Ziemiec w "Wiadomościach" podał nieprawdę w sprawie teczki TW "Bolka". Teraz przeprasza

18.02.2016 20:33
Krzysztof Ziemiec

Krzysztof Ziemiec (http://wiadomosci.tvp.pl/)

"Wiadomości" TVP poinformowały, że autentyczność dokumentów znalezionych w domu Czesława Kiszczaka została potwierdzona przez grafologa. Prezes IPN informował jednak, że badania grafologiczne nie zostały przeprowadzone. Prezenter "Wiadomości" już przeprosił za swoje słowa.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nie wiadomo jeszcze, kiedy IPN ujawni wszystkie znalezione dokumenty, bo na razie bada je prokurator. Wiadomo, że materiały są autentyczne, co potwierdził grafolog - powiedział w czwartek prowadzący "Wiadomości" Krzysztof Ziemiec.

Informacja ta nie jest prawdziwa. Prezes IPN Łukasz Kamiński poinformował, że badania grafologiczne nie zostały jeszcze przeprowadzone i prawdopodobnie będą trwały kilka tygodni.

"Wałęsa był współpracownikiem SB"

Ziemiec już na samym początku programu orzekł, że dokumenty "znalezione w domowym, prywatnym archiwum Czesława Kiszczaka są autentyczne", a IPN "potwierdza, że były prezydent Lech Wałęsa był współpracownikiem SB".

Dokumenty choć są autentyczne, mogły zostać sfabrykowane, o czym również mówił prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Tego dowiemy się dopiero po dokładnych badaniach ekspertów. Jednoznaczne stwierdzenie, że Lech Wałęsa był współpracownikiem SB jest więcej zbyt daleko idące, szczególnie w przypadku głównego programu informacyjnego telewizji publicznej.

"Sformułowanie było nadinterpretacją"

Prezenter na swoim profilu na Facebooku sprostował swoje słowa.

- Chcę przeprosić za popełniony błąd. Czuję się niezmiernie skonfundowany nierzetelnością przekazanej przeze mnie informacji i użytym przeze mnie stwierdzeniu o pracy grafologów, którzy mieli zbadać materiały przekazane przez żonę generała Kiszczaka. Oświadczam, że moje i tylko moje, tzn napisane przeze mnie sformułowanie było NADINTERPRETACJĄ - napisał Ziemiec.

Szanowni Państwo,Piszę, ponieważ chcę przeprosić za popełniony błąd. Czuję się niezmiernie skonfundowany nierzetelności...

Posted by Krzysztof Ziemiec on Thursday, 18 February 2016
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (936)
Zaloguj się
 • 12jane

  Oceniono 301 razy 265

  ...nie wstyd ci chłopie tak kłamać jak ci każą,a gdzie twój rozum i honor...

 • kuma1

  Oceniono 177 razy 159

  To już nie jest TVP tylko Tuba PIS . To tak jak w czasie okupacji szczekaczka na usługach bolszewika, prowokatorów i konfidentów PIS.

 • fakiba

  Oceniono 165 razy 143

  Widocznie Kurski widział na własne kaprawe ślepia jak te badania przeprowadzali , albo sam je "przeprowadzał" i tak kazał Ziemcowi mówić , robota droższa od prawdy

 • mlp09okn

  Oceniono 144 razy 128

  Szkoda tylko, że wdowa po Kiszczaku nie przekazała tych dokumentów rok wcześniej... Przynajmniej ujawniliby teczkę TW Kaczora... Być może TW Kaczor nie byłby teraz naczelnikiem państwa...

 • miroslaw_a_r

  Oceniono 109 razy 99

  Redaktor Ziemiec wpisuje się w obraz spikerów Dziennika Telewizyjnego z czasów stanu wojennego - tylko munduru mu brak

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje