Biceps kulturysty i peleryna superbohatera. To nie Marvel ani DC. To Kaczyński na okładce "Do Rzeczy"

14.02.2016 14:56
Jarosław Kaczyński, okładka

Jarosław Kaczyński, okładka "Do rzeczy" (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Latający Jarosław Kaczyński w stroju Supermana, wymierzający cios tęczowej gwieździe na fladze Unii Europejskiej. Tak w skrócie prezentuje się okładka nowego "Do rzeczy".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Redakcja tygodnika "Do rzeczy" pochwaliła się okładką najnowszego numeru swojego pisma. Tytuł "Strach przed Polską - europejscy lewacy drżą przed naszą konserwatywną kontrrewolucją" mówi wiele. Ale dopiero oprawa graficzna okładki jest kwintesencją.

A na niej widzimy prezesa Prawa i Sprawiedliwości w stroju superbohatera, z naszytym na klatce piersiowej godłem Polski, zamaszystą peleryną i bicepsami w rozmiarze XL.

To wszystko wzbogacone jeszcze ciosem wyprowadzanym prosto w kolory tęczy - symbol międzynarodowej społeczności LGBT - ujęte w gwieździe, czyli głównym elemencie flagi Unii Europejskiej.Kreatywność redakcji tygodnika od razu spotkała się z komentarzami w sieci. "Strach, ale przed takimi okładkami", napisał na swoim profilu na Twitterze Karol Darmoros, dziennikarz Polskiego Radia.

"Pewnego dnia polski tygodnik zatrudni profesjonalnego grafika, zamiast czyjegoś młodszego brata", to z kolei głos Bena Stanleya, wykładowcy SWPS.O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (471)
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 228 razy 210

  Kaczynski, Duda i PIS daza do wprowadzenia w Polsce dyktatury, a rezultatem ich rzadow bedzie takze ekonomiczna, gospodarcza i finansowa ruina Polski. Kaczynski w UE w praktyce nie ma nic do powiedzenia, i jest traktowany co najwyzej jako jeszcze jeden dodatkowy, klopotliwy problem, ale to Polska sama na wlasne zyczenie osmiesza sie i kompromituje na swiecie. To wstyd, ze az tak wielu, nawet jak to jest zdecydowana ,miejszosc Polakow, glosowala na tych frustratow i nieudacznikow na swoje wlasne i nasze nieszczescie.

 • puuchatek

  Oceniono 202 razy 184

  Z jednej strony - zastanawiam się, czy są jakieś granice śmieszności, którego PiSowscy propagandziści nie przekroczą…

  Z drugiej - treść tej okładki jest całkiem "do rzeczy". Brakuje tylko stojącego w tle Putina, zacierającego ręce z triumfalną miną…

 • jdkonrad

  Oceniono 162 razy 152

  Latający Jarosław Kaczyński
  ==========================================
  lepiej niech uważa na brzozy...

 • faustxyz

  Oceniono 154 razy 146

  Dawno temu przebili dno. Klapa w pomyślunku i wykonaniu.
  "europejscy lewacy drżą przed naszą konserwatywną kontrrewolucją" drżą rechocząc ze śmiechu. Królowie obciachu, którym roi się, że ktoś się boi starego kawalera (raczej nie hetero), zaniedbanego, nieporadnego życiowo łamagi. To takie typowe - kryptogej walczy z innymi gejami, z czystej zazdrości i dla zachowania pozorów.
  Tak się boją tetryka Kaczenki, że jak odłączą was pisiory od europejskiego cyca, to Putek nadstawi wam co innego, a UE jak istniała sobie bez PL tak istnieć będzie dalej : P
  Co do hord muzułmanów, to oni w waszej 'konserwatywnej' lidze grają, ale i w ich temacie powoli następuje otrzeźwienie w UE.
  DRz i inne gadzinówki pisuarowe mają interes w pompowaniu i zachwycaniu się Kaczenko, prawdziwie goopi i żałosny to jest jego elektorat. Może oni faktycznie widzą go jako Supermana z mega mocą, tak jak Niemiaszki widziały Hitlera, a Ruscy widzą Putka. Po wojnie np. architekt Hitlera Speer mówił, że wcześniej nie wiedział, że Hitler jest tak szpetny fizycznie, byli tak zaczadzeni, że widzieli w nim przystojniaka o wybitnie aryjskich cechach. To samo z oczadziałymi redaktorzynami z Od Rzeczy : D

 • 7ogamihcra

  Oceniono 144 razy 130

  Można by sądzić, że wszystkie granice idiotyzmu i absurdu zostały przez pis i ich sektę już dawno doprowadzone do wyśrubowanego rekordu...a tu popatrzcie...jeszcze się udało...Kaczyński jako Superman niszczący UE.
  Państwa UE już się cieszą i dzielą między siebie nasze wywalczone przez PO 400 miliardowe unijne dofinansowanie, czyli wielkości całego budżetu naszego kraju.
  Obliżemy się.

 • antropoid

  Oceniono 116 razy 108

  Biedne te prawicowe ludki z gazet typu Od Rzeczy itp. Tak bardzo brakuje im współczesnego bohatera, że na siłę robią go z trzęsid..y i nieudacznika - a w dodatku mentalnego komucha, bredzącego coś o "walce" dziś - gdy jego zadka szczelnie pilnuje kosztująca milion ochrona, a całe państwo przejmują jego funkcjonariusze :)

 • baw3

  Oceniono 96 razy 86

  Ze zgrozą odnotowałem kompletny brak uzębienia u NN (Najdroższego Naczelnika).
  Lewaki mu wybiły ?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 86 razy 78

  'Konserwatywna rewolucja' w wykonaniu PiS wcale nie jest konserwarywna. PiS jest konserwatywny jedynie w sferze propagandowej, ich decyzje gospodarcze to czysty Socjalizm z tendecją do eksperymentów z pogranicza Komunizmu.

  Poza tym prawdziwy Konserwatysta nigdy nie zrobi rewolucji. Rewolucja i Konserwatyzm nawzajem się wykluczają. Prawdziwy Konserwatysta robi Rokosz i zawiązuje Konfederację. Za rewolucję biorą się lewicowi przebierańcy.

 • baw3

  Oceniono 76 razy 64

  NN Od rzeczy

  Sroga mina,
  lot pingwina

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje