Zgłoszenie: zabita sarna. Ale policja znalazła na miejscu też inne zwłoki. Tajemnicza sprawa w Garwolinie

10.02.2016 13:11
Domniemana zabójczyni

Domniemana zabójczyni (fot. Policja Radom)

W tej sprawie są same tajemnice. Tajemnicze zgłoszenie o wypadku, w którym nie ma słowa o innej ofierze. Nieznany jeszcze motyw zabójstwa. Podeszły wiek zabitego i bardzo młody wiek domniemanej zabójczyni.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Piątek po południu, 5 lutego. Do garwolińskiej komendy przychodzi zgłoszenie: auto potrąciło sarnę w pobliżu miejscowości Podebłocie. Ale wysłany na miejsce patrol znajduje też inne zwłoki. To starszy mężczyzna, wiadomo już, że miał 62 lata. Na jego ciele widać rany, powstałe od ciosów ostrym narzędziem. Policjanci zaczynają działać. Zabezpieczają ślady. A te szybko naprowadzają ich na trop.

Podejrzana

Nie mija nawet doba, gdy w Radomiu w ręce policjantów z komendy powiatowej w Garwolinie i z KWP zs. w Radomiu wpada 18-letnia Luiza K. spod Garwolina - opisuje radomska policja.

Dalej sprawy toczą się jeszcze szybciej - na drodze dojazdowej od miejsca pozostawienia ciała do Radomia śledczy znajdują zakrwawione ubrania i nóż. Technicy w laboratorium kryminalistycznym sprawdzają teraz, czy to właśnie tym narzędziem zostały zadane ciosy. 18-latka zostaje tymczasowo aresztowana.

Luiza K. uczyła się w szkole plastycznej, specjalizowała się w rzeźbiarstwie. Jak podaje nieoficjalnie serwis Fakt.pl, nastolatka miała bliżej niesprecyzowane "problemy w domu", zdaniem tabloidu okoliczni mieszkańcy podejrzewają, że była członkinią "sekty".

Śledztwo

Śledztwo Prokuratury Rejonowej w Garwolinie w sprawie zabójstwa trwa. Policja zatrzymuje kolejne osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem - informuje radomska "Gazeta Wyborcza". Fakt.pl podaje wersję, w którą nie wierzy policja, a którą miała przedstawić sama nastolatka: 62-latek miał ją zaatakować, a ona działała w obronie własnej.

Aktualnie trzy osoby mają status świadka w śledztwie. Policja i prokuratura znają tożsamość zabitego - to mieszkaniec Podebłocia. Nie był spokrewniony z domniemaną zabójczynią. - Podjęte zostaną czynności mające na celu ustalenie motywów zbrodni - mówi nam zastępca prokuratora rejonowego w Garwolinie Marcin Ignasiak. - Jest kilka wersji, pracujemy nad ustaleniem prawdziwej - dodaje.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (116)
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 83 razy 61

  zdaniem tabloidu okoliczni mieszkańcy podejrzewają, że była członkinią "sekty"

  pewnie nie piła i była niewierząca

 • buk.humor.dziczyzna11

  Oceniono 71 razy 45

  sekty, która przez blisko 2 tys. lat twierdziła, że Ziemia jest plaska, wszechświat ma nieco ponad 6 tys. lat, ich szef chodził po wodzie nie znając prawa Archimedesa, natomiast członkowie sekty uprawiają kanibalizm spożywając zwłoki.

 • kato-rznik

  Oceniono 49 razy 33

  Czy chodzi o to, że domniemana sprawczyni jest katoliczką?
  Ewentualnie dlaczego nie napisano tego wprost, używając słowa "sekta"?

 • lina555

  Oceniono 34 razy 30

  Nie nazwałabym 62-letniego człowieka starszym panem, a tym bardziej staruszkiem. Niejaki Jarek K. ma 67.

 • piotrns

  Oceniono 40 razy 20

  W Polsce ludzie w takim podeszłym wieku muszą jeszcze 5 lat pracować, żeby dożyć do emerytury...

 • sirseb

  Oceniono 39 razy 19

  okoliczni mieszkańcy podejrzewają, że była członkinią "sekty"
  - - -
  pewnie byla tez ochrzczona i przystapila do tzw. 1szej KS, wiec wszystko wiadomo, co to za sekta

 • tytanex

  Oceniono 28 razy 18

  Było tak!
  Sarna zaatakowała starszego mężczyznę nożem. Wszystko by się jej udało i uszła na sucho, ale poczuła się zbyt pewnie. W pobliżu przechodziła dziewczyna, która widziała zajście, sarna chciała zaatakować. Zapomniała się obejrzeć jak przebiegała przez ulicę. Wpadła pod samochód, dziewczyna uciekła przerażona. Koniec.

 • my-opinion

  Oceniono 19 razy 15

  62 lata to ma być podeszły wiek? a może od razu należało napisać "staruszek", może jeszcze zgrzybiały?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje