Ziemiec pyta Kopacz o konstytucję. Ta zaskakuje oświadczeniem

10.02.2016 20:51
Ewa Kopacz w Telewizji Polskiej

Ewa Kopacz w Telewizji Polskiej (TVP Info)

1. Ewa Kopacz zaskoczyła w audycji ''Dziś wieczorem'' w TVP;
2. Zamiast odpowiedzieć na pytanie, wygłosiła oświadczenie;
Ewa Kopacz stanęła w obronie zwolnionych dziennikarzy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Rozmowa zaczęła się na antenie TVP1, tuż po głównym wydaniu "Wiadomości". Prowadzący Krzysztof Ziemiec na początek zapytał byłą premier, dlaczego PO krytykuje zmiany w konstytucji, które proponuje Kukiz'15.

- To jest moja pierwsza wizyta po zmianach zarządu Telewizji Publicznej i dziękuję za to zaproszenie - zaczęła Kopacz. Po czym wygłosiła krótkie oświadczenie.

- Dzisiaj, właśnie z tego miejsca, chcę powiedzieć i wyrazić swoją dezaprobatę w stosunku do potraktowania tych dziennikarzy, z którymi również rozmawiało się nam, politykom, bardzo dobrze, którzy byli zawsze przygotowani do swoich programów, którzy pracowali tutaj ponad 20 lat, którzy wykazywali się olbrzymim zaangażowaniem, bezstronnością, ale też wielką kulturą osobistą...

- Jak pani się domyśla, nie jest to decyzja moja... - próbował jej przerwać prowadzący.

- Ja tylko skończę - weszła mu w słowo Kopacz. - Jest mi smutno z tego powodu, że te osoby, które tak długo tu pracowały, jak pan redaktor Kraśko, czy pani Dobrosz-Oracz, czy wreszcie pani Lewicka, to były te osoby, które tworzyły znak jakości Telewizji Publicznej. Naszym obowiązkiem jest chodzić do TVP i przyjmować zaproszenia. Waszym obowiązkiem jest być wymagającym i przygotowanym prowadzącym. I tacy byli. I źle zostali potraktowani. I chciałam to powiedzieć - spuentowała Kopacz. Po czym dodała: - A teraz odniosę się do pańskiego pytania.

Rozmowa na tematy polityczne przeniosła się na antenę TVP Info.

Zmiany w TVP

W styczniu nowym szefem TVP został Jacek Kurski. W telewizji publicznej, od chwili zmian w jej władzach, trwa wielka czystka. Ze stacją pożegnali się m.in. Piotr Kraśko, Beata Tadla, Piotr Maślak czy Hanna Lis.

Wśród tych, którzy stracili pracę jest też wiele osób, których na co dzień nie było widać na ekranie - producentów, wydawców czy reporterów.

Warto przeczytać: satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (523)
Zaloguj się
 • rabingoldblatt

  Oceniono 321 razy 215

  Biedny Ziemiec

  Dostanie ostry opieldol, że jej z krzesła nie zrzucił i pozwolił, żeby takie obelgi poleciały pod adresem Siły Przewodniej....

 • jestem_z_pisu

  Oceniono 257 razy 165

  Reżyser Jacek Kurski kręci filmy klasy B.
  Do tych "produkcji" nie potrzebuje
  ani utalentowanych, ani wybitnych.
  Potrzebuje uległych, miękkich i spolegliwych
  a takich wytwarza na tuziny, pęczki i tony
  Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

 • totoboss

  Oceniono 266 razy 148

  Ziemiec kończ Waść wstydu sobie oszczędź. Jesteś twarzą PISowskiej propagandy

 • nalesniku

  Oceniono 223 razy 135

  nie ma sensu wydawać takie oświadczenia w wiadomościach - wiadomości tvp oglądają tylko pisowskie ćwoki zakochane w bezzębnym kartoflu i jego przydupasach

 • 7ogamihcra

  Oceniono 139 razy 89

  Poseł Rzymkowski twierdził, ze Trybunał Konstytucyjny obecnie nie działa i konieczne są nowe wPiSopoprawki do Konstytucji...a Pisi z kukizami zmieniając nocnikową ustawą regulamin TK twierdzili, ze zmiana jest konieczna aby TK zaczął działać. To co jest w końcu prawdą ?
  Zmiany kadrowe w mediach publicznych też były konieczne dla tak zwanego pluralizmu, ale jakoś dziwnie zostali tam sami sympatycy pisu i dokompletowano jeszcze sporą zgraję z różnych pisich przydupiastych telewizyjek, typu Republika. Dość dziwny ten pluralizm, ale jak wiadomo każde słowo po wolsku w języku polskim ma dokładnie odwrotne znaczenie.

 • adamtko

  Oceniono 150 razy 86

  PiSowska akcje z telewizją przypomina mi niezmiennie scenkę z filmu Good Morning Vietnam, w której niepokorną postać radiowego prezentera graną przez Wiliamsa zastąpiono miernym ale wiernym sługusem. Zapierdział w trąbkę i był przekonany, że jest uroczy. Nie był.

 • cambrone

  Oceniono 118 razy 56

  Dalej płatne,pisie trolle,pisać i zarabiać swoje judaszowe 1,50 zł

 • snusmumrikenn

  Oceniono 97 razy 51

  jakie te pisiory wulgarne, prostackie, małe i głupie ....napawajcie się tą chwilą triumfu głupoty, bo rozliczenie będzie dla was bolesne, bando prostaków.

 • hippolitkwas1

  Oceniono 116 razy 50

  Brawo Pani premier.
  A swoją drogą do którego doktora chodzicie się leczyć ?
  Do takiego jak Kopacz, czy do takiego jak Kaczyński.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje