Kaczyński zapowiada mobilizację na wiosnę. "Trzeba ciągle walczyć"

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Zrzut ekranu z TVP Info)

- O niepodległość i suwerenność trzeba ciągle walczyć, bo są tacy - tu wewnątrz Polski i na zewnątrz - którzy podnoszą na nią rękę - grzmiał prezes Kaczyński podczas obchodów 70. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

TVP Info przerwała rozmowę z gośćmi w studio, by pokazać fragment przemówienia Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS dziękował tym, którzy mimo śniegu i zimna wzięli udział w obchodach 70. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. - Dziś każdy z nas wie, że sprawy idą w dobrym kierunku, że powstała komisja i podkomisja, że pewnie w ciągu najbliższych kilku tygodni rozpocznie się jej uczciwe śledztwo, że będziemy zmierzali ku prawdzie - mówił pod Pałacem Prezydenckim.

"Potrzeba tutaj siły "

- Warto ciągle trwać, zabiegać o to, by sprawa tak bardzo związana z naszą godnością, ale także z naszą niepodległością, suwerennością była załatwiona - stwierdził. Przestrzegał jednak, że o "niepodległość i suwerenność trzeba ciągle walczyć". - Są tacy - tu wewnątrz Polski i na zewnątrz - którzy podnoszą na nią rękę. I im musimy powiedzieć "nie" - powiedział Kaczyński, a zgromadzeni odpowiedzieli oklaskami.

- Być może przyjdzie czas kiedyś, być może będzie to wiosna, kiedy będziemy musieli się w tej sprawie potężnie zmobilizować, żeby to "nie" powiedziane tu, w Polsce, ale powiedziane także do tych, którzy są poza Polską, zabrzmiało mocno. Mocno bo potrzeba jest tutaj siły. Polska musi być suwerenna, Polska musi być niepodległa, Polska musi być godna - podsumował.

O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (810)
Kaczyński zapowiada mobilizację na wiosnę. "Trzeba ciągle walczyć"
Zaloguj się
 • Miss Pod

  0

  Olbrzym wykrojony z kartofla, kaczorkiewicz poprowadzi narod do boju pokrzykujac piskliwie: "OGNIA" i sam schowa sie do sracza za plebania.

 • tymon99

  Oceniono 1 raz 1

  jeśli się nie potrafi pracować, to trzeba ciągle walczyć. bolszewicy tak już mają.
  już stalin powiadał, że po rewolucji walka klas nie ustaje, ale się nasila.

 • ffamousffatman

  0

  Dziękować prezesowi za szczerość, że są problemy z mobilizacją. Wiosną może być późno, PAD-a wygwizdano już w grudniu (w prawackim mieście).

 • markus20531

  0

  Ludzie! On tu przecież wygląda jak Kim Ir Sen albo Mao Tse Tung. Co to w ogóle ma być?

 • daniella-63

  0

  Co ten czlowiek opowiada.Przeciez Polska jest wolna.Z kim on chce walczyc?????

 • Wanda J. Lipka

  0

  Polska musi być suwerenna, Polska musi być niepodległa... Jeżeli tak, to dlaczego nadal się zadłużamy w MFW, dlaczego wysyłamy nasze dzieci do Syrii? Czy p. Kaczyński nie nadużywa demagogii przypadkiem? Czym nas jeszcze uraczy?

 • wilenski11

  Oceniono 1 raz 1

  stary dobry komunista, ciągle walczy

 • tades1

  Oceniono 1 raz 1

  Gomułka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje