Pociąg do Szczecina z 500 pasażerami utknął w polu, gigantyczne opóźnienie

Pociąg

Pociąg (Fot. AG)

1. Pociąg z 500 pasażerami zatrzymał się w polu przez awarię trakcji
2. Awarię już usunięto, pociąg miał 330 min opóźnienia
3. W Szczecinie powinien być o 23.50

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

O sprawie informuje "Gazeta Wyborcza Szczecin">>

Skład zatrzymał się około godz. 13 między miejscowościami Krzewie i Kłodawa, stał w polu kilka godzin. Przyczyną postoju była awaria sieci trakcyjnej, spadło na nią drzewo ścięte podczas wycinki. Na miejsce przyjechała policja, trwa dochodzenie ws. niebezpiecznej ścinki drzew - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza Szczecin".

Pociąg ma co najmniej 330 minut opóźnienia, do Szczecina ma dotrzeć o 23.50. PKP zapewnia, że pasażerowie otrzymają zwrot połowy kosztu biletów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (126)
Pociąg do Szczecina z 500 pasażerami utknął w polu, gigantyczne opóźnienie
Zaloguj się
 • ehtarr

  0

  Dobrze, że model szynobusa na zdjęciu został zamazany, bo mogłyby zostać naruszone jego dobra.

 • baby1

  Oceniono 1 raz 1

  " pasażerowie otrzymają zwrot połowy kosztu biletów", ale hojni !

 • bastekjucha

  Oceniono 2 razy 0

  A ja wiem, że nie oddadzą, tylko tak mówią. W wakacje zgłosiłem reklamację w bardzo podobnej sprawie - trzy godziny opóźnienia, bo urwał się hak w lokomotywie we Wrocławiu. Do dzisiaj się nie odezwali. Nic z tym już więcej nie robiłem - nie będę się kopał z koniem.

 • droch

  Oceniono 2 razy 2

  Dobra zmiana! Dajemy radę!
  Gdyby to stało się za rządów Tuska / Kopacz, Szydło grzmiałaby od rana do nocy o Polsce w ruinie. Teraz jakoś Pani Premier nie ma nic do powiedzenia, nawet na temat niedawnej wymiany sporej części kadry PKP PLK.

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 1 raz -1

  powinni odszkodowania placić średnia dniówkę

 • atila12345

  Oceniono 5 razy 3

  Przestańcie pisać bzdury o 330 minutach. Piszcie prawdę, że to prawie ćwierć doby.
  Podawanie opóźnień pociągów w minutach to sztuczka psychologiczna mająca odwrócić uwagę od rzeczywistej wielkości opóźnienia.
  Jesteśmy przyzwyczajeni do układu dziesiątkowego, a w "330 minutach" pierwszą cyfrą jest "3", więc pierwszy odruch "trzy - nie tak źle". A przecież to PIĘĆ I PÓŁ GODZINY!!!!. Czyli (w lekkim zaokrągleniu ĆWIERĆ DOBY!!!!.
  I w tym czasie prezesi PKP Intercity, PKP PLK, PKP Energetyka, PKP Szambo, PKP Łapówki, PKP Dobra Zmiana, nie potrafili zorganizować komunikacji zastępczej, ale każdy z nich zarabia krocie. Pasażerowie dotrą do Szczecina w środku nocy, bez możliwości skorzystania z jakiejkolwiek dalszej komunikacji. Zostaną wysadzeni na dworcu, kiedyś może dostaną parę grosików i wynocha z dworca, bo go zamykamy na noc.
  PKP, jesteście żałosnymi idiotami i jeśli nie zdajecie sobie sprawy, ża dziś ośmieszyliście się, pokazując, że tylko kompletny desperat i przygłup może korzystać w waszych "usług".
  A nazwiska tych PoKoPanych prezesów warto sobie zapisać: wiadomo, że za co się nie wezmą, to spieprzą. No ale mamy dobrą zmianę!

 • stuj_halina

  Oceniono 3 razy 1

  pasażerowie zamiast zwrotu połowy kosztu biletu ( kpina z pasażerów ) powinni dopłacić tęgo za atrakcję. Bo na pewno niejedna przyjaźń sie nawiązała, niejeden związek miłosny skonsumowany, może nawet doszło do poczęcia w wagonowym klozecie....Podróże kształcą, rozwijają i wzbogacają duchowo
  Poza tym zbiorowe modły 500 osób mogły sie odbyć i z pewnością niejedna dusza w czyśćcu by sie z tego radowała

 • maxthebrindle

  Oceniono 2 razy 0

  Cóż, kiedy mnie spotkała podobna przygoda w pociągu rlacji Dublin - Cork bo lokomotywa zrzyła się z...krową, która dostała się na tory pzrez uszodzone ogrodzenie, irlandzkie koleje nie tylko zapewniły darmowe napoje i przekąski z wagonu restauracyjnego, ale też następnego dnia na moje konto przelano calą nalezność za bilet w dwie strony i jeszcze przysłano list z przeprosinami. Ten zwrot połowy ceny biletu wyglada przy tm dość marnie...

 • rezun-one

  Oceniono 3 razy 3

  PiS pokazuje co potrafi i nawet nie może powiedzieć "Sorry taki mamy klimat".
  My rozumiemy panie Kaczyński takich macie ludzi.
  Tylko ta premier powinna doupsko ruszyć i na pasażerów w Szczecinie czekać za to jej się płaci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje