Delfinek zmarł z odwodnienia, bo turyści robili sobie z nim zdjęcia

18.02.2016 11:29
Delfin rozchwytywany na plaży

Delfin rozchwytywany na plaży (Hernan Coria)

Tłum otoczył wyciągniętego z wody delfinka na argentyńskiej plaży. Turyści brali go na ręce i robili sobie z nim zdjęcia. Maluch zginął przez ich bezmyślność.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdarzenie sfotografował Hernan Coria. Na jego zdjęciu widać ludzi, którzy obnoszą delfinka po plaży jak trofeum, tłoczą się, żeby go dotknąć i zrobić sobie z nim selfie.

Zadręczony zwierzak to delfin La Platy, zwany też toniną małą. To wyjątkowo wrażliwy gatunek."Toniny nie mogą pozostać długo poza wodą. Mają grubą skórę, a pod nią warstwę tłuszczu. Pomaga im to zachować ciepło. Delfin został gwałtownie wyciągnięty z wody, przez co przegrzał się i odwodnił" - tłumaczy argentyński oddział fundacji Wildlife Foundation, który nagłośnił sprawę.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (96)
Zaloguj się
 • faustxyz

  Oceniono 42 razy 42

  Łajdactwo, skrajny egoizm. Barbarzyństwo zamiast zanikać, wydawałoby się to logiczne, nasila się. Mało kogo stać na empatię, dziki tłum i ani jednego przyzwoitego człowieka...

 • el.pistolero

  Oceniono 34 razy 34

  Fejsbuś i Instagram zamiast mózgów....
  Niestety, już ponad miliard takich imbecyli, a ilość cały czas rośnie.

 • thadde

  Oceniono 20 razy 18

  Nigdy nie zrozumiem dlaczego rządy nawołują do zwielokrotnienia rozmnażania się ludzi skoro jak na dłoni widać , że jest nas o wiele za dużo. Połowa populacji to na dodatek durnie.

 • Abe Ce

  Oceniono 22 razy 16

  I NIKT NIE ODPOWIADA ZA JEGO SMIERC ?

  OSOBA KTORA GO TRZYMA, POWINNA ZOSTAC ZAMKNIETA JAK CZLOWIEK ZA UMYSLNE SPOWODOWANIE SMIERCI JAK I RESZTA PLAZOWICZOW TAKZE, I W DODATKU POWINNI SIE COFNAC DO SZKOLY BY SIE NAUCZYC PODSTAW I JESZCZE GRZYWNE ZASADZIC, BO JAK BY TO BYL CZLOWKE TO DOZYWOCIE BY DOSTAL KTOS ZA ZNECANIE SIE A TUTAJ .,.....

  GDZIE SA CI KTORZY NAS STWORZYLI, PROSZE O USUNIECIE RASY : CZLOWIEK Z PLANETY EARTH.

 • olias

  Oceniono 15 razy 15

  nowy gatunek dziczy XXI w. tłum niedorozwojów ze smartfonami. to musi się skończyć źle - coraz więcej możliwości ćwoków pozostałych na etapie wiejskich głupków. tyle ze jeszcze niedawno takiego głupka wieś pokazywała palcami, a teraz wiejski głupek to standard. wzorzec.
  na dodatek bezmyślne bydło pozbawione odczuć głębszych niż odbyt.

 • fernando51

  Oceniono 15 razy 15

  Jak widać debili nigdzie nie brakuje.

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 18 razy 12

  Ale bydla na tej plazy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje