Kaczyński zapowiada mobilizację na wiosnę. "Trzeba ciągle walczyć"

10.02.2016 21:25
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Zrzut ekranu z TVP Info)

- O niepodległość i suwerenność trzeba ciągle walczyć, bo są tacy - tu wewnątrz Polski i na zewnątrz - którzy podnoszą na nią rękę - grzmiał prezes Kaczyński podczas obchodów 70. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

TVP Info przerwała rozmowę z gośćmi w studio, by pokazać fragment przemówienia Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS dziękował tym, którzy mimo śniegu i zimna wzięli udział w obchodach 70. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. - Dziś każdy z nas wie, że sprawy idą w dobrym kierunku, że powstała komisja i podkomisja, że pewnie w ciągu najbliższych kilku tygodni rozpocznie się jej uczciwe śledztwo, że będziemy zmierzali ku prawdzie - mówił pod Pałacem Prezydenckim.

"Potrzeba tutaj siły "

- Warto ciągle trwać, zabiegać o to, by sprawa tak bardzo związana z naszą godnością, ale także z naszą niepodległością, suwerennością była załatwiona - stwierdził. Przestrzegał jednak, że o "niepodległość i suwerenność trzeba ciągle walczyć". - Są tacy - tu wewnątrz Polski i na zewnątrz - którzy podnoszą na nią rękę. I im musimy powiedzieć "nie" - powiedział Kaczyński, a zgromadzeni odpowiedzieli oklaskami.

- Być może przyjdzie czas kiedyś, być może będzie to wiosna, kiedy będziemy musieli się w tej sprawie potężnie zmobilizować, żeby to "nie" powiedziane tu, w Polsce, ale powiedziane także do tych, którzy są poza Polską, zabrzmiało mocno. Mocno bo potrzeba jest tutaj siły. Polska musi być suwerenna, Polska musi być niepodległa, Polska musi być godna - podsumował.

O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (810)
Zaloguj się
 • 7ogamihcra

  Oceniono 432 razy 382

  Fakt...ciągle trzeba walczyć o prawa obywatelskie , demokrację i niepodległość...aktualnie z prezesem i jego teatrzykiem kukiełkowym.

 • zemstaza158cm

  Oceniono 316 razy 276

  ."...trzeba ciągle walczyć....przyjdzie czas kiedyś, być może będzie to wiosna.....Są tacy - tu wewnątrz Polski i na zewnątrz - którzy podnoszą na nią rękę. I im musimy powiedzieć "nie" - powiedział Kaczyński"
  Czyli na wiosnę wypowie WOJNĘ własnemu narodowi i sąsiadom ?
  Ta choroba robi się groźna nie tylko dla niego !

 • jurek4491

  Oceniono 294 razy 254

  A w stanie wojennym kiedy trzeba było walczyć wyglądał zza firanek i w dużym pokoju rozrzucał ulotki .
  Wielkie brawa dla WAZELINIARZA prowadzącego program " Minęła dwudziesta ", że przerwał rozmowę z zaproszonymi gośćmi i pokazał Prezesa no bo w kraju mamy tylko jednego PREZESA .

 • varissa

  Oceniono 233 razy 191

  Będzie: suwerenna, niepodległa, godna i dodam od siebie, WOLNA,
  bez p i s u!!!

 • danuel

  Oceniono 220 razy 178

  Oho prezes powołuje brunatną gwardię która ma bronić reżimu. Napuszcza jednych Polaków na drugich. I kto tu jest prawdziwym zdrajcą ojczyzny?

 • smok61

  Oceniono 158 razy 148

  Wojna , walka, wrogowie,zdrajcy i zestrzelone samoloty...
  Czy my naprawdę żyjemy w tych samych światach?

 • szaja25

  Oceniono 169 razy 141

  Walczy z tymi, co kiedyś mu tę wolność wywalczyli, by teraz mógł ich bez strachu opluwać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje