TVP Kurskiego chce mówić o ''Bolku''. Złożyli propozycję Wałęsie. Jest już odpowiedź

13.02.2016 17:50
Lech Wałęsa i Jacek Kurski

Lech Wałęsa i Jacek Kurski (AG)

"W imieniu Prezesa Kurskiego zaproponowałem Panu Prezydentowi Lechowi Wałęsie udział w debacie ws. Bolka'' - poinformował na Twitterze szef TVP1 Jan Pawlicki. Zaznaczył od razu, że już otrzymał odpowiedź od byłego prezydenta.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Telewizja Polska chciała, aby debata odbyła się jeszcze w tym miesiącu - albo 16, albo 23 lutego - na antenie TVP1.Jan Pawlicki - dyrektor TVP1 - poinformował od razu, że otrzymał już odpowiedź:Debata o Wałęsie

Na przełomie stycznia i lutego debaty o swojej przeszłości chciał sam Lech Wałęsa - poprosił wtedy o organizację dyskusji na ten temat Instytut Pamięci Narodowej. Na początku lutego jednak sam z takiego spotkania zrezygnował.

"Poprosiłem IPN, aby zorganizował spotkanie prowadzące do prawdy, ale z tego, co widać, nie da się. Zrobimy inaczej" - napisał wtedy na swoim blogu. "IPN w moim przypadku w sprawie rzekomej mojej współpracy z SB wyjaśnienia wykonał niewłaściwie, nieuczciwie, niedbale. Właściwie wykonał to na spreparowanych, przygotowanych materiałach przez SB" - pisał Wałęsa.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (480)
Zaloguj się
 • faustxyz

  Oceniono 207 razy 179

  Niech Kurski i ten drugi jemu podobny, podzielą się z pisowską gawiedzią osobistymi, aktualnymi dumnymi osiągami, bo bohaterami za komuny nie byli, podobnie jak ich miniaturowy wodzuś.
  Hitem, wśród gawiedzi o pieczołowicie rytych przez pisuar beretach, będą opowieści o cudzym dziadku z wermahtu, bo zawsze milej cudzym w dziadki zaglądać. Może być też coś o onanistycznym uwielbieniu dla nazi kiboli i nazi kleru.
  Dla romantycznych można zaserwować jakieś pikantne szczegóły jak się robiło w balona starszawą ślubną i chycało do młodszego modelu, bo to należy do kanonu zachowań godowych prawackich katoli.
  Na dobranoc dla młodszego elektoratu coś z mchu i paproci czyli jak patriota Kurski bohatersko przygarniał leśniczówkę za śmieszne grosze.
  Dla zmotoryzowanych moherów coś o piractwie drogowym czyli o walce z lewactwem. Pawlicki może pogaworzyć o miłości do paskudnego Kolonki, cóż miłość jest ślepa i głucha :D Urocza jest też story o kredycie we frankach brata Pawlickiego, może nastąpi nawet cud na wizji i wróci pamięć jak to pisiory darły ryje za kredytami we frankach, które miały być wg pisuaru wielkim błogosławieństwem i miały sprzyjać rozrodczości :) Jakoś tak wstydliwie milczą teraz o tym znakomitym pomyśle, ba próbują jak zwykle w swoje bagno wciągnąć innych i ślicznie umyć kacze łapki. Cóż, najważniejsza zasada - ciemny lud to kupi - dewiza nie tylko Jacka Kurskiego, ale całego pisuaru : D

 • graff6

  Oceniono 183 razy 153

  a może debata o Jarosławie np. dlaczego nie zamknęli go tak jak innych opozycjonistów gdy nastał stan wojenny?

 • smok61

  Oceniono 160 razy 126

  W 1970 roku robotnik, który wpadł w łapy SB, MUSIAŁ się załamać.
  Czy wy wiecie co to było SB z komuny?
  Mogli zabić ciebie , albo twoje dziecko , mogli spowodować , że nikt cię nie przyjął do pracy.
  Mogli cię wsadzić do pierdla, albo wypuścić....a ty nie mogłeś absolutnie nic zrobić.

  Dlatego ja nie mam problemu z Wałęsą, bo nie wierzę , żeby człowiek mógł wytrzymać konfrontacje z SB w 1970 roku.
  No chyba , że nastoletnia harcerka o, której wspominał prezes Kaczyński.

  Obrzydliwe jest to, że sądu będzie dokonywał Kurski, człowiek, który za względy u Prezesa gotów sprzedać własną matkę...

 • mordimer_56

  Oceniono 146 razy 126

  A moze tak najpierw debata o Kurskim /wszak nie Kogucim!/ i jego historycznych przewagach... ja od czasu "dobrej_tfu!_zmiany" nie oglądam reżimowych kanałów tiwi, do czego i Was namawiam...

 • jurek4491

  Oceniono 132 razy 114

  No to może zróbcie debatę o " zamachu smoleńskim " .
  Eksperci Millera - kontra pseudo eksperci Macierewicza .
  Od początku , od samego startu sekunda po sekundzie z symulacją lotu oraz to co działo się w kabinie załogi , na jakiej wysokości był samolot , jak reagowała załoga na ostrzeżenia , cała dyskusja jaka odbywała się w kabinie , niech społeczeństwo na własne uszy usłyszy wybuchy tych bomb .
  Karty na stół, to będzie uczciwe w stosunku do Polaków .

 • zec

  Oceniono 133 razy 99

  Z Wałęsą jest podobnie jak z zamachem smoleńskim. Niby są twarde dowody - puszka po piwie i parówki, ale sensu i logiki brak.
  No bo jak niby pogodzić bieg historii z rzekomą współpracą? Macie jakiś pomysł?

 • 7ogamihcra

  Oceniono 125 razy 93

  Tradycje UB i SB są "wiecznie żywe", dla PRL-owskich pisowskich kanalii, korzystających z preparowanych przez SB "dowodów współpracy".

 • vounsky

  Oceniono 96 razy 74

  Debacie?
  "Zapraszamy, ma Pan szansę udowodnić milionom słuchaczy, że nie jest Pan wielbłądem."???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje