Prezydent Duda podpisał ustawę "500+". "To wielki skok, poziom ubóstwa spadnie do 11%"

Andrzej Duda

Andrzej Duda (SŁAWOMIR KAMIŃSKI AG)

1. Andrzej Duda podpisał rządową ustawę "500+"
2. Duda: Ten program sprawi, że poziom ubóstwa spadnie do 11%
3. Prezydent podziękował też rządowi za "początek dobrej zmiany"
Prezydent podpisał dzisiaj rządową ustawę "500+". Wcześniej Andrzej Duda wygłosił przemówienie, w którym chwalił program Prawa i Sprawiedliwości.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę ten podpis złożyć - rozpoczął prezydent. - To szczególnie ważna w dzisiejszej Polsce ustawa, kiedy wiele dzieci żyje w biedzie. Sprawi, że poziom ubóstwa spadnie, zgodnie z wyliczeniami rządu, do 11% - powiedział Duda.

Dziękował również premier Beacie Szydło oraz minister Elżbiecie Rafalskiej za "zrealizowanie naszego wielkiego zobowiązania wobec Polaków". - Wszystkim, którzy mówią o niezrealizowanych obietnicach, mogę przypomnieć: to ja przedstawiałem, w trakcie kampanii do Europarlamentu w 2014 roku, program dotyczący rodziny. "500+" to ten sam program, jego kontynuacja - przekonywał prezydent.

- To początek naszej dobrej zmiany. Zgodny z najlepszym trendami rozwoju państw demokratycznych. Przykład społecznej gospodarki rynkowej, która polega na redystrybucji - wyjaśniał Duda.

- Ustawa spowoduje, że poziom życia rodzin z dziećmi ulegnie poprawie w sposób skokowy, zwłaszcza tam, gdzie jest problem z pracą i niskie zarobki - powiedział. Stwierdził również, że 500 złotych na dziecko będzie zachętą dla młodych ludzi, żeby mieć dzieci i przyczyni się do poprawy sytuacji demograficznej i gospodarczej Polski.

Na koniec prezydent zaapelował do tych, którzy "500+" krytykowali i "nie wierzyli w powodzenie programu". - Mówiono, że ten program jest do niezrealizowania - mówił Duda. - Ale jest wreszcie rząd, który go realizuje i jest to krok w kierunku bardziej przyjaznej dla obywateli Polski - zakończył swoje wystąpienie Duda, a następnie, w błysku fleszy, uroczyście podpisał ustawę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasChcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Ciemność na sali sejmowej Sejm przyjął program 500+. Chwilę później... ciemność i: "Czego się boicie?"
Komentarze (332)
Prezydent Duda podpisał ustawę "500+". "To wielki skok, poziom ubóstwa spadnie do 11%"
Zaloguj się
 • 12345janka

  0

  Ile w tym kraju durnych przywódców

 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  Skok do szamba z PiSuarów.

 • ramzes-ra

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Profesor Bugaj ma całkowicie rację. Tylko trochę za późno. Rozdanie tych olbrzymich pieniędzy jest obarczone błędami i nie tylko nie spełnia butnych obietnic przed wyborczych, ale wypacza sprawiedliwość i potrzeby szczególnie młodych małżeństw które nie decydują się na pierwsze dziecko głównie z powodów materialnych ale też dlatego że nie mają szans na mieszkanie i nie mają stałej pracy.

 • stachkaz47

  0

  SZKODA słów.
  MAMO! MAMO! chwalą nas!
  -kto nas chwali?
  ja was a wy nas.
  A Elżbieta Rafalska to ta "specjalistka" od ORLIKÓW .

 • ramzes-ra

  Oceniono 1 raz 1

  Ta "dobra zmiana" powinna zacząć się od podjęcia działań powodujących wzrost gospodarczy kraju, który dopiero umożliwia te olbrzymie wypłaty. Dokonywanie tych wypłat głównie poprzez zwiększanie deficytu budżetu, to droga do dalszego obniżenia wartości polskiej złotówki a co za tym idzie obniżenia wiarygodności polskiej gospodarki. Zamiast kolejnych działań rządzących powodujących niezadowolenie, bądź zdecydowany sprzeciw społeczny jak próba pozbawienia autorytetu Trybunału Konstytucyjnego,ustawa o policji.czy obecnie kolejna próba ataku na Wałęsę,klasa rządząca powinna budować a nie niszczyć i łączyć a nie dzielić. Tylko czy oni chcą i potrafią to robić? W każdym demokratycznym kraju rządzący są rozliczani głównie z tego jak rozwijają gospodarkę i zwiększają dochód narodowy i zapewne u nas tak będzie,choć po 100 dniach rządów wygląda to bardzo źle.

 • dzikimietek

  0

  dlatego go wybraliśmy żeby nam teraz wszystko podpisywał :)

 • wan20_3

  Oceniono 4 razy 4

  Ten facet się na początku kadencji sku...... i nie istnieje jako autorytet. Niech się wypcha tym bełkotem i propagandowym pieprzeniem zawodowego gadacza czyli papugi.

 • zyks

  Oceniono 3 razy -3

  Wielki Skok Do Raju. PO, jak już nie mogła więcej nakraść, to paliła pieniądze, byleby ludziom nie dać. A Beata I Wielka i Dudu, na polecenie Prezesa, dali. I będą jeszcze więcej dawać. A wy się w tyłek ugryźcie !

 • osservatorepissore2015

  Oceniono 1 raz 1

  Jak niewiele trzeba, by uszczęśliwić pana Andrzeja - kawałek długopisu ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje