Od wojny na Ukrainie po ofiary w Syrii, czyli jak Kreml widzi świat? Intrygująca konferencja rzeczniczki MSZ

10.02.2016 13:15
Konferencja rzeczniczki MSZ Rosji Anny Sacharowej

Konferencja rzeczniczki MSZ Rosji Anny Sacharowej (Fot. Twitter.com / MFA Russia)

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa na prasowym briefiengu przedstawiła stanowisko Kremla w szeregu kluczowych kwestii światowej polityki. Niektóre z jej twierdzeń mogły jednak zaskoczyć...

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Pierwszym zaskoczeniem mógł być już sam fakt, że Zacharowa na konferencji wystąpiła w... mundurze, co wynika to z obchodzonego 10 lutego w Rosji Dnia Dyplomaty.

Jednak później, podczas cotygodniowego briefiengu MSZ, nie brakowało kolejnych zaskoczeń - gdy rzeczniczka omawiała kolejne zagadnienia światowej polityki.1. Stosunki z Turcją

- Widzimy, że Ankara podbija swoją antyrosyjską retorykę, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością - powiedziała Zacharowa.

2. Konflikt na Ukrainie

- To nie terroryści czy bojownicy mieszkają w Donbasie, tylko ludzie, którzy zostali doprowadzeni do rozpaczy - stwierdziła.

3. O publikacji przez Pentagon zdjęć z irackich więzień

- Rosja będzie nalegała na rozliczanie z odpowiedzialności i żądać, żeby USA w pełni wywiązało się ze swoich humanitarnych zobowiązań - zapowiedziała.

4. O cywilnych ofiarach rosyjskich bombardowań w Syrii

- Fakt, że prezentujące określoną linię media rozpowszechniają nieprawdziwe informacje o cywilnych ofiarach w Syrii bez podania żadnych dowodów wprawia w osłupienie - oceniła.

5. Wzmocnienie wschodniej flanki NATO

- Planowane przez NATO największe od zakończenia zimnej wojny wzmocnienie obecności wojskowej Sojuszu w Europie Wschodniej to czynnik destabilizujący, obliczony na powstrzymywanie Rosji - oświadczyła.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (178)
Od wojny na Ukrainie po ofiary w Syrii, czyli jak Kreml widzi świat? Intrygująca konferencja rzeczniczki MSZ
Zaloguj się
 • adin_null_adin

  0

  Tu Wielki Brat tam Wielka Siostra a chałupa wielka jak Ziemia.

 • awers777

  Oceniono 2 razy 2

  Zbyt dożo Polaków nie pamięta imperialistycznej historii moskiewskiego plemiona położonego na zadupiu Europy. A za Iwana Groźnego od XVI wieku moskiewski imperializm podbił dziesiątki narodowych krajów na wschodzie i zachodzie, ciemiężył Polskę. I pomyśleć, ze pro ruskie trole i różne faszystowskie krakowskie Falangi są poplecznikami Putina. Strzaszne

 • hatteras

  Oceniono 2 razy 0

  Ukraincy juz dawno mogli byc w Europie.Do tego potrzebne sa jednak reformy gospodarcze,ktore doprowadza ten kraj do dobrobytu,a nie burdel na Majdanie.

 • metenburg

  Oceniono 11 razy 5

  Intrygujacy to sa raczej antyruskie wypociny daiennikarzyny o inicjalach mf (motherfucker ?).

 • rainzug

  Oceniono 1 raz 1

  Sama prawda, w przeciwieństwie do burdelu w sojuszu USA-Arabia-Turcja, pod okiem niby to obrażonego Izraela i Europy która usilnie zastanawia się komuż to powinna dawać w tym momecie d*, jacy by nie byli Rosjanie przynajmniej nie zgubili się tak mocno w swoich kłamstwach, jak kłamią to każdy wie kiedy.

 • darazetes9898

  Oceniono 10 razy 2

  zgotowali go mIedzy 2 maja a 9 maja 2014 w 4 miastach wsch . ukrainy , na dzis jest chyba 100 filmow z tych nazistowskich ukrainskich mordowan , OD TEGO STYROPIANY PRZEKLETE ZACZELA SIE WOJNA !!!!!!!!!!!!!! OD TEGO A NIE OD PUTINA MALEGO ! znacie jezyki umiecie wcisnac klawisz mysze obslugiwac YOU TUBE Z PRAWDA O FASZYSTOWSKIEJ UKRAINIE CZEKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • zarone

  Oceniono 16 razy 6

  "dziwnym" zbiegiem okoliczności moje postrzeganie świata w 100% pokrywa się z rosyjskim. Chyba jestem rosyjskim trollem.

 • darazetes9898

  Oceniono 12 razy 4

  zastanawiam sie jakim trzeba byc RUSOJADEM zeby krytykowac slowa tej kobiety ktora mowi po prostu prawde jak trzeba miec zrysowany STYROPIANOWY BERET OD 25 LAT ZEBY nie pojsc na TUBA i zobaczyc jaki malutki wolyn ukra nazi zgotowali DONBASIAKOM

 • quinc

  Oceniono 15 razy 7

  Rosja to państwo pokój miłujące i nigdzie indziej na świecie człowiek nie oddycha tak swobodnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje