zaloguj się
 • heepurian

  0

  Niech Błaszczak i Ziobro zrobią porządek z dopalaczami. Krytykowali poprzednich ministrów to teraz mają okazję się wykazać. Ale zamiast tym co ważne teraz to się podniecają jakimiś pociętymi taśmami sprzed ćwierć wieku.

 • rtaj

  0

  Czego wymagać od pisowskiego czopka. Jest to cd.dobrej zmiany i pogłębiania chamstwa w zyciu publuicznym przez hołotę pisowską.

 • squadack

  0

  2:28, lewy róg stołu...

 • gwsraka

  Oceniono 2 razy 0

  O godzinie 20.00 nie można reklamować alkoholu a już napewno nie można wódki, więc GW ma rację nie powinno być tego filmu o tej godzinie. Na koszt państwa każdy powinien dostać CD z pełnym nagraniem do domu.

 • gwsraka

  Oceniono 2 razy 0

  Dlaczego GW chce by zabronić pokazywać coś na czym nie ma przemocy i sexu? A wolność słowa? Heee?

 • gwsraka

  Oceniono 1 raz -1

  Widzieliście uśmiech szefa GW? Moja mama dostała padaczki podczas kolacji :( Wszystko zwróciła co zjadła i 20h po tej sytuacji nie chce z nikim rozmawiać. Zypełnie jak ludzie którzy zobaczą "aliena", później przez tygodnie są zamknięci w sobie.

 • flyer

  Oceniono 2 razy 2

  Bronek W znów latał z pendrivem/dyskietką po IPNie, czy sami im dali te nagrania, a teraz głupa walą, że nie zgadzali się na emisję?

 • paseo

  Oceniono 3 razy 3

  Dwa miesiace minely od znalezienia teczek Rajmunda Kaczynskiego .Gdzie one sa ????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX