Gowin w RMF FM: Kamiński nie będzie szefem Polskiego Holdingu Obronnego. Złożył rezygnację

10.02.2016 08:50
Mariusz Antoni Kamiński nie jest i nie był szefem Polskiego Holdingu Obronnego - powiedział w RMF FM Jarosław Gowin. Wicepremier dodał, że Kamiński zrezygnował jeszcze wczoraj, zaraz po ogłoszeniu jego nominacji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Mariusz Antoni Kamiński nie będzie szefem Polskiego Holdingu Obronnego. - Wczoraj ogłoszono nominację i wczoraj wieczorem podjął decyzję o rezygnacji - oświadczył w RMF FM Jarosław Gowin.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego podkreślał przy okazji, że Kamińskiemu "nie może odmówić kwalifikacji", przypomniał też, że Kamiński został oczyszczony z zarzutów w tzw. aferze madryckiej.

- Ale chcę powiedzieć, że złożył dymisję z funkcji szefa Polskiego Holdingu Obronnego. Złożył rezygnację i nie będzie szefem PHO - dodał Gowin.

Kamiński i afera, której nie było

Kim jest Kamiński? dwukrotnie był posłem z ramienia PiS. W ostatnich wyborach nie startował. W listopadzie 2014 r. został wykluczony z partii za udział w aferze madryckiej. Pod lupę prokuratury trafili wówczas Adam Hofman, Kamiński i Adam Rogacki, którzy podróżowali do Madrytu i innych stolic europejskich tanimi liniami lotniczymi, a w kancelarii Sejmu deklarowali wyjazdy samochodem prywatnym. Koszty podróży rozliczali jako ekwiwalent za bilet lotniczy.

Po wyborach i zmianie władzy doszło do umorzenia postępowania w ich sprawie. Prokuratura ustaliła, że nie doszło do oszukania Sejmu. "Powodem spodziewanego umorzenia śledztwa jest brak doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Sejm" - czytamy. Wg tvn24.pl okazało się, że Kancelaria Sejmu przyznała posłom ekwiwalent na bilet lotniczy, niezależnie od tego, jakim środkiem transportu rzeczywiście podróżowali. Posłowie deklarowali, ile kosztować będzie bilet oraz noclegi, a pracownicy Kancelarii taką sumę wypłacali.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (197)
Zaloguj się
 • grzegorzku

  Oceniono 62 razy 56

  Kilka uwag do wypowiedzi Gowina.
  Afera "madrycka" była, a ex-poseł nie został oczyszczony z zarzutów. Jeśli nawet prokuratura nie postawiła mu zarzutów karnych, to skompromitował się przed całą opinią publiczną. Czym? Ty, że (1) ze środków publicznych dofinansowywał swoje zagraniczne wypady, (2) pobierając ekwiwalent za podróże służbowe w oświadczeniach dotyczących środków transportu mijał się z prawdą. Wystarczy. Przynajmniej mnie. Gowinowi widać nie. Ale czego oczekiwać od kogoś, kto stracił "zdolność honorową".
  Pod drugie, chciałbym się dowiedzieć jakie były wymagania konkursowe, że były poseł PiS-u wygrał konkurs.
  Po trzecie, jakie kwalifikacje menedżerskie ma pan Kamiński, żeby zarządzać dużym koncernem?

 • fakiba

  Oceniono 111 razy 45

  Tak pewnie , pisi turyści zostali oczyszczeni z zarzutów bo kasę wyłudzoną z sejmu oddali , to dobry sygnał dla wszystkich złodziei , jak cię złapią oddaj łup i po sprawie , tylko jest jeden warunek , najpierw zapisz się do PiS , inaczej idziesz do pierdla

 • 31.februarius

  Oceniono 45 razy 35

  "Gowin w RMF FM: Kamiński nie będzie szefem Polskiego Holdingu Obronnego."

  Polski Holding Obrony?
  "A cóż to za nowa franca?!"

 • geraldine2015

  Oceniono 91 razy 33

  Jakiś mało zdecydowany, albo źle poinformowany. Startował w konkursie, wygrał, dostał nominację, zrezygnował. .??. Chyba o tym, że startował i wygrał dowiedział się w momencie nominacji.

 • right33

  Oceniono 30 razy 30

  kto tego Kaminskiego lansuje? Wyrwać chwasta.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 39 razy 21

  "Kamiński zrezygnował jeszcze wczoraj, zaraz po ogłoszeniu jego nominacji" - normalka: po to się startuje i wygrywa by zrezygnować z owoców startu i wygranej.
  Taaak, pan Kaczyński ma dłuuugie ręce i świetną pamięć.
  Brawo!

 • radek_sziwa

  Oceniono 21 razy 17

  Uuuuuups, wydało się. No trudno Mariusz, musisz zrezygnować ale nie bój się, Partia o Tobie nie zapomni! Jest tyle innych spółek.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje