Więcej NATO na Wschodzie, a Polska chce na tym skorzystać. Jak? Macierewicz wyjaśnił

10.02.2016 18:12
Szef MON Antoni Macierewicz z Ine Marie Eriksen Soreide, norweską minister obrony

Szef MON Antoni Macierewicz z Ine Marie Eriksen Soreide, norweską minister obrony (VIRGINIA MAYO/AP)

1. NATO wzmocni swoją obecność na Wschodzie
2. Zdecydowali o tym ministrowie obrony państw członkowskich
3. Szczegóły będą omawiane na szczycie w Warszawie

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Uzgodnienia zapadły na spotkaniu szefów resortów obrony w Brukseli.

- Musimy zapewnić, że będziemy w stanie obronić każdego z krajów sojuszniczych przed każdego rodzaju zagrożeniem - podkreślił sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.

Wyjaśnił, że decyzje te są odpowiedzią Sojuszu na zmienione warunki bezpieczeństwa w obliczu polityki Rosji.

Stoltenberg zapowiedział, że na lipcowym szczycie NATO w Warszawie podjęte zostaną kolejne decyzje w tej sprawie.

Pieniądze z USA do Polski?

- USA i NATO w całości wesprze Polskę i inne kraje wschodniej flanki swoją trwałą, stałą obecnością- skomentował szef MON Antoni Macierewicz. I dodał, że teraz czas na dyskusję o szczegółach.

- Mówiliśmy o tym, by część środków przeznaczonych ostatnio przez USA na niezbędne materialne uzupełnienie dla wojsk, mogło znaleźć się w Polsce - stwierdził Macierewicz. Zaznaczył, że ten temat ma być dyskutowany.

USA dają cztery razy więcej na wojsko Europie Wschodniej. Na co mają iść pieniądze? >>>

Pytany o doniesienia brytyjskich mediów o tysiącu żołnierzy z USA i Wielkiej Brytanii, którzy mieliby zostać skierowani na wschodnią flankę NATO, Macierewicz ocenił, że są to informacje "zdecydowanie zbyt wczesne, a z naszego punktu widzenia zbyt nikłe".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (120)
Więcej NATO na Wschodzie, a Polska chce na tym skorzystać. Jak? Macierewicz wyjaśnił
Zaloguj się
 • a.k.traper

  0

  NATO się rozszerzy a Macierewicz nadmie:)))
  Tylko patrzeć jak PiS przejmie Sztab NATO i będzie rozdzielał pomoc państwom Europy Środkowej i Indianom znad Amazonki:)))

 • jerzy.zywiecki

  0

  Jaka inteligentna i dobrotliwa twarz tego pana na zdjęciu. A jakie mądre pomysły, tylko czy naprawdę dobre dla naszego kraju?

 • badziewiak66

  Oceniono 5 razy 3

  Już samo hasło "więcej NATO na wschodzie" świadczy o tym, że zapowiedzi USA są dla głupich mas i jest to kolejne narzędzie manipulacji. Teraz każdy rząd, na zachód od Odry , od polskiego po rumuński, może robić wodę z mózgu swoim obywatelom, przekonywać że to akurat w jego kraju będą owe "wzmocnienia" .Każdy kto choć trochę ma oleju w głowie wie że to była od dawna zaplanowana akcja. Mówił o tym na swych wykładach Aaron Russo. Możecie ich posłuchać na You Tube. Film "9/11 niewygodne fakty", i wiele innych dowiodły , ponad wszelką wątpliwość, że rząd USA był zamieszany w atak na WTC. Znani inżynierowie i architekci , wśród nich wybitni naukowcy, zrzeszeni w ruchu "Architects & Engineers for 9/11 Truth" , wykazali ponad wszelką wątpliwość że wersja przedstawiona przez rząd USA i media jest kłamstwem. Rodziny ofiar wystosowały ponad 700 pytań do rządu USA domagając się uczciwego śledztwa , lecz bezskutecznie. Ponad 200 emerytowanych pracowników służb specjalnych i wojska zażądało takiego niezależnego śledztwa, bezskutecznie. Blisko 3000 naukowców także złożyło petycję o niezależne śledztwo , również bezskutecznie. Domagają się go obywatele USA , także bezskutecznie. John Kerry potwierdził , ze budynek WTC 7 wyburzono świadomie. W tak krótkim czasie zdążyli podłożyć ładunki w tak dużym budynku ? Rzad USA nerwowo odrzuca żądania przeprowadzenia niezależnego śledztwa , agresywnie atakując tych którzy zadają trudne pytania. Wielu świadków niewygodnych faktów zmarło w dziwnych okolicznościach, w tym dziennikarze śledczy którzy usiłowali dążyć do prawdy.
  Zapowiedzi zatem tych ludzi o tym że NATO wzmocni swoją obecność na wschodzie to jak zwykle kłamstwo. Za chwilę Obama i jego administracja odejdą, a wraz z nimi ich zapowiedzi. Przed końcem kadencji prezydent może obiecać wszystko. USA zawsze traktowały Polaków z pogardą , poniżając nasz naród na każdym kroku. Dziś wiemy, że to elity USA skazały Polskę na tragedię II wojny światowej , że z Nowego Jorku szły pieniądze i technologie na faszyzmu i komunizmu, że to w Nowym Jorku zapadła decyzja, na przełomie 1942/1943 roku, by wojnę kontynuować jeszcze ponad dwa lata. Wiemy jakie miało to skutki dla Polski i Polaków. To w Nowym Jorku zapadła decyzja o wepchnięciu Polaków w ręce ZSSR. Dziś stamtąd płyną żądania byśmy za te usługi zapłacili 65 mld USD. Najpierw doprowadzili do ruiny , a teraz chcą za to zapłaty.

 • obserwatorfiubziu

  0

  POLACY JUŻ TAK JESTEŚCIE POPIE...NI,ŻE PSYCHOLI STAWIACIE NA PIEDESTAŁY? KACZYŃSKI, MACIEREWICZ, ZIOBRO TO TŁUKI KTÓRE POWINNY BYĆ POD OPIEKĄ PSYCHIATRY, NIE SZKODZIĆ POLSCE!

 • 1pirat2

  Oceniono 1 raz 1

  Macierewicz tłumaczy, jak można skorzystać na bazach NATO w Polsce, a może zamierza dorobić w nocy klucze i ruszyć po wrak.

 • agnieszkar6

  0

  Tylko czemu nie widać mojego komentarza

 • agnieszkar6

  0

  Skąd się tacy idioci biorą, jak większość tu piszących!!! Kukułcze jaja od przyjaciół Niemców i Rosjan? Dopiero wam szczeny opadną jak okaże się że w Smoleńsku był zamach, a po śmierci waszej że Bóg jednak istnieje! To dopiero będzie zdziwienie!!! Jest coś takiego jak patriotyzm, Ojczyzna, honor -pojęcia dla was obce a czym kieruje się obecny rząd,w przeciwieństwie do mafii peowskiej, zdrajców których miejsce jest za kratami. Ruscy i Niemcy skutecznie jednak wybijajac kwiat inteligencji polskiej, oglupili Polski Naród, tylko w Bogu nadzieja na lepszą przyszłość dla Polski i jak widać Bóg już zaczął działać dając nam w końcu prezydenta, za którego nie musimy się już wstydzić i rząd,który jako priorytet ma na celu dobro Polski i Polaków

 • wojtek2784

  Oceniono 5 razy 5

  Trzeb zacząć się bać Macierewicza i jego obłąkania teoriami wybuchu smoleńskiego !

 • hatteras

  0

  To ,ze kolega Zygosz pozamienial sie na lby z pecolem to wszyscy wiemy,ze ze Antek?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje