Był prezesem radia przez jeden dzień. Bo należał do PZPR

15.02.2016 08:55
Radio Zachód

Radio Zachód (Materiały prasowe)

Prezes Radia Zachód Wilhelm Korotczuk zrezygnował następnego dnia po swojej nominacji - podaje portal Press.pl. - Stosując metody z czasów SB, wyciągnięto dokumenty sprzed 36 lat - napisał Korotczuk.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak podaje Press.pl minister skarbu powołał Korotczuka na stanowisko prezesa Radia Zachód w czwartek. W piątek ten złożył rezygnację, którą minister skarbu przyjął.

- Uważam się za osobę kompetentną, rzetelną i wiarygodną, by kierować lubuską rozgłośnią radia publicznego. Niestety, w ostatnich dniach rozpętano polityczną nagonkę na moją osobę. Stosując metody z czasów SB, wyciągnięto dokumenty sprzed 36 lat, gdy jako student byłem członkiem PZPR. Wstąpiłem do tej organizacji, jak wielu Polaków, tylko ze względu na konieczność uzyskania mieszkania. Nigdy z tego tytułu nikt nie został przeze mnie skrzywdzony - napisał Korotczuk w oświadczeniu zamieszczonym na stronie Radia Zachód.

Jak pisała zielonogórska "Gazeta Wyborcza", nowy szef publicznego Radia Zachód zjawił się w rozgłośni osobiście. - Wybrał już sobie gabinet. Zrobił obchód, zaczął wzywać ludzi na dywanik - opowiadał jeden z dziennikarzy publicznej rozgłośni.

Więcej o kulisach powołania Korotczuka na stronach zielonagora.wyborcza.pl.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (301)
Zaloguj się
 • batura3

  Oceniono 181 razy 157

  Prosimy o komentarz ex członka partii i prokuratora stan wojennego towarzysza Stanisława Piotrowicza oraz paru innych ex partyjnych członków PZPR-u /PiS- :-))))))

 • window_licker

  Oceniono 126 razy 124

  ale w czym problem? w PZPR? nie sądzę...
  Wojciech Jasiński PiS-były Minister Skarbu IV RP obecnie szef Orlenu z nadania PiS- Właśnie podpisał długoletni kontrakt z Putinem na dostawy rosyjskiej ropy powyżej cen rynkowych. Członek PZPR,, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych ... rozwiń całośćw Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB- decydował o przyznawaniu paszportów, sprawdzał kto chrzci dzieci, chodzi do kościoła. W czasie debaty sejmowej, indagowany na okoliczność przynależności do PZPR Jasiński nie przyznał się do tego, a w jego życiorysie zaprezentowanym posłom nie było na ten temat ani słowa.

  Krzysztof Czabański PiS- Wiceminister Kultury, dziennikarz komunistycznych pism `Sztandaru Młodych' i `Zarzewia'. Należał do PZPR. Obecnie odpowiada za bolszewicką czystkę w mediach.

  Stanisław Piotrowicz PiS – działał w PZPR, jako prokurator oskarżał w PRL opozycjonistów i w 1983 roku został odznaczony komunistycznym Brązowym Krzyżem Zasługi. Zdobył rozgłos medialny, ogłaszając w 2001 na konferencji prasowej o powodach umorzeniu śledztwa w sprawie molestowanie małoletnich przez proboszcza parafii w Tylawie. Ta decyzja została uchylona przez prokuratora Prokuratury Okręgowej w Krośnie, a w 2004 duchowny pedofil został prawomocnie skazany.

  Maciej Łopiński PiS – Minister w Kancelarii Prezydenta, należał do PZPR i pracował na nomenklaturowym stanowisku sekretarza redakcji gdańskiego tygodnika `Czas', klasycznego pisma partyjnego `po linii i na bazie' (szefostwo z PZPR-owskiej nomenklatury, cenzura, wytyczne z KW itd.).

  Andrzej Kryże PiS - Wiceminister Sprawiedliwości IVRP- członek PZPR do jej końca. Skazywał w stanie wojennym. Skazał między innymi Bronisława Komorowskiego za udział w manifestacji na warszawskim Placu Zwycięstwa w rocznicę odzyskania niepodległości. W uzasadnieniu wyroku pan Kryże napisał m.in., że `demonstracyjnie okazywali lekceważenie dla narodu polskiego, twierdząc m.in., że nie jest on narodem wolnym i niepodległym'. Kryże jako przewodniczący Wydziału IV Sądu Okręgowego w Warszawie organizował też usuwanie sędziów wydających łagodne wyroki wobec działaczy podziemnej opozycji. Syn Romana Kryże- stalinowskiego sędziego, który skazał na śmierć ojca aktora Pawła Wawrzeckiego.

 • hassy

  Oceniono 92 razy 84

  O Piotrowiczu już niżej. Ale mamy też inne gwiazdy (krasnyje). Prezesem Zarządu Orlenu z nowego rozdania jest pan Jasiński, o którym w Polityce (nr 4 z 20-26 stycznia br. str. 23) czytam, że był już nawet nie szeregowym członkiem, ale sekretarzem komitetu wojewódzkiego PZPR - co oczywiście panu Prezesowi Rzeczpospolitej Polskiej nie przeszkadza, bo jest kolegą ze studiów pana Jasińskiego i to wystarczy za najskuteczniejszą pozytywną weryfikację i dekomunizację.

 • free_radical

  Oceniono 94 razy 82

  bo w pisiakowie tez sa dobrzy i zli pzprowcy... a to dziwota skoro kaczak opluwajacy "resortowe dzieci" sam nim jest i mieszka w ukradzionej dla jego tatusia willi?

  plus.google.com/u/0/114951659479707088507

 • munaciello

  Oceniono 74 razy 70

  Rozumiem, że Jasiński, Łopiński, Kryże, Piotrowicz, Czabański, Targalski, Wolski, Pietrzak itd. byli w PZPR dla idei i dlatego PiS im krzywdy nie zrobi, a nawet obdzieli synekurą tu i ówdzie.
  Bo dla prezesa prawdziwe komuchy to byli patrioci.
  Skoro był nim Gierek, który w konstytucję wpisał wieczysty sojusz z ZSRR, to inni tym bardziej.

 • jurek4491

  Oceniono 77 razy 67

  PiSowskie szambo-nurki na każdego coś znajdą , nie jednego nieboszczyka już z grobu wygrzebali , nie odpuszczają też małoletnim dzieciom .
  Tak to jest jak WARCHOŁY dojdą do władzy .
  PiS to najbardziej wredne i podłe ugrupowanie na polskiej scenie politycznej po II wojnie światowej .

 • hen-live

  Oceniono 62 razy 60

  Błąd że był tylko szarym członkiem PZPR.Gdyby był prokuratorem stanu wojennego z ramienia PZPR jak Piotrowicz czy jakimś sekretarzem jak Czabański czy Jasiński to byłby dobrym dla PiS.

 • hunter1111

  Oceniono 63 razy 57

  kiedys aby osiagnac korzysci wstepowalo sie do pzpr, dzisiaj z tych samych powodow do pis

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje