Prezydent Duda podpisał ustawę "500+". "To wielki skok, poziom ubóstwa spadnie do 11%"

17.02.2016 12:11
Andrzej Duda

Andrzej Duda (SŁAWOMIR KAMIŃSKI AG)

1. Andrzej Duda podpisał rządową ustawę "500+"
2. Duda: Ten program sprawi, że poziom ubóstwa spadnie do 11%
3. Prezydent podziękował też rządowi za "początek dobrej zmiany"
Prezydent podpisał dzisiaj rządową ustawę "500+". Wcześniej Andrzej Duda wygłosił przemówienie, w którym chwalił program Prawa i Sprawiedliwości.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę ten podpis złożyć - rozpoczął prezydent. - To szczególnie ważna w dzisiejszej Polsce ustawa, kiedy wiele dzieci żyje w biedzie. Sprawi, że poziom ubóstwa spadnie, zgodnie z wyliczeniami rządu, do 11% - powiedział Duda.

Dziękował również premier Beacie Szydło oraz minister Elżbiecie Rafalskiej za "zrealizowanie naszego wielkiego zobowiązania wobec Polaków". - Wszystkim, którzy mówią o niezrealizowanych obietnicach, mogę przypomnieć: to ja przedstawiałem, w trakcie kampanii do Europarlamentu w 2014 roku, program dotyczący rodziny. "500+" to ten sam program, jego kontynuacja - przekonywał prezydent.

- To początek naszej dobrej zmiany. Zgodny z najlepszym trendami rozwoju państw demokratycznych. Przykład społecznej gospodarki rynkowej, która polega na redystrybucji - wyjaśniał Duda.

- Ustawa spowoduje, że poziom życia rodzin z dziećmi ulegnie poprawie w sposób skokowy, zwłaszcza tam, gdzie jest problem z pracą i niskie zarobki - powiedział. Stwierdził również, że 500 złotych na dziecko będzie zachętą dla młodych ludzi, żeby mieć dzieci i przyczyni się do poprawy sytuacji demograficznej i gospodarczej Polski.

Na koniec prezydent zaapelował do tych, którzy "500+" krytykowali i "nie wierzyli w powodzenie programu". - Mówiono, że ten program jest do niezrealizowania - mówił Duda. - Ale jest wreszcie rząd, który go realizuje i jest to krok w kierunku bardziej przyjaznej dla obywateli Polski - zakończył swoje wystąpienie Duda, a następnie, w błysku fleszy, uroczyście podpisał ustawę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasChcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (332)
Zaloguj się
 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 101 razy 83

  Duda łże, że daje nam cokolwiek. On nie ma adnych pieniędzy. Ja daję! To z moich podatków zabiera i oddaje watasze. Dlatego pisowe trolle ustawcie sie w kolejcie i mi dziękujcie za te pieniądze.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 78 razy 56

  Pracujący rodzice z jednym dzieckiem zarabiający 2700 miesiecznie nie łapią się na program i jednocześnie nie stać ich na drugie dziecko. Więc nawet będąc katolikami znają matematykę i nie chcą spieprzyć życia nowemu dziecku.

  Zamożny poseł z żoną "specjalistką" w spólce skarbu państwa i dwójką dzieci dostanie ekstra 6000 rocznie. Akurat na dopłatę za skórę i klimę w nowej furze.

  Brawo "pan prezydent". Brawo PiS.

 • andrew-live

  Oceniono 60 razy 54

  LUDZIE ,WYBORCY PISU,TEN FACET NIC NIE DAJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO NASZE PIENIĄDZE NASZE PODATNIKÓW,ZA KTÓRE KUPUJE GŁOSY PISOWSKIE,STRZAŁ W STOPĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • muszszka

  Oceniono 49 razy 41

  A czy to przypadkiem nie chodziło o "wzrost dzietności", a nie o "spadek poziomu ubóstwa"??? To wcale nie jest to samo, jak się spojrzy na to, kto dostanie 500 zeta a kto nie. Sami się w tym zakałapućkaliście i mam nadzieję że to będzie wasz gwóźdź do politycznej trumny!

 • a_contrario

  Oceniono 44 razy 40

  Brawo, właśnie osoby z płacą minimalną zostały sponsorami dzieci milionerów ...

 • ssaassaa

  Oceniono 49 razy 39

  No to już nie rozumiem, ta ustawa miała w końcu zachęcać do rodzenia dzieci czy do wychodzenia z ubóstwa? Mogłyby się pisiaki zdecydować

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 42 razy 36

  Szkoda że nie poziom ubóstwa intelektualnego w pańskiej macierzystej partii "prezydencie". 11% to byłby niesłychany wręcz wynik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje