Miedwiediew w jednym zdaniu: "Nikt nie chce nowej wojny"... i zaczyna straszyć wojną

14.02.2016 20:34
Dmitrij Miedwiediew

Dmitrij Miedwiediew (SPUTNIK / REUTERS / REUTERS)

1. Premier Rosji ostrzegł w wywiadzie przed operacją lądową w Syrii
2. Doprowadzi ona do długiej wojny na pełną skalę - stwierdził

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew w wyemitowanym w niedzielę wywiadzie dla stacji telewizyjnej Euronews odniósł się do słów sekretarza stanu USA, Johna Kerrego. Kerry powiedział, że jeśli proces pokojowy się załamie, "możliwe jest wkroczenie do Syrii dodatkowych wojsk lądowych".

Miedwiediew stwierdził, że "to są puste słowa".

- (Kerry) nie powinien był tego mówić. Jeśli chce przedłużającej się wojny, może prowadzić operacje lądowe i cokolwiek innego. Ale proszę nie próbować nikogo straszyć - zaznaczył.

Stany Zjednoczone wykluczają wysłanie do Syrii takich sił, jednak gotowość do wyekspediowania do Syrii wojsk lądowych do walki z dżihadystami z Państwa Islamskiego zadeklarowała Arabia Saudyjska.

- Powtórzę: nikt nie chce nowej wojny, a operacja lądowa oznaczałaby długą wojnę na pełną skalę - podkreślił szef rosyjskiego rządu.

Przełomowe porozumienie

Mocarstwa, w tym USA i Rosja, zawarły w piątek w Monachium porozumienie o dostarczeniu pomocy humanitarnej do oblężonych miast w Syrii, a także o co najmniej tymczasowym zaprzestaniu walk. Ograniczenie walk nie będzie dotyczyło walki z IS i związanym z Al-Kaidą Frontem al-Nusra.

Przełom w sprawie Syrii. Mocarstwa dały sobie tydzień [3 WAŻNE DECYZJE] >>>

Wojna wyniszcza Syrię

Jeśli uzgodniony w piątek rozejm dojdzie do skutku, będzie to pierwsze formalnie ogłoszone zawieszenie broni w syryjskiej wojnie, która rozpoczęła się w 2011 roku od powstania przeciw reżimowi prezydenta Baszara el-Asada.

Eksperci w USA zwracają jednak uwagę na luki i dwuznaczności porozumienia. Nie wiadomo, czy wszystkie grupy rebeliantów zgodziły się na jego warunki ani czy będzie go przestrzegać reżim w Damaszku.O Władimirze Putinie i polityce współczesnej Rosji przeczytaj w książkach >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (89)
Miedwiediew w jednym zdaniu: "Nikt nie chce nowej wojny"... i zaczyna straszyć wojną
Zaloguj się
 • Monika Szmidt

  0

  CZY WY NIE ROZUMIECIE, ŻE INFANTYLNE SŁOWO MIŁOŚĆ REALNE MOŻE URATOWAĆ ŚWIAT OD ZAGŁADY .PATENT NA POKÓJ. MOJE JEST TWOJE, A TWOJE MOJE. JEŚLI TEGO NIE ZROZUMIECIE NIGDY NIE BĘDZIE DOBRZE.POLSKA JEST POLAKÓW I MIESZKAJA W NIM POLACY I SĄ ZA NIĄ ODPOWIEDZIALNI , ALE JEST TAKŻE WSZYSTKICH NARODÓW ŚWIATA. NIE ROZUMIELI TEGO PRZODKOWIE I DLATEGO BYŁY WOJNY.TO BYŁ ICH NAJWIĘKSZY BŁĄD.

 • atmt

  Oceniono 7 razy 1

  USA to Al-Kaida, USA to ISIS, bez tego kraju nie byłoby niszczenia całego bliskiego wschodu, nie byłoby bezpodstawnych napaści na Irak czy Afganistan, nie byłoby obalenia prawowitych rządów, które potrafiły trzymać za mordę całe islamskie dziadostwo, nie byłoby zabójstwa Kaddaffiego, obalenia Mubaraka, nie byłoby wojny na Ukrainie. Nikt mi nie wmówi, że nie potrafiono przewidzieć konsekwencji amerykańskiej polityki. To jest długofalowy plan przygotowany przez najbardziej cynicznych sku....ów jakich świat widział. A my martwimy się Rosją, która zaczęła pomagać Syryjskiemu rządowi...

 • lalilak

  Oceniono 5 razy 3

  Przecież do wojny prze Turcja. Grożą nawet Ameryce za pomoc Kurdom.

 • drzejms-buond

  Oceniono 5 razy 1

  A teraz poproszę pana dziennikarza o wyjaśnienie nam OD KIEDY ASSAD stał się reżimowym przywódcą...?
  Proszę też wyjaśnić jak to się stało ze wojska amerykańskie weszły na teren obcego państwa i my mówimy że to CACY a gdy Rosja wchodzi na Krym to mówimy ze to jest BE.
  ... Słuchamy.

 • oloros11

  Oceniono 5 razy -1

  jednym słowem Imperium Dobra szykuje nowy Wietnam a wszystko oczywiscie wina Putina

 • hetmanwiechu

  Oceniono 11 razy 3

  Bedzie wojan z Turcja. Mam nadzieje ze tym razem bedziemy siedziec cicho i na odsiecz nie pojedziemy. Ostatnim razem jak uratowalismy Europe i Hapsburgow przed Muslimska zaraza to Europa i Hapsburgowie Polske rozebrali na kawalki.

 • kkes

  Oceniono 14 razy 0

  Rozumiem, że to jest przyznanie Prezydentowi RP racji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje