Kobieta zaatakowana w szwedzkim metrze. Ludzie reagowali, ale tylko Polak w TAKI sposób [WIDEO]

16.02.2016 08:30
Eksperyment w Sztokholmie

Eksperyment w Sztokholmie (youtube.com/NormelTV)

Sztokholmskie metro. Ludzie spieszą się do pracy. Nagle w tłumie mężczyzna zaczyna ubliżać kobiecie, popychać ją. Przechodnie próbują przemówić mu do rozsądku. Ale dopiero reakcja Polaka w tym eksperymencie społecznym naprawdę przyciąga uwagę...

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Twórcy filmu postanowili sprawdzić, jak przechodnie reagują na sytuację, gdy w miejscu publicznym kobietę poszturchuje mężczyzna. Ludzie są zaniepokojeni, większość interweniuje, jednak wisienką na torcie jest reakcja młodego Polaka, który bez wahania rusza do akcji. I przy okazji nie przebiera w słowach...Jeśli chcecie zobaczyć naszego rodaka w akcji, puśćcie wideo od mniej więcej 2:42.

Akcja była częścią eksperymentu na temat przemocy wobec kobiet. Przeprowadzono go na stacji sztokholmskiego metra, gdzie miesiąc wcześniej doszło do prawdziwego ataku. W pierwszych minutach filmu możemy zobaczyć, jak mężczyzna próbuje okraść starszą panią, wchodzącą po schodach. Gdy matka z dziećmi próbuje ją ostrzec, zostaje pobita przez niedoszłego złodzieja.

I w tej sytuacji o mało nie doszło do rękoczynów. - Przeproś ją - mówił Polak do "agresora" i widać było, że ma ochotę przykładnie go ukarać. Jednak aktorzy w porę go poinformowali, że to tylko eksperyment. - Zrobiłeś to świetnie - chwalili go.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (396)
Zaloguj się
 • kermit.dolomit

  Oceniono 238 razy 86

  Jakby napastnik był arabem albo murzynem to Polak oskarżony o rasistowski atak już by siedział w więzieniu a reszta szwedzkiej gawiedzi udając że nic się nie stało lamentowałaby nad biednym imigrantem z Afryki/Bliskiego Wschodu który jakoś musi odreagować wojnę i tułaczkę przez całą Europę

 • ragefox

  Oceniono 67 razy 55

  Jestem zaskoczony ale wszyscy (większość) reagowała.
  Polak najbardziej zdecydowanie.

 • nino.rota

  Oceniono 81 razy 43

  Polacy ostatnim ratunkiem umierajacej EUropy. Tak jak za Sobieskiego...

 • krzysiozboj

  Oceniono 57 razy 39

  Dziwne uczucie, rodak sypnął kur...mi, chętnie dałby komuś po ryju a ... nie wstyd się przyznać do niego ;)

 • artur.1967

  Oceniono 51 razy 35

  swoją drogą to na tym filmiku który można sobie obejrzeć w necie i który tu przywołali to gdy męzczyzna o dziwnie nieszwedzkiej karnacji daje po gębie szwedce z dwójką małych dzieci to nikt nie reaguje.

 • plorg

  Oceniono 99 razy 23

  Tak wygląda szwedzkie wykastrowane lewactwo kontra normalny człowiek (czyli "wróg" kobiety i "gwałciciel").

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje