Hollande wzywa Rosję: Zaprzestańcie działań wspierających Asada

11.02.2016 22:06
Syria wyniszczona wojną

Syria wyniszczona wojną (UNCREDITED/AP)

1. Prezydent Francji: zaprzestańcie działań wymierzonych w cywilów w Syrii
2. Hollande żąda też zakończenia działań wspierających Baszara el-Asada
3. Powtórzył też - po raz kolejny - że Asad musi odejść
- Proszę, by rosyjskie działania zostały wstrzymane, ponieważ mamy tysiące wysiedleńców, co jest wynikiem bombardowań - mówił Hollande.

- Musimy zagwarantować, że Baszar el-Asad odda władzę - oświadczył. Jak zaznaczył, Asad z pomocą Moskwy masakruje swój naród.

Hollande, którego kancelaria ogłosiła przetasowania w rządzie, wyraził zadowolenie z objęcia teki ministra spraw zagranicznych przez Jean-Marca Ayrault. Zdaniem Hollande'a ten doświadczony polityk, były premier jest odpowiednią osobą, żeby przejąć działania Francji w Syrii po dotychczasowym szefie dyplomacji Laurencie Fabiusie.

Trwają rozmowy na temat Syrii

Tymczasem w Monachium odbywa się poświęcone Syrii spotkanie z udziałem ministrów spraw zagranicznych kilkunastu państw, w tym szefów dyplomacji USA i Rosji, Johna Kerry'ego i Siergieja Ławrowa. Zdaniem szefa niemieckiej dyplomacji Franka-Waltera Steinmeiera uczestnicy spotkania spróbują ożywić pogrążone w impasie syryjskie rozmowy pokojowe między reżimem w Damaszku a opozycją.

Według dyplomatów, szanse na to są niewielkie, dopóki syryjskie siły rządowe wspierane przez rosyjskie lotnictwo kontynuują ofensywę na miasto Aleppo w północno-zachodniej Syrii. Opozycja zapowiedziała, że nie będzie uczestniczyć w rokowaniach, dopóki nie zostaną wstrzymane bombardowania.

Od początku konfliktu w Syrii w marcu 2011 roku zginęło ponad 260 tysięcy osób; kilka milionów Syryjczyków musiało uciekać przed wojną.

Zobacz także
Komentarze (96)
Hollande wzywa Rosję: Zaprzestańcie działań wspierających Asada
Zaloguj się
 • abigorre666

  0

  Hollande chyba ci gosciu na mózg padło ? tobie i reszcie zachodnich politykierów, jak Asad odejdzie to isis rozpanoszy sie na maksa. Qrwa mać w co wy gracie idioci? Nienawidze putina i jego metod ale tym razem facio idzie słuszną droga i tylko tak można zatrzymac te bande nawiedzonych terrorystow.

 • mate29

  Oceniono 2 razy 2

  Tym apelem do Moskwy żabojat Hollande się skompromitował !
  I Francuzi powinni go pogonić

 • mate29

  Oceniono 2 razy 2

  Zastanawiam się dlaczego ten żabojat tańczy jak mu USA zagra.
  Wytłumaczenia widzę dwa :
  - USA wszystkich podsłuchują i na wszystkich mają "haki"
  - W jakiś sposób USA udało się w szczepić chipy do mózgu ( politykom Zachodu )i kontrolują ich umysł

 • doni72

  Oceniono 3 razy 1

  Holande dostal reprymende od prowadzacych oficerow,Holande musi wspierac destrukcje,a nie zwalczac.

 • facio60

  Oceniono 2 razy 0

  Wszystko to odbija się na "normalnych" mieszkańcach Europy. Pod płaszczykiem wojny w Syrii do Europy przedostają się także zwykłe męty, bandyci i imigranci ekonomiczni. W Austrii, jak zaryglowali przejście w Spielfeld, którym przedostawał się strumień imigrantów, aby kontrolować dokładnie każdego przybywającego, imigranci zaczęli omijać to miejsce. A więc bandy zwaniaków, tak trzeba to nazwać. Zadziwiające, że w tych masach dominujący zaczynają być (to dane austriackie): Pakistańczycy, Hindusi, obywatele Bangladeszu i Nepalu!!!!
  Niemki i Austriaczki, które wieczorami wracają do domu środkami komunikacji publicznej, zaczynają się bać. Hordy dzikusów grasują na dworcach i przy przystankach.Wyjście na basen, dyskotekę, to też nie lada wyzwania, bo trzeba liczyć się z obmacywaniem i gwałtem.
  Tak dalej nie da się żyć. Pseudoelity pouczają zwykłych obywateli Europy, że nie mogą być niegrzeczni dla imigrantów bo to rasizm. Że należy ich rozumieć, współczuć i dostosować swoje zachowanie do nich (!) W Stuttgarcie w jednym z miejsc zakwaterowania wybuchł strajk głodowy. Uwaga teraz, dlaczego:
  1) niedobre jedzenie
  2) brak papieru toaletowego i mydła
  3) brud, bo sprzątanie jest raz na tydzień
  4) epidemia wśród dzieci.
  5) zimno na kwaterze.
  Żaden z tych imigrantów nie splamił się pracą typu sprzątanie po sobie. To mają robić za nich Niemki, które można przy okazji obmacać. Regułą jest obsrywanie kibli, nie spuszczanie wody, do kibli wrzuca się nawet pieluchy(!). Próby pouczania mieszkańców, jak powinni się zachowywać, jest potem w niektórych mediach traktowane jako rasizm. Imigranci traktują pieniądze, które państwo niemieckie szczodrze im daje, jako swoiste kieszonkowe przeznaczone tylko na przyjemności.
  Tak więc dla oszalałych mediów, do których zaliczam w Polsce TVN I GW, prawidłowe zachowanie Europejczyków to takie, że my dajemy imigrantom wszystko a oni mogą nam wejść i nasr... na głowę.

 • zbycho52

  Oceniono 2 razy -2

  Zachod chce tylko obalac legalnie wybrane rzady,co im do tego.Przez te obalanie rzadow zrobila sie wedrowka ludow.Dlaczego nie probuja obalic rzau w Chinach,Rosji tylko wpierdzielaja sie w male kraje.

 • plorg

  Oceniono 5 razy 3

  Hollande najwyraźniej pragnie aby w Syrii nastał drugi Irak - siedlisko wszelkiej ekstremistycznej islamskiej zarazy.

 • danny_trejo

  Oceniono 5 razy 3

  Skandaliczna banda pod kierownictwem CIA rozpieprzyla po kolei caly Bliski Wschod, jedynie w Syrii Ruscy powiedzieli 'stop'. Wojna o rope i trwa.

 • aja_88

  Oceniono 5 razy 3

  Asad masakruje terrorystów a że część z nich jest zdrajcami ,,, no cóż tak wybrali

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje