"Mniej lewaków pokroju Stawiszyńskiego w RDC?" Nowy szef stacji lubi to

13.02.2016 14:45
Facebookowy wpis Krzysztofa Czabańskiego

Facebookowy wpis Krzysztofa Czabańskiego (Facebook.com/Krzysztof Czabański)

Nowym prezesem Radia dla Ciebie będzie Tadeusz Deszkiewicz. "Czy to oznacza mniej lewaków pokroju Stawiszyńskiego w RDC?" - zapytał na FB jeden z internautów. Komentarz polubiły dwie osoby. W tym nowy szef radia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

O nominacji Deszkiewicza na prezesa RDC poinformował na Facebooku wiceminister kultury Krzysztof Czabański, który przy okazji złożył gratulacje.

Zmiany w "Radio dla Ciebie " - regionalnej rozgłośni Polskiego Radia nadającej na terenie Warszawy i woj. mazowieckiego. Tadeusz Deszkiewicz - nowym prezesem Zarządu RDC. Gratulacje!

Posted by Krzysztof Czabański on 11 luty 2016


Pod wpisem wiceministra jest jedynie 10 komentarzy, a jeden z nich brzmi: "Czy to oznacza mniej lewaków pokroju Stawiszyńskiego w RDC?". Tomasz Stawiszyński prowadzi w RDC audycję "Niedziela filozofów, czyli potyczki z życiem" oraz audycje w paśmie "Wieczór RDC". Komentarz doczekał się tylko dwóch polubień. Jedno z nich pochodzi od ... nowego prezesa stacji. "Jak mam to interpretować" - zastanawia się dziennikarz?

Na profilu Krzysztofa Czabańskiego pojawiła się wczoraj informacja o nominacji Tadeusza Deszkiewicza na stanowisko...

Posted by Tomasz Stawiszyński on 12 luty 2016


Kim jest nowy szef stacji? Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl Tadeusz Deszkiewicz od września zeszłego roku był członkiem rady programowej RDC, zasiada też w radzie programowej Polskiego Radia. W latach 1977-1996 był dziennikarzem naczelnej redakcji muzycznej Polskiego Radia i Telewizji, pracował także w radiowej Dwójce. Jest autorem wielu audycji radiowych i telewizyjnych (pracował m.in. przy transmisjach koncertów muzyki poważnej, współtworzył i prowadził teleturniej językowy "ABC"). Ukończył Uniwersytet Warszawski.

Pisze felietony do londyńskiego pisma "Tydzień Polski", tłumaczy artykuły i przygotowuje opracowania płytowe do "Reader's Digest". Jest też komentatorem wydarzeń kulturalnych w Telewizji Republika i portalu wPolityce.pl.

Przez ostanie pięć lat pracował też w Urzędzie Miejskim w Wołominie, najpierw jako naczelnik wydziału kultury i promocji, a następnie pełnomocnik burmistrza. W grudniu ub. roku został powołany na doradcę prezydenta Andrzeja Dudy.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (126)
Zaloguj się
 • guru133

  Oceniono 60 razy 48

  Polowanie na " czarownice z Salem", komuchów, cyklistów i ekologów to ulubione zajęcie prawicowych mutantów, którzy w rozwoju osobniczym rozminęli się z rozumem.

 • puuchatek

  Oceniono 59 razy 45

  Zastanawiam się nad kluczem - czy w tym przypadku zastosowano klucz "lewak" = "ten, co nie jest zwolennikiem PiS" czy raczej zadecydował fakt, że dziennikarz zajmuje się (o zgrozo!) rozmowami z FILOZOFAMI (no bo taki to z definicji podejrzany jest, prawda?).

 • rabingoldblatt

  Oceniono 51 razy 37

  - Czy był pan internowany w stanie wojennym?

  - Broń Boze!! Byłem wiernym członkiem PZPR!!

 • faustxyz

  Oceniono 48 razy 36

  Czyli znów jak przystało na pisbolszewię stawiają na starego komucha i totumfackiego Kaczenki do robienia interesów na złodziejskim uwłaszczeniu przez PC obecnie, a jakże, zaciekłego tropiciela komunistów śród pokolenia swoich wnuków. Ten drugi Deszkiewicz, czy cuś, zapewne równie bohatersko walczył z komuną jak teraz z młodymi lewakami, siedząc sobie w radiu komunistycznym w latach 70 XX w.
  Tylko imbecyle nieczytate dają się nabierać na takich 'antykomunistów'. Na szczęście dla Kaczenki wtórny analfabetyzm kwitnie, czytelnictwo spada na mordę. Stąd triumf pisuaru wśród młodocianych, którym wystarczy prosty przekaz: 'bierz lewaka' - wtłaczany przez starych, pazernych komuchów i ich nieinternowanych opozycjonistów, z odciskami na dupach od fotela. Kaczenko, Ziemkiewicz to pierwsze z brzegu przykłady nienaturalnie ożywionych po czasie antykomunistów :D

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 43 razy 35

  Nudniście, PiSuary, jak instrukcja obsługi gaśnicy i głupi jak marszałek Kuchciński z waszymi "lewakami". Odświeżcie frazeologię, bo monotonia nuży. Co, Ciepły Jaruś nie podesłał nowego przekazu dnia?

  A "lewactwem", tłuki elbanowskie, jest PiSuar z jego nieszczęsnym "pińcet" i innymi hasełkami z serii "PiS da".

 • Mariusz Kwiatkowski

  Oceniono 36 razy 30

  Zadam Wam pytanie i zadam je bardzo poważnie... Uważam, że 95% ludzi, którzy używają terminu "lewak", nie ma pojęcia, co to słowo oznacza... Pytam się zatem, kto to jest w zasadzie lewak? W szczególności pytam tych, którzy "lewakami" nazywają wszystkich, którzy mają odmienne od nich poglądy...

 • jarekpoznan43

  Oceniono 33 razy 27

  LEWAK TO BRZMI DUMNIE !!!!!

 • axa1920

  Oceniono 25 razy 23

  Niedziela filozofów pana Stawiszyńskiego to najlepsza audycja edukacyjna jaka kiedykolwiek powstała. Interesujące dyskusje filozoficzne z osobami o różnym światopoglądzie i z lewa i prawa m.in. Terlikowskim !! Czekam na każdą audycję z niecierpliwością. Jeśli ją zdejmą tzn. że rządzący Polską sięgnęli intelektualnego dna.

 • stuj_halina

  Oceniono 33 razy 23

  jak odróżnić lewaka od prawicowca: po czynach. Za rok rozpieprzone będzie dosłownie WSZYSTKO w tym kraju

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje