Jarosław Kaczyński w szpitalu. Polsat News: to rutynowe badania

Jarosław Kaczyński podczas bloku głosowań 30 grudnia 2015 roku

Jarosław Kaczyński podczas bloku głosowań 30 grudnia 2015 roku (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

1. "Fakt" poinformował, że Jarosław Kaczyński trafił do szpitala
2. Lider PiS miał udać się do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie
3. Wedle Polsat News Kaczyński "przechodzi rutynowe badania medyczne"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Lider PiS jest w warszawskim Wojskowym Instytucie Medycznym - poinformował w poniedziałkowy wieczór "Fakt". "Nie wiemy, czy Kaczyńskiemu dolega coś poważnego" - pisał tabloid, dodając, że prawdopodobnie chodzi po prostu o "rutynowe badania".

Sprawy nie chciała komentować ani rzeczniczka PiS Beata Mazurek, ani władze szpitala. - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam. Nie jestem upoważniony do udzielania informacji w tej sprawie - mówił "Faktowi" rzecznik szpitala przy ul. Szaserów płk dr n. med. Grzegorz Kade.

Nieoficjalne informacje o rutynowych badaniach prezesa potwierdził m.in. reporter Polsat News Andrzej Wyrwiński oraz zbliżony do PiS serwis Niezalezna.pl. "Lider prawicy przechodzi rutynowe badania stanu zdrowia, którym poddaje się co roku" - pisze Niezalezna.pl.

Kaczyńskiego problemy ze zdrowiem

O tym, że prezes PiS ma kłopoty zdrowotne, media informowały także w czerwcu 2014 roku, kiedy to Kaczyński nie wziął udziału w obchodach 25. rocznicy wyborów czerwcowych. - To nic poważnego. Przechodzi badania związane z alergicznymi dolegliwościami - mówił wówczas w rozmowie z "Super Expressem" poseł PiS Joachim Brudziński. W mediach spekulowano o "ostrym ataku alergii" i przemęczeniu prezesa.O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
  • Jarosław Kaczyński Kaczyński zapowiada mobilizację na wiosnę. "Trzeba ciągle walczyć"
  • Witold Waszczykowski Waszczykowski w sprawie satyry z Kaczyńskim. "MSZ zapyta, czemu służą takie wybryki"
  • Jarosław Kaczyński, okładka "Do rzeczy" Biceps kulturysty i peleryna superbohatera. To nie Marvel ani DC. To Kaczyński na okładce "Do Rzeczy"

Najnowsze informacje