Hollande wzywa Rosję: Zaprzestańcie działań wspierających Asada

11.02.2016 22:06
Syria wyniszczona wojną

Syria wyniszczona wojną (UNCREDITED/AP)

1. Prezydent Francji: zaprzestańcie działań wymierzonych w cywilów w Syrii
2. Hollande żąda też zakończenia działań wspierających Baszara el-Asada
3. Powtórzył też - po raz kolejny - że Asad musi odejść
- Proszę, by rosyjskie działania zostały wstrzymane, ponieważ mamy tysiące wysiedleńców, co jest wynikiem bombardowań - mówił Hollande.

- Musimy zagwarantować, że Baszar el-Asad odda władzę - oświadczył. Jak zaznaczył, Asad z pomocą Moskwy masakruje swój naród.

Hollande, którego kancelaria ogłosiła przetasowania w rządzie, wyraził zadowolenie z objęcia teki ministra spraw zagranicznych przez Jean-Marca Ayrault. Zdaniem Hollande'a ten doświadczony polityk, były premier jest odpowiednią osobą, żeby przejąć działania Francji w Syrii po dotychczasowym szefie dyplomacji Laurencie Fabiusie.

Trwają rozmowy na temat Syrii

Tymczasem w Monachium odbywa się poświęcone Syrii spotkanie z udziałem ministrów spraw zagranicznych kilkunastu państw, w tym szefów dyplomacji USA i Rosji, Johna Kerry'ego i Siergieja Ławrowa. Zdaniem szefa niemieckiej dyplomacji Franka-Waltera Steinmeiera uczestnicy spotkania spróbują ożywić pogrążone w impasie syryjskie rozmowy pokojowe między reżimem w Damaszku a opozycją.

Według dyplomatów, szanse na to są niewielkie, dopóki syryjskie siły rządowe wspierane przez rosyjskie lotnictwo kontynuują ofensywę na miasto Aleppo w północno-zachodniej Syrii. Opozycja zapowiedziała, że nie będzie uczestniczyć w rokowaniach, dopóki nie zostaną wstrzymane bombardowania.

Od początku konfliktu w Syrii w marcu 2011 roku zginęło ponad 260 tysięcy osób; kilka milionów Syryjczyków musiało uciekać przed wojną.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (96)
Zaloguj się
 • Jan Kowalski

  Oceniono 62 razy 32

  Teraz już za późno Panie.
  Trza było nie wspierać lokalnych (nie bójmy się tego powiedzieć) islamskich bandytów i terrorystów w imię walki "z reżimem i dyktaturą"
  Gęby pełne frazesów o demokracji:)
  Szczególnie po doświadczeniach z takich krajów jak Libia, czy Irak.

  Ale tak to już jest w polityce.... 'som' dobre i złe 'rebelianty.'
  Jeśli rewolta jest w naszym interesie, to ci ludzie są bohaterskimi bojownikami o wolność, suwerenność i takie tam, a jeśli nie... to terroryści, których trzeba wybić co do nogi.

  Przyszedł "zły Putin" i pokrzyżował plany:)
  Jak on śmiał wtrącić się w naszą zabawę, no jak:)

 • kmicic68

  Oceniono 51 razy 23

  To nie Rosja w 2011r. rozpoczęła wojnę domową w Syrii tylko islamskie bojówki finansowane i wspierane przez USA i Turcję. Tak się zaczęła wielka imigracja syryjska.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 28 razy 22

  Kurdowie zdobyli lotnisko przy granicy z Turcją z rąk "umiarkowanych" islamistów i świrów przy wsparciu lotnictwa rosyjskiego.
  Niech Żyje Wolny Kurdystan!
  J... wszystkich popierających islamskich świrów, bezmózgów, morderców dzieci i gwałcicieli kobiet.

 • andy180812

  Oceniono 42 razy 16

  nie rozumiem co to za faszysci zasiadaja w stolicach panstw zachodu? asad ma odejsc zeby islamisci przejeli wladze? hollande nastepny morderca. o co zachodowi chodzi nie kapuje chca zniszczyc caly swiat wstyd i hanba dla polski ze bierze w tym wszystkim udzial. w 1939 beck powiedzial faszystom nie a dzisiaj to polska sprzymierzona z ufe (unia faszystowska europejska) dzielni syryjczycy walcza jak polacy wtedy + rosjanie

 • dziadekjam

  Oceniono 22 razy 14

  " Hollande żąda też zakończenia działań wspierających Baszara el-Asada
  Powtórzył też - po raz kolejny - że Asad musi odejść."
  ======================================================
  Matoł z państwa, które przyczyniło się do destabilizacji całego Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, chce pouczać. To nie tyle "Asad musi odejść, co doopolizy eueopejskie na usłuchach USrAńców.

 • sukces-bdg

  Oceniono 34 razy 14

  Pewnie . Lepiej wspierać Państwo Islamskie i AlKaidę

 • neospasmin

  Oceniono 24 razy 14

  A Wilk i Zajac na to : " Przestancie wspierac opozycje antypanstwowa w Syrii, towarzyszu Hollande!"

  Zastanawiam sie po co takie jalowe wypowiedzi jak ta p.Hollande?
  By pokazac ze Francja COS robi na rzecz zbrojnej rebelii w Syrii, rebelii do ktorej wybuchu i trwania sie przyczyniala?
  Gdyby ta sama Francja miala jakiekolwiek narzedzia by odwrocic niekorzystny dla niej kierunek wydarzen w Syrii to juz by z nich skorzystala, a tak? Zostaja tylko slowa.
  W koncu zaden Francuz nie pojdzie umierac za Aleppo....

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl

 • 45rtg

  Oceniono 38 razy 14

  Czy jakaś patriotyczna, antyputinowska onuca jest w stanie uzasadnić, dlaczego to Putin ma zrobić jak chce żabojad, a nie żabojad jak chce Putin?

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 31 razy 13

  Zabojad oglupial do reszty, Putin z Asadem pokazali mu znany kiedys gest Kozakiewicza. Apelowac to on moze do skladu desek ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje