Petru chce zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Chodzi o katastrofę w Smoleńsku

11.02.2016 19:43
Ryszard Petru

Ryszard Petru (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

1. Lider Nowoczesnej zwrócił się do Andrzeja Dudy o powołanie i zwołanie RBN
2. Chce się dowiedzieć, dlaczego powstała nowa komisja smoleńska
3. Chodzi o nowe informacje ws. katastrofy, które miało zdobyć MON

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Petru powiedział dziś, że w związku z rozpoczynającą się w piątek międzynarodową konferencją nt. polityki bezpieczeństwa w Monachium, chciałby zwrócić się do prezydenta Andrzeja Dudy o to, żeby powołał i zwołał Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Lider Nowoczesnej oczekuje informacji nt. powodów ponownego rozpoczęcia prac komisji ws. katastrofy smoleńskiej.

O czym dowiedziało się MON?

- Chciałbym, żeby w ramach tej Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda powiedział nam i poinformował kluby parlamentarne, jakie to nowe informacje ws. Smoleńska pojawiły się od czasu powstania raportu Jerzego Millera, które to powodują, że rozpoczyna się praca w komisji - powiedział.

- Być może pojawiły się jakieś nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej, o których nie wiemy - mówił lider Nowoczesnej.

Stwierdził również, że w sprawie powołania RBN nie zwrócił się drogą oficjalną, czyni to za pośrednictwem mediów.

Szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski na razie nie chciał komentować tej sprawy.

Nowa komisja Macierewicza

Na początku lutego MON wznowiło badanie katastrofy smoleńskiej. Przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego została powołana podkomisja, która - jak zapowiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz - zbada "całość tragedii smoleńskiej". Jej pierwsze posiedzenie zaplanowano na początku marca.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (295)
Zaloguj się
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 88 razy 42

  Chce się dowiedzieć, dlaczego powstała nowa komisja smoleńska!
  To jest zadanie opozycji zadawać niewygodne pytania. Jeżeli większościowy rząd, chce jednogłośnie zmieniać bieg historii, nie pytając się innych o zdanie, trzeba to pytanie zadać! Co chcą osiągnąć rozpowszechniając kłamstwa?

 • e-komentarz

  Oceniono 96 razy 36

  Zwołanie przez prezydenta RBN? Tej której nie 'zaszczycał' swoją obecnością sam prezes? Niemożliwe. Tam wypadałoby mówić o faktach, a te dla nowej smoleńskiej komisji są - jak to się ostatnio zwykło mówić - miażdżące. Ale podjąć próbę namowy warto, choćby z ciekawości jak uargumentują odmowę.

 • pysio62

  Oceniono 89 razy 35

  Komisja jest potrzebna, ale lekarska, ktora powinna zbadac poczytalnosc tych wszystkich osob ktore opowiadaja brednie o zamachu w Smolensku.

 • obywatel_leming

  Oceniono 45 razy 33

  Scenariusz przeciągania Polski do rosyjskiej strefy wpływów jest realizowany z żelazną konsekwencją , w świetle kamer i jupiterów. Oficjalne zalegalizowanie ordynarnego kłamstwa o zamachu w Smoleńsku wychodzi naprzeciw polskim oczekiwaniom i odzwierciedla zakorzenioną w Polakach megalomanię narodową, która nakazuje im zaprzeczać i wypierać wszelkie narodowe winy i błędy . Jednak tym razem nie pozostanie to sprawą wewnętrznej wojny polsko polskiej. Wreszcie Polacy zaczną realnie odczuwać skutki głupot robionych przy urnie.
  Takie oskarżenie o zamach nie będzie mogło pozostać bez reakcji Moskwy, która taki bieg wydarzeń bacznie "pilotuje". To wyborny pretekst dla Zachodu, aby wreszcie odsunąć się od uciążliwego "sumienia Europy", które domagając się permanentnej solidarności wobec siebie, odwdzięcza się objawieniem autorytarnego fanatycznego narodowego socjalizmu w samym jej środku . Jest to zabieg uczynienia Polski trędowatej jako członka NATO i półsiłowego przeciągnięcia nas do rosyjskiej strefy wpływów... zabieg, który wszystkim będzie na rękę, nikt poza Polakami nie będzie temu winny , a NATO nie straci na wiarygodności.

 • bkiton

  Oceniono 65 razy 27

  Skoro pisie trolle nie na temat, to ja też.
  W marcu 1991 r. za sprawą b. oficera wojskowych służb specjalnych Jerzego KLEMBY oraz powiązanego z wojskowymi służbami informacyjnymi obywatela kubańskiego (karta stałego pobytu w Polsce) Cliffa IWANOWSKIEGO-PINEIRO, czołowy działacz PC Adam GLAPIŃSKI poznał dyrektora FOZZ Grzegorza ŻEMKA. Znajomość ta miała zaowocować z czasem m.in.:

  1. wprowadzeniem GLAPIŃSKIEGO, a także lidera PC J.KACZYŃSKIEGO, w operacje finansowe FOZZ;

  2. wykorzystaniem FOZZ dla pozyskiwania funduszy na PC (ŻEMEK oczekiwał w zamian politycznego poparcia PC dla dokonywanych przez siebie manipulacji finansowych; prawdopodobnie obiecywano mu w razie zwycięstwa wyborczego prezesurę w NBP);

  3. nawiązaniem kontaktów przez GLAPIŃSKIEGO, ZALEWSKIEGO i braci KACZYŃSKICH (fragment utajniony przez ABW - PAP) - instytucji zajmującej się m.in. wykupem polskich długów. (W kontaktach tych wielokrotnie pośredniczył PINEIRO);

  4. załatwieniem działaczom PC dostępu do central handlu zagranicznego, czego konsekwencją było szereg wpłat na rzecz partii oraz objęcie przez kilka central udziałów w "Telegrafie";

  5. kontaktami ŻEMKA (w lipcu 1991 r.) (fragment utajniony przez ABW - PAP) w sprawie zorganizowania w Polsce alternatywnych wobec UOP służb specjalnych, nad którymi kontrole mieliby GLAPIŃSKI i ZALEWSKI, a jedno z kierowniczych stanowisk powierzone byłoby Zenonowi KLAMECKIEMU, wówczas czynnemu oficerowi WP;

  6. przekazaniem przez ŻEMKA ulokowanych wcześniej za granicą 300 tys. USD ludziom GLAPIŃSKIEGO;

  7. przekazaniem części 12 mld zł otrzymanych przez należącą do PINEIRO firmę (fragment utajniony przez ABW - PAP) PC;

  8. kontaktami szefów firmy (fragment utajniony przez ABW - PAP) z GLAPIŃSKIM, których efektem było finansowe wspieranie PC

 • 12jane

  Oceniono 33 razy 21

  o nie ma nowych dowodów,ten pajac chce znowu tragicznie zmarłych ludzi,wykorzystać do sowjej brudnej polityki ,zamiast modlić się o wieczne ,spokojne spoczywanie..

 • gringi

  Oceniono 30 razy 18

  pojawily sie podobno ulepszone wersje parowek wybuchowych, szukalem ich dzisiej w stonce

 • vomitorium1

  Oceniono 40 razy 18

  "Chce się dowiedzieć, dlaczego powstała nowa komisja smoleńska"
  mnie ciekawi
  ile biorą eksperci za swoje naukowe wywody
  (bo z samego podziwu
  dla pana antosia
  chyba tego nie robią (?))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje