"GF": Akcja CBA w domu właściciela "Wprost" i "Do Rzeczy". "Wjechali w pełnym rynsztunku"

17.02.2016 11:39
Michał M. Lisiecki, prezes PMPG

Michał M. Lisiecki, prezes PMPG (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w poniedziałek rano (15 lutego) weszli do mieszkania Michała Lisieckiego, właściciela tygodników "Wprost" i "Do Rzeczy" - podaje "Gazeta Finansowa".

Polub i bądź na bieżąco!

- Duża awantura była. Wjechali w pełnym rynsztunku - powiedział "GF" jeden z sąsiadów Lisieckiego.

"Funkcjonariusze wykonywali czynności na zlecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, która prowadzi śledztwo w sprawie nielegalnego nagrywania polityków. Według naszych informatorów CBA dokonało przeszukania i zajęcia nośników elektronicznych należących do Lisieckiego" - czytamy na stronie "Gazety Finansowej".

Z kolei jak informuje "Rzeczpospolita", CBA przyszło po dokumenty finansowe związane ze spółką, z którą firma Lisieckiego dawno temu miała kontakty handlowe. - Sprawa nie ma nic wspólnego a podsłuchami - powiedziała dziennikarzom gazety prok. Renata Mazur, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Prokuratura twierdzi, że chodzi o śledztwo prowadzone w wydziale gospodarczym a dotyczące nieprawidłowości w postępowaniu upadłościowym jednej firmy. - Pan Lisiecki nie jest w kręgu naszego zainteresowania. Może być jedynie w posiadaniu dokumentów finansowych, których poszukujemy do naszego postępowania. Firma Michała Lisieckiego miała z firmą w stosunku do której prowadzimy postępowanie kontakty handlowe - dodala prok. Mazur.

Rzeczniczka prokuratury nie ujawniła jednak, o jaką spółkę dokładnie chodzi.

Także sam Lisiecki zdementował informacje podane przez "Gazetę Finansową", jakoby wejście CBA miało związek z aferą taśmową.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (267)
Zaloguj się
 • wmc-33

  Oceniono 131 razy 113

  Widać nie tylko PO się nagrała. Zabawy w praworządność się skończyły. Albo wszystko odda i ładnie wyśpiewa, albo zapomni, jak Słońce wyglądało.

 • czechy11

  Oceniono 123 razy 107

  Moze Balbina w szpitalu na rutynowych badaniach dogorywa a janczarzy systemu stalinowcy Zbyszek Ziobro i Jaki rozpoczęli walkę o władzę z frakcja neohitlerowców?

 • apolis

  Oceniono 97 razy 87

  A tak chłopcy nawilżają w każdym numerze swych pism niepokornych... Okazuje się, że jeszcze za mało...
  Do dzieła, niepokorni! Żele w dłoń i budować 4 erpe, bo i do was wjadą chłopcy Kamińskiego. A wtedy żadne kremy wam nie pomogą...

 • strach_sie_bac

  Oceniono 93 razy 85

  hahahahahaha, Były Fakty i Mity, teraz od Rzeczy CBŚP kontra CBA, a za wszystkim stoi Błaszczak i Ziobro. Założę się, że materiały właściciela od Rzeczy nie wykażą żadnych podsłuchów a w ogóle to nie ma sprawy (co stanie się z prawdziwymi materiałami ? któż to wie :)

 • leszek.30

  Oceniono 89 razy 71

  Teraz kolej na "wjazd" służb specjalnych PiS-komuny, do budynków Agory , TVN i masowe aresztowania...! Później , zapewne , będzie ogłoszony Stan Wojenny , obowiązujący wobec wszelkiej opozycji wobec PiS-komuny, czy sekty Rydzyka..!

 • koniepobetonie

  Oceniono 79 razy 69

  Jeżeli nawet będą dowody w Od Rzeczy, znikną ! To działania pod publiczkę ! Ciemny lud wszystko kupi ...

 • czechy11

  Oceniono 72 razy 62

  TW Balibina z Żoliborza (Kaczynksi) podziękował sługusowi za tytuł Człowieka Roku

 • bromba4321

  Oceniono 60 razy 54

  Hehehehehe. Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Mają swoją inwigilację :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje